Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanserle Mücadelede Büyük Keşif (2012)

copry

Öne çıkan mesajlar

emanet said:

Ardeth said:

O adamların ne düşündüğünden bize ne?

ardeth önce pempe gözlüklerimizi çıkaralım ve iğrenç gerçeklere bi bakalım.

bu büyük ilaç şirketlerinin değeri 550 milyar dolar civarında. devletten, araştırma kuruluşlarına, üniversitelerden, medya'ya kadar her yerde adamları var. kazandıkları korkunç paralar sayesinde limitsiz bir güçleri var. sen gelmiş diyorsun ki bize ne onlardan?

abi o akademisyeni tarihten silerler. heykeli mi dikilecekmiş? bir sürü adam çıktı tedavi bulduğunu söyleyen ve hepsi aşşağılanıp kariyerleri bitirildi. bunlar içinde doktorlar akademisyenler ciddi insanlar var. bu adamların wikipedia entrysini bile bulamazsın bırak heykeli.

hayır insiderlar çıktı açıkladı bir sürü şey bu şirketler hakkında, suçüstü yakalandılar insanlık suçları işlerken (afrikaya tonlarca aidsli ilaç satmak gibi mesela) hala gelip ergen dahi diyorsun.

madem araştırmadın, bir fikrin yok bu konuda, neye dayanarak ergenlikle suçluyorsun?

yav abi ben bişeyi çok merak ediyorum. insanlar şu bilgileri nerden ediniyor? abi bunlar kapalı kapılar ardında dönen oyunlar falansa sen zaten bunlardan nasıl haberdar olabilirsin, 500 milyar dolarlar, heryerde adamlar var falan nedir abi vallahi bi anlatsana bana çok merak ediyorum bu komplo teoricilerinin kaynaklarını.

konuyla ilgili video:
http://www.youtube.com/watch?v=MeyMbVfm6oM
Sosyal ağlarda paylaş

haberin kaynağı pek güvenilir olmasada umarım doğrudur.
tahminim bu destek tedavisidir. şuan kullanılan 3. kuşak ilaçlarla kombine edilip kullanılması muhtemel.
ayrıca CD47 porteinini normal seviyede üreten tümörlere etkisi yok sanırım.

neyse klinik bi çalışma yapılsında haberini alırız nasıl olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

ne komplo teorisi? postu tam okudun mu?

550 milyar dolar şirketlerin toplam değeri gizli saklı birşey değil bu abi. yanlış olabilir rakam ama aşağı yukarı öyle birşey bakmadım yakın zamanda. insiderlar (daha önce o işte olup sonra çıkıp öten) var çıkıp konuşan diyorum, suçüstü yakalandıkları olaylar var. az da olsa kovalayan eden araştırmacı gazeteciler var. bana bireysel olarak soruyorsan baya nüfuzlu (yabancı) birinden de enteresan şeyler duydum falan filan.

ha gelmiş soytarının biri illuminati falan demiş, ne alakaysa.
Sosyal ağlarda paylaş

peki şimdi burda bi çelişki var. diyosun ki önceden içerde olup sonradan ötenler var. şimdi bu adamların milyar dolarları var, sınırsız güçleri var, akademisyen mi bırakır, wikipediada post göremezsin falan diyosun böyle gücü olan adamlar insiderların bık bık ötmesine göz yumuyor yani öyle mi?

işte benim anlamadığım nokta, hiçbişeye güvenmeyip bunlara mı güveniyosun? ne biliyoruz o adam belki sırf bok atmak için öyle bık bık ötüyor? hayır gerçek olsa bile herşeye gücü yeten bu adamların insiderlara mı gücü yetmiyor ben bunu anlamıyorum bi türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım burda kimse zaten ilaç şirketlerinde dönen pis işleri inkar etmiyor. İnsiderların anlattıkları söyledikleri ama doğru ama yanlış. İlaç sektöründe de diiğer tüm büyük sektörlerde olduğu gibi para kaldırma amacıyla kirli işler dönüyor.
Ama bu kansere çare bulundu ama saklıyorlar anlamına geliyor mu ?
Hayır.
Kansere çare bulunursa da bundan kar edecek olan kendileri.
Haaa bir sürü ilaç çöpe gidecek zarar edecekler bu yüzden de açıklanmıyor kafasında olanlar için de şunu söyliyeyim o zaman tıpta şimdiye kadar yapılan yeniliklerin, bulunan tedavilerin bulunmaması gerekirdi - şu elimizdeki ilaçları bitirelim hele- kafasıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

