Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

muhtarlar

Llama

Öne çıkan mesajlar

Llama said:

bu adamlar ne iş yapar bilen varmi
ve bunlardan aldığımız belgelere para vermek zorundamıyız

şunun mesajını quotelayayım da iyice gözüne gözüne girsin cevabım

muhtarlık seçimleri bu ülkede demokrasinin işlediği tek seçimdir

diğer tüm seçimlerde parti delegelerinin belirledikleri adaylar milletvekili olur önceden belirlenmiş adamlar belediye başkanı olur

bundan önce verdiğin ve bundan sonra vereceğin tüm oylar içerisinde verdiğin oyun bir işe yaradığı (yani senin fikrinin bir geçerliliği olduğu) tek oylama muhtarlık oylamasıdır
Sosyal ağlarda paylaş

son mahalli seçimde üniversiteden muhtar seçiyoduk az kalsın.. Bizim yurtta kalan çocukların çoğu okulun bağlı olduğu köyde gözüküyordu ikametgahı (şile) bizde arkadaşı aday yapmak istedik ama ciddi ciddi eski muhtar filan tehdit filan yapmışlardı :) baya eğlenmiştik muhtar seçip arkadaşı , istifa ettircektik.. gerçekten köy nüfusundan fazlaydık ve seçilmesi garantiydi :) eğlenceli zamanlardı , bu da böyle bir anımdır..
Sosyal ağlarda paylaş

NeoStyle said:

ikametgah 2.7 tl ve ne zaman gitsem adam yerinde yok
bunları nereye şikayet ediyoruz, kaymakamlığa mı?

3,5 verdim şuan ve bi saat muhtarı bekledim gelsin diye oturtmuş bi tane adam yarım saatte zaten o belgeyi zar zor çıkardı
pc ye bi tcyi yazamadı adam
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:

O Belgeyle banka banka dolasip senin adina kredi cekerlerse, niye verdiniz diye aglarsin.

he o kadar kolaydı bi ihametkahla kredi almak
bu ülkede halı temizlemeci bile tc numarını istiyor arkadaş...
cepten tc kimlik numaraını bankaya atıyon çat kredi çıkıyor.

çok zor bu dediğin
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

riglous said:

O Belgeyle banka banka dolasip senin adina kredi cekerlerse, niye verdiniz diye aglarsin.

he o kadar kolaydı bi ihametkahla kredi almak
bu ülkede halı temizlemeci bile tc numarını istiyor arkadaş...
cepten tc kimlik numaraını bankaya atıyon çat kredi çıkıyor.

çok zor bu dediğin

"Sorgusuz sualsiz anında kredi" veren bankalar, nüfus sureti üzerindeki ismi sorgular, krediler merkezinden. Toplam kredi kartlarının limiti 10k civarı ise 4-5k'lık şipşak kredi verirler. Toplam limit 20k civarıysa, 10k diye düşün. Sonra banka banka dolaşıp güzel paralar alıp yoluna devam eder insan. Sen de öyle kalırsın... Geçen hafta ofisten birisine oldu, ordan biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

garip serzenisler var.

muhtarindan memnun degilsen demokratik bir sekilde buna mudahele edebiliyosun zaten. Yok ben muhtari adi guzel olana basarim oylamada diyorsan zaten pek laf dusmuyor sana. (kimeyse artik)

parayi da oldugu gibi cebe attiklarini sanmiyorum muhur basip fis veriyolar olmasi lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...