Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

Yorumlar cogii olm acayip keyifle okuyorum. (tu)

Pirvan said:

Ne alaka, aksine konservatuarlar yavşak yetiştirme konusunda en az imam hatipler kadar başarılıdır. Hiç azınsanmayacak derece ve sayıda çok yavşak, özellikle solist enstrünmanların olduğu (piyano, keman, şan vb.) bölümlerde kol gezer.
Sonuçta sanat, sahne vb. zayıf bünyelerde ego sapıtmasına yol açabilen şeyler.

:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

çok böyük adamdır Orhan baba.

http://www.medyafaresi.com/f1/5df_f0189.jpg

Fazıl Say arabesk kültürüne, arabesk yaşam tarzına laf etmişti ilk. Sonra arabeskçiler hemen atlayıp cevap vermeye yeltenince cevap vermişti kendine laf yetiştirenlere.

Orhan Gencebay çok iyi bir insan olabilir zaten Fazıl Say insanlığını değil sanatçı kimliğini, topluma karşı olan sorumluluklarını eleştirmişti.

Gelene ağam gidene paşam diyen, sanatçı diye geçinip, el etek öpen zihniyetleydi derdi.
Sosyal ağlarda paylaş

sanmıyorum bu el öpenler genelde güçlünün, sırtını kaşıyacak adamın tarafında olmak amacıyla yapıyor bunu. yani yerel olarak türkiyede güçlü olmak ve ün kazanmak amaçları.

bir bilim insanı olarak fazıl sayın amaçlarını az çok anlayabiliyorum ve o amaçlara "fitillih gilin binci cik iyi bir insin" diyerek ulaşamaz. ama sinan çetin, ibrahim tatlıses falan ulaşır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

sanmıyorum bu el öpenler genelde güçlünün, sırtını kaşıyacak adamın tarafında olmak amacıyla yapıyor bunu. yani yerel olarak türkiyede güçlü olmak ve ün kazanmak amaçları.

bir bilim insanı olarak fazıl sayın amaçlarını az çok anlayabiliyorum ve o amaçlara "fitillih gilin binci cik iyi bir insin" diyerek ulaşamaz. ama sinan çetin, ibrahim tatlıses falan ulaşır.

sezen aksu'nun neye ihtiyacı var ki? ibrahim tatlısesi anlarım hadi ki o da iş adamı oldu bi nevi. sinan çetin zaten iş adamı benim gözümde.

şimdi 12 eylül rerore diyen adamlar o zaman evren'e kurtarıcı gözüyle bakıyordu.

çok çok azdır o zaman dik durmuş olanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

o zaman ağlamayacaksın biri gelip sana o günleri hatırlattığı zaman, ikiyüzlülüğünü suratına vurduğu zaman.

bana derken? ben doğmadan 3 sene önce olmuş bir olayda hangi iki yüzlülüğüm oluyor? veya sen hayatta mıydın da darbelere dik durdun şimdi laf diyorsun?

şu forumda o günleri yaşayan bi çetin abi vardır o da ne kadar bilemem. fazıl sayın yaşı da genç. muhtemelen dünyadan haberi yoktu o sıralar.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

fazıl say o zaman bu kadar meşhur olsa o da el öperdi rahat ol. 12 eylül'e karşı çıkan bi aşırı solcular oldu bu memlekette o devirde. geri kalan herkes kenan evren'in elini öptü.

ama yine de doğru bir noktası var, 1980 senesinden insanların Kenan Evrene kurtarıcı gözüyle bakması normal. Çünkü muhtemelen ordunun bu sağ sol çatışmasındaki katalizör görevi çok iyi anlaşılmamıştı. Belki de son 10 seneye kadar bile çok iyi anlaşılmamıştı.

Aslında sağcıların, solcuların, ordunun, dincilerin, laikçilerin hepsini içinde "ülke kaosa gitse de bunu fırsat bilip tepeye çıksak" diyen insanlar vardı bu da bir dip not olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

mani said:

o zaman ağlamayacaksın biri gelip sana o günleri hatırlattığı zaman, ikiyüzlülüğünü suratına vurduğu zaman.

bana derken? ben doğmadan 3 sene önce olmuş bir olayda hangi iki yüzlülüğüm oluyor? veya sen hayatta mıydın da darbelere dik durdun şimdi laf diyorsun?

