Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uzakdoğu sporları

Lancester

Öne çıkan mesajlar

kolum kırıldı darbe gelince sızlıyor diye ağlayacaksan iç bişi yapamazsın peşin peşin söleyim.

judoda her dakka o sırt senin bu sırt benim yerden yere yuavlanacaksın.

aikidoda güçlü ve sağlam olman lazım gelen darbeleri esnek bir şekilde karşılayabilmek için muhtemelen çalışırken darbeyi tutamayıp sağını solunu acıtacaksın

taekwando aralarında en sert olanı konuşmaya gerek yok

tai masajına başlayabilirsin illa uzak doğu sporu yapıcam diyorsan ordan kamasutraya geçersin falan

akjdhajdasdas
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:

kolum kırıldı darbe gelince sızlıyor diye ağlayacaksan iç bişi yapamazsın peşin peşin söleyim.

judoda her dakka o sırt senin bu sırt benim yerden yere yuavlanacaksın.

aikidoda güçlü ve sağlam olman lazım gelen darbeleri esnek bir şekilde karşılayabilmek için muhtemelen çalışırken darbeyi tutamayıp sağını solunu acıtacaksın

taekwando aralarında en sert olanı konuşmaya gerek yok

tai masajına başlayabilirsin illa uzak doğu sporu yapıcam diyorsan ordan kamasutraya geçersin falan

akjdhajdasdas

Yalnız o tai masajlarında dikkat ediyimde erkek cıkmasın eleman

asdasdsdfsaf
Sosyal ağlarda paylaş

3 ü de aynı şey değil. hele senin için hiç değil. darbe alınca kolun sızlıyosa aikidodan başka şansın yok o 3ü arasında. tekvando ve judoda kolunu çok zorlayacaksın çünkü, aikidoda seni rahatsız edecek kadar zorlamyacaksın. o yüzden aikido
Sosyal ağlarda paylaş

Aikido en mantıklısı gözüküyor ama o da yorabilir kolunu tabii. Neresi nasıl ağrıyor onu da tam anlamadığımdan kesin birşey diyemiyorum.

Aikidoya başlarsan kolunu bayağı bir bükecekler. Omuzdan, dirsekten.

Aikidoda vuruşlar daha çok dikkat dağıtma, afallatma, adamı bükmeye hazır hale getirme amaçlı olduğundan sorun olacağını sanmam.

Takla atma olayı biraz ağrıtabilir belki. Kolun üzerinden dönüyorsun takla atınca.

Ama sonuç olarak aikidoyu çok hafif de çalışabilme imkanın var. Judoyu bilmiyorum ama tekvandoda hafif çalışabileceğini sanmıyorum.

O yüzden bir aikidocu olarak, aikido öneriyorum sana :)
Sosyal ağlarda paylaş

aikido dünyanın en sıkıcı sporu arkadaşım.

dövüş sporu ayrı savunma sanatı falan ayrı. iğrenç sıkıcı aptal bir sanat aikido. spor falan değil. 2 ay gittim lanet edip muay thai'ye başladım. ve başladığım gün OH BE dedim. öyle söyliym. o kadar sıkıcı bişey aikido
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...