Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak.

Vendy

Öne çıkan mesajlar

hamsilipilav said:

Trias said:

Bir çok icraatına kendi çapımda onay versem de Kuran dersi mantıklı değil. İnanç eğitimini aile kendisi vermeli. Ki bu bile devlet kontrolünde olmalı.
Ancak "dinler ve ahlak dersi" her okulda ve mecburi olmalı

niye? olmayan bir şeyi okulda niye öğretiyorlar çocuklara? illa hayali tanrılara inanmak isteyen varsa ailesinden öğrenir devletin milletin parasıyla açtığı okullarda saçma sapan şeylerin işi ne?

Dünyanın %95 sen istesen de istemesen de bir dine inanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bansheee said:

BramStoker said:

forumda dini aşağıladım çok elit ve cool oldum bu gece rahat rahat uyuyabilirim oh

Sen git pamuk prenses yedi cüceler gibi hikaye anlat bi de bunların gerçek olduğu idda et ondan sonra en ufak bir eleştiriye de "inanca saygı "adı altında yasaklama getir.Hayat sana güzel

inanmayacaksın ama ben söyleyeyim

pamuk prenses ve yedi cüceler de gerçek

son kısmı dışında

kızı öpünce uyanmıyor kız

"nutella yerim" said:

yavrum o eskidendi yav,artık din moda şu dönem

din moda değil

anlıyorum az çok ne demek istediğini

dindarmış gibi yapmak moda desem daha doğru olur
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

ahahahdlkjgahsgjasdljghşalkdsgşasdh

neyse yav en azından bu gibi sacmalıklar sadece islam dinine ait degil,şu en son güney amerika gezisinde papa da "cüba rejim degistirmeli,kapitalism kendini kanıtladı,dünya icin en ideal düzen bu" gibi sacmalamıstı.

herhalde dostum, hristiyan inancı zaten ilk afyon :)
papa desen zaten Feto ile birlikte el ele vermiş, zırt pırtta buluşuyorlar, birlikte dünya kardeşliği üzerine bol bol konuşuyorlar. Hatta Kelime-i Şehadet'ten Muhammed'in Allah'ın resulü olduğu kısmı bile cemaat-pardon-camia çıkarttı bu buluşmaların,sohbetlerin neticesinde.
ama baba-oğul-kutsal ruh üçlemesi; bakire meryem efsanesi aklı başında adamlara zaten neyin ne olduğu konusunda yeterlidir diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

yurtdışındaki katolik okullarında müslüman ailelerin çocukları bile öğrenim görüyor almanya'da, amerika'da.

kimse katolik inancına ait ek dersler görmesine karışmıyor hatta bilinçli olarak yolluyor çocuklarını.

bir insanın katolik okuluna girip bir yandan katolik öğretileri ve geleneklerini öğrenmesi onun bilimine engel değil de iş türkiye'ye gelince mi engel?

Söz konusu bireysel özgürlükler olduğu zaman "başkası da yapıyor" demek ne kadar doğru? Onlar istiyorlarsa yapsın, ama amaç insanlara bireysel özgürlük tanımaksa o zaman bir insanın din dersine girmemek için bile izin almak zorunda olması bu fikre aykırıdır. Kaldı ki bir başbakanın bireysel tercihler konusunda yanlı olduğunu belirtmesi, bunun hakkında ne diyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

yurtdışındaki katolik okullarında müslüman ailelerin çocukları bile öğrenim görüyor almanya'da, amerika'da.

kimse katolik inancına ait ek dersler görmesine karışmıyor hatta bilinçli olarak yolluyor çocuklarını.

bir insanın katolik okuluna girip bir yandan katolik öğretileri ve geleneklerini öğrenmesi onun bilimine engel değil de iş türkiye'ye gelince mi engel?

tarih bilmedigin açık,din ne zaman bilimle uzlaştı ki engel olmasın ? ha öss de geometriden ful çeken şakirtleri bilim adamaı sanıyosan o ayrı

Sosyal ağlarda paylaş

Seçmelisini sevsinler sdf. Her ayet için farklı seçmeli dersler açılmalı bence. Arapça dersi de olmalı ki okuduğunu anlayasın. Nerden nereye be sdf. Bizim zamanımızda sadece biyoloji hocaları evrim teorisini kafadan atarak geçiştirerek anlatırdı en azından eheh. Matematik, fizik öğrensin diye okula yollanan çocuğa din dersinden çıkarıp kuran dersine, ordan arapçaya sokmanın gereği yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Söz konusu bireysel özgürlükler olduğu zaman "başkası da yapıyor" demek ne kadar doğru? Onlar istiyorlarsa yapsın,

Böle bir şey olabilir mi? Onlar istiyorsa yapsın biz yapmayalım olur mu?
Almanya'da Fransa'da dünyanın bir çok yerinde insanlar inançlarının eğitimini alıyorken bizimkiler almasın demek olur mu?
İnsanlars seçim hakkı tanımak, ayrıca seçimlerinden dolayı da aşağılamamak bunlar kötü bir şey mi ki onlarda olsun bizde olmasın diyelim?

Ardeth said:
bir başbakanın bireysel tercihler konusunda yanlı olduğunu belirtmesi, bunun hakkında ne diyorsun?

Başbakan böyle demekle saçmalıyor bunu zaten geçmişteki bir topikte söylemiştim hatta Ahmet Altan'In yazsını da örnek vermiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Ardeth said:

Söz konusu bireysel özgürlükler olduğu zaman "başkası da yapıyor" demek ne kadar doğru? Onlar istiyorlarsa yapsın,

Böle bir şey olabilir mi? Onlar istiyorsa yapsın biz yapmayalım olur mu?
Almanya'da Fransa'da dünyanın bir çok yerinde insanlar inançlarının eğitimini alıyorken bizimkiler almasın demek olur mu?
İnsanlars seçim hakkı tanımak, ayrıca seçimlerinden dolayı da aşağılamamak bunlar kötü bir şey mi ki onlarda olsun bizde olmasın diyelim?

Ardeth said:
bir başbakanın bireysel tercihler konusunda yanlı olduğunu belirtmesi, bunun hakkında ne diyorsun?

Başbakan böyle demekle saçmalıyor bunu zaten geçmişteki bir topikte söylemiştim hatta Ahmet Altan'In yazsını da örnek vermiştim.

oğlum kafan mı iyi senin ? kimin inancına lafı var insanların,isteyen istedigine inanır,istedigi şekilde ibadet eder buna kimsenin lafı yok.

isteyen istedigine inanır deyip de kucucuk cocuga kendi dininin propagandasını yapman dogru mu oksimoron
Sosyal ağlarda paylaş

seçim hakkı seçim hakkı diye tutturmuşsun da seçim hakkı diye bir şey olmayacak ortada,orta okul,lise filan bitirmedin mi sen,hangi seçmeli dersi seçtin şimdiye kadar?

din,kuran öğrenmek için ücretsiz kurslar her yerde var zaten,sanki türkiye'de kuran,din öğrenilecek yer yokmuş gibi konuşmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...