şu forumda o günleri yaşayan bi çetin abi vardır o da ne kadar bilemem. fazıl sayın yaşı da genç. muhtemelen dünyadan haberi yoktu o sıralar.

sana demiyor bence orhan gencebay vs için diyor
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Ardeth said:

sezen aksu'nun neye ihtiyacı var ki? ibrahim tatlısesi anlarım hadi ki o da iş adamı oldu bi nevi. sinan çetin zaten iş adamı benim gözümde.

şimdi 12 eylül rerore diyen adamlar o zaman evren'e kurtarıcı gözüyle bakıyordu.

çok çok azdır o zaman dik durmuş olanlar.

Yerel ün peşinde olan herkesin her zaman o bölgede güçlü olan kişilerle arasını iyi tutmaya çalışması beklendik bir davranış. ama bir sanat alanında, sporda ya da bilimde kendini aşmak isteyen ve kendini geliştirerek en üst noktaya gelmeye çalışan bir insan için bu işler manasız. fazıl say için bunu nerden biliyorsun derseniz piyano çalan bir arkadaşım sayesinde tanıdığım piyano camisından bir kaç insanla sohbette adamın yaşam tarzı ve çalışma temposuna dair edindiğim izlenim bu. kafamda sahip olduğum iyi bilim adamı modeli ile çok fazla örtüşmeleri olduğu için analiz etmem zor olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

daha dünya şurada 10 15 senedir bilgi çağını yaşıyor tvler ve internet sayesinde. 80 döneminde tek bir devlet televizyonu ve radyosu var. allah gibi ne dese inanıyor insanlar.

ordu bizzat memleketteki şiddeti müdahale etmeyerek kolluk görevini yapmayarak körüklüyor, darbe için cumhurbaşkanından izin almaya çalışırken (ki fahri korutürk emekli olayım da öyle yapın adım lekelenmesin demiş, 6 ay ertelenmiş darbe. o arada bir ton kan akmış kime ne?) insanlar bu gerçeklerin hiç birini öğrenemezlerdi. çünkü ne bağımsız medya vardı ne de haber alma kanalları.

o devirdeki insanların algısını şimdiki şartlarla yargılamak yersiz. şu anda bile dezonfermasyon yapılıyor bir sürü konuda. sonradan gerçeği öğrenip şaşırıyoruz. 12 eylül'den sonra kenan evren'in elini öpenlerin öyle bir mazereti vardır benim için. zaten kenan evren gerçekten sevilen bir adam olsa şimdi mahkeme kapılarında sürünmezdi. yanında bir tek kişi yok onu destekleyen.
Sosyal ağlarda paylaş

o yıllarda türkiye'yi bugünkü gibi zannederek yapılan değerlendirmelerin hiçbir hükmü yok. ahmedinejad söylemiş zaten medya durumunu. ülkedeki en büyük muhalefet gırgır dergisiydi. o da bi yere kadar. etliye sütlüye dokunmadan ucundan kıyısından bişeyler derdi ama resmi ideoloji, kontrgerilla gibi konuların yanına bile yaklaşmazdı. zaten böyle meselelere girenler ya sağcılar(!) ya da solcular(!) tarafından yok edilirdi. bizim ufak bi atölyemiz vardı, sabah sağcılar gelir haraç alırdı öğleden sonra solcular. gelenin tipine göre "sağcı mısın, solcu musun?" sorusuna cevap verirdik. benin ortaokul yıllarıma rastlıyor 12 eylül sabahı hasan mutlucan'dan türkülerle uyanmamız. ben o aralar ancak etrafımın düşündüklerini izleyebilecek kadar siyasetle ilgiliydim. ailem her gün 2 ayrı gruba haraç vermekten kurtulmuştu, eve dönerken taranmaktan kurtulmuştu. gece yarısı 2 kere bombalanan işyerimizin hasarını telafi etmekten kurtulmuştu. ailem sol görüşlüydü o yüzden bombalayanların sağcılar olduğunu düşündük hep, ama şimdi kuşkuluyum solcular da olabilirdi bombalayanalar.

