Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak.

Vendy

Öne çıkan mesajlar

gerçek manada seçmeli olacaksa sorun yok ama bizim okulda resim, bilgisayar, müzik seçmeli dersti ve sınıf sınıf ayırdık sizinki resim çıktı herkes resimi seçip imzalasın demişlerdi. =) yani din vs gibi dersler de değildiki yok şunu almasınlar yok şunu alsınlar diye bi düşünceleri olsun. sınıfın yarısı başka yarısı başka ders alması zorlarına mı geliyordu adamların bilemiyorum artık. bu tarz saçmalıkları düzeltsinler önce sonra ne kadar çok seçmeli ders var teknik ve sosyal anlamda o kadar iyi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu almanya'nın fransa'nın falan adını ağzını alan bademler bir kere ağzını çalkalasınlar akabinde, abdestleri kaçmasın. Keza RTE hoca efendi hazretleri aleyhisselamdan biliyoruz ki oralar ahlaksızlık yuvası. Filhakika oraları örnek almayalım.

Bu arkadaşlar burada kendilerini armut sabilerin dinlemediğini düşünerek bize Fransa vaazı vermeden önce oraya gidip, fotoğraf çektirip şuraya koysunlar eğleniriz.
Sosyal ağlarda paylaş

5.sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi kitabından çok güzel bir şiir,bence tam 5.sınıf cocuguna göre

bkz.

''ey,mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
kızkardeşimin gelinliği,şehidimin son örtüsü!
işık ışık, dalga dalga bayrağım,
senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

sana benim gözümle bakmayanın
mezarını kazacağım.
seni selamlamadan uçan kuşun
yuvasını bozacağım.

dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
gölgende bana da, bana da yer ver !
sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar.
yurda ay yıldızın ışığı yeter.

savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün.
kızıllığında ısındık,
dağlardan çöllere düşürdüğü gün.
gölgene sığındık.

ey, şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalan;
barışın güvercini, savaşın kartalı...
yüksek yerlerde açan çiçeğim;
senin altında doğdum,
senin dibinde öleceğim.

tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
yer yüzünde yer beğen !
nereye dikilmek istersen,
söyle, seni oraya dikeyim !''
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

mistik güçlere sahip, fizik kurallarını istediği gibi değiştirebilen, canlıları ve evreni kontrol eden bir tanrıdan bahsediyoruz, adam geçmiş "dünyayı dolaşıp tek tek nasıl yakalar, hayvanları neyle besler, o gemide dururken kasları erimez mi" gibi saçma sorular soruyor.
anti-dincileri bu yüzden çok salak buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yardım istemek yerine sınamak daha doğru olacaktır. yardıma ihtiyacı yok tanrının, istese dünyayı patlatıp yerine yeni dünya oluşturur. ama insanların bir şekilde kendi ayakları üstünde durmasını istiyor.
sorular soruları getirir, hani nitpick gerekiyorsa "maden her şeye hakim, neden insanların kötü yola gideceğini bile bile onları yarattı".

tanrının ne düşündüğünü bilemeyiz, ne amaçla veya ne tip bir mantıkla yarattığını bilemeyiz. kutsal kitaplardan bir takım ipuçları elde edebiliyoruz ama o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

"nutella yerim" said:

mistik güçlere sahip, fizik kurallarını istediği gibi değiştirebilen, canlıları ve evreni kontrol eden bir tanrıdan bahsediyoruz, adam geçmiş "dünyayı dolaşıp tek tek nasıl yakalar, hayvanları neyle besler, o gemide dururken kasları erimez mi" gibi saçma sorular soruyor.
anti-dincileri bu yüzden çok salak buluyorum.

iyi de yaptıgını adam gibi anlatmamıs kutsal kitaplarda onlar ne yapsın ne yazıldıysa onu yorumluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

yardım istemek yerine sınamak daha doğru olacaktır. yardıma ihtiyacı yok tanrının, istese dünyayı patlatıp yerine yeni dünya oluşturur. ama insanların bir şekilde kendi ayakları üstünde durmasını istiyor.
sorular soruları getirir, hani nitpick gerekiyorsa "maden her şeye hakim, neden insanların kötü yola gideceğini bile bile onları yarattı".

tanrının ne düşündüğünü bilemeyiz, ne amaçla veya ne tip bir mantıkla yarattığını bilemeyiz. kutsal kitaplardan bir takım ipuçları elde edebiliyoruz ama o kadar.

hayırdır aranız pek iyi galiba niyetini falan cozmussun.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

iyi de yaptıgını adam gibi anlatmamıs kutsal kitaplarda
onlar ne yapsın ne yazıldıysa onu yorumluyorlar.

kutsal kitapları fizik formül kitabı değildir, felsefik bir kitaptır. sana olan olayları kabataslak olarak anlatır, bunlardan nasıl ders çıkarcağını söyler.

ne yazıldıysa onu yorumlamıyorlar, popolarından uydurdukları lafları "thinking atheist" ismiyle size kakalamaya çalışıyorlar, siz de inanıyorsunuz.

"nutella yerim" said:

aa evet, tipik anti-din zırvaları.

yardıma ihtiyaç duyan bir tanrı olmadığı din kitaplarında yazar, bunu belirtince "aranız pek iyi galiba" gibi bir suçlamayla karşılaşırsınız ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

"nutella yerim" said:

iyi de yaptıgını adam gibi anlatmamıs kutsal kitaplarda
onlar ne yapsın ne yazıldıysa onu yorumluyorlar.

kutsal kitapları fizik formül kitabı değildir, felsefik bir kitaptır. sana olan olayları kabataslak olarak anlatır, bunlardan nasıl ders çıkarcağını söyler.

ne yazıldıysa onu yorumlamıyorlar, popolarından uydurdukları lafları "thinking atheist" ismiyle size kakalamaya çalışıyorlar, siz de inanıyorsunuz.

"nutella yerim" said:

aa evet, tipik anti-din zırvaları.

yardıma ihtiyaç duyan bir tanrı olmadığı din kitaplarında yazar, bunu belirtince "aranız pek iyi galiba" gibi bir suçlamayla karşılaşırsınız ^^

iyi de şu dedigin göreceli degil mi,ordaki laflar da popodan uydurulmus laflar degil incilde kuranda alayı var,en azından ateistlerin poposundan uydurulmus laflar degil.
Sosyal ağlarda paylaş

din kitapları eski mitolojilerden, pagan dinlerinden etkilenmiştir, hatta çoğu yerleri direk alıntıdır. copyright olsa o zamanlar birilerinin canı çok yanardı. tevrat da incil de kuran da orjinal değildir, orjinal bir felsefe üzerinden üzerinden yazılmamıştır. bu yüzden esinlenilen diğer dinler/mitolojiler okunmadan hiçbirşey anlayamazsın. anladığını zanneden de karısının kızının kafasına çarşaf geçirip şuursuzca 5 vakit namaz kılar işte.

inanan insanlar bunu kesinlikle tartışmak bile istemez, adama gösterirsin bak kuranda yazan şey burda da yazıyo 3000 yıl önce yazmışlar. yok, ya şeytanın işidir ya da kötü niyetli insanların. böyle dogma, yalan yanlış, doldurma bir düşünce biçiminin okullarda ders olması resmen intellektüel katliamdır, beyni boş nesiller yetiştirmektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...