herkes "allah razı olsun" dedi darbeyi yapanlara. ama kimsenin haberi yoktu darbeyi yapanla o durumu hazırlayanların aynı odaklar olduğunu. kenan evren'e %95le evet denirken halkın büyük çoğunluğu samimiydi. oyuna getirilmiş olunduğunu herkes sonradan anladı. 12 eylülü bugünün internet ortamıyla değerlendirmek bomboş konuşmaktan başka bişey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

biri yarın çıkıp bütün ateistler goygoycu üstünde ahlaksız dese ben ona notumu veririm ama çok takmam,duymaya bir nevi alışkın olduum şeyler ztn

aynı mantıklı müslümanlar niye takıyor fazıl sayın dediklerini

fazıl say din bilgini mi,dedikleri o kadar koyuyor

herkes politically correct,herkes kibar olmak zorunda mı ?

fazıl saya bişi demem diyemem,diyenede kızarım

bırakın abi herkes istedini istediği şekilde desin

yoksa azizim herkes böle kibar kibar konuşursa nereye kadar,sıkılmaz mıyız bir yerden sonra yahu ?
Sosyal ağlarda paylaş

hakliyim said:

biri yarın çıkıp bütün ateistler goygoycu üstünde ahlaksız dese ben ona notumu veririm ama çok takmam,duymaya bir nevi alışkın olduum şeyler ztn

aynı mantıklı müslümanlar niye takıyor fazıl sayın dediklerini

bu iki paragraf arasında kuvvetli bir numara çekmişsin; ama çok kuvvetli olduğu için ne olduğunu sezemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

milletvekili liseli argümanıyla cevap vermiş. Fazıl say saygıyı hak eden bir insan hemde çok fazla, ancak milletvekili ve onun tayfasına çamur atmaya çalışırken insanların dini inancına da çamur artıkları bulaştırıyor bu da toplumda akpli olsun olmasın birçok insanın tepkisini çekiyor. Yoksa kimse fazıl say için insanların dini inançlarına saygısızlık yapıyor diyemez, sadece söylemleri öyle lanse edilebilecek düzeyde.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam cennete kerhane demiş. Neresini lanse edeceksin bunun. Dini ak parti zihniyetinden biraz ayrı düşünürseniz daha gerçekçi olur. Bu seviyede bir adamın, insanların inandığı kutsal şeyler için bu tarz konuşması çok yanlış. Ne denilirse denilsin. Fazıl say iyi beste yapabilir ama konuşmayı bilmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar bakış açısı işi. Sen hurinin meme ucu tasvir edilmiş dersin. Ben edilmemiş derim, boş bir tartışma olur. Önemli olan çoğu Müslümanın önem verdiği ''cennet'' kavramına hakaret edilmiş olması. Bunu bir kılıfa sokmaya gerek yok. Fazıl Say'ın yaptığı aşağılama belli zaten. Bunun yanlış olduğu da belli

Benzer aşağılamalar diğer taraftan Atatürk için de yapılıyor. Yapıldığı ölçüde kınıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

spawn77 said:

Bunlar bakış açısı işi. Sen hurinin meme ucu tasvir edilmiş dersin. Ben edilmemiş derim, boş bir tartışma olur. Önemli olan çoğu Müslümanın önem verdiği ''cennet'' kavramına hakaret edilmiş olması. Bunu bir kılıfa sokmaya gerek yok. Fazıl Say'ın yaptığı aşağılama belli zaten. Bunun yanlış olduğu da belli

Benzer aşağılamalar diğer taraftan Atatürk için de yapılıyor. Yapıldığı ölçüde kınıyoruz.

yok abi edilmiş baya baya,tomurcuk felan

yani kılıfa sen sokuyon farkında degilsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...