büyük paraların dönüp de pis işin olmadığı sektör yok zaten onu bilmek için de bişey okumak-görmek gerekmiyor, düz mantık yürütsen yeterli. ama "aslında hiçbişey göründüğü gibi değil oluuuum" diye böyle hayatın anlamını keşfetmiş insanların kaynaklarını merak ediyorum. çalıştığım yerde de hepsi "bir ingiliz casusunun itirafları" kitabını okumuş, gelmiş bana "onlar aslında böleymiş şöleymiş, şunu aslında şunun için yapmışlar hep amarigaisrailnato" diye ahkam kestiler bi ton. he kitap da ney, hakikat yayınevi. aman ne kaynak.
Sosyal ağlarda paylaş

fark eden bişey yok ki? sallayan var mı insiderları? yok. biraz gaz salıyorlar işte. kimse üstlerine gitmiyor zaten.

aç bayer'in wikisine bak mesela. özellikle en leş ve official kaynağı seçiyorum.

said:
The plaintiffs allege that the companies manufactured and sold blood factor products as beneficial "medicines" that were, in fact of likely to be contaminated with HIV and/or HCV. This resulted in the mass infection and/or deaths of thousands of haemophiliacs worldwide.

said:
In 1956 Fritz ter Meer became chairman of Bayer's supervisory board. He was convicted at the Nuremberg trials for his part in carrying out experiments on human subjects at Auschwitz. He was found "guilty of count two, plunder and spoliation, and count three, slavery and mass murder" and sentenced to seven years imprisonment and served five years.

aidsli ilaç satıyorlar, kazara değil hemde. auschwitz'de insanların üzerinde deney yapan adam 5 yıl yatıp chairman oluyor. nasıl izin veriliyor hala bu tarz şirketlerin ayakta kalmasına? herifler ruhlarının en derin yerine kadar corrupt abi. "şirketin kar marjı %0.1 artacak ama önce şu bebeği, puppy'yi ve minik pony'yi çıplak ellerinle öldürmen lazım" desem cümleni bitirmeden adam koşmaya başlar.

geçen yıllardaki domuz gribi scare'i ne oldu? ortada hiçbirşey yokken milyonlarca aşı yapıldı, ülkeler boşa para akıttı. üstüne aşıların zararlı olduğu ortaya çıktı. hatta bazı ülkelere yollanan aşılarda "zayıflatılmamış virüs" olduğu ortaya çıktı. hesap soruldu mu? hayır. niye hesap sorulmuyor bu adamlardan, madem hiçbir güçleri yok devletler ve kurumlar üzerinde? bazen şov olsun diye mahkemeler falan oluyor da hikaye tabii.

ben şahsen ilaç kullanmayalı 10 seneyi geçti herhalde, hiç de eksikliğini hissetmedim. yaralanma hariç hastahaneyle de işim olmadı. hasta olduğum zaman doğal yöntemlerle iyileştirdim kendimi. piyasadaki common ilaçların işe yararlığı ile ilgili bir araştırma vardı, baktım da bulamadım şimdi malesef.

mesela paralel bi sektöre atlayalım. elektrikli araba bulunalı 100 seneyi geçti ama hala efficient hale gelmemiş. beni kimse buna inandıramaz. ha illa elektrikli arabalara geçilecek ama daha petrol tabanlı sistemin ömrü bitmedi çünkü onun üzerinden yapılan planlar devam ediyor. petrol yüzünden savaşlar çıkıyor çevrenin canına okunuyor petrol şirketlerinin bu işten ekmek yiyenlerin umrunda mı? değil. işler tıkırında.

aynı şekilde kanser tabanlı sistemin de yolu var, işleri bitince tedavisini çıkarırlar. ama tabiiki o sömürü sisteminin yerini başka bir sistem alacak. insan açgözlülüğünü çok küçümsüyorsunuz. hiçbirinin umrunda değil 1 insan ölsede, 1 milyon insan ölse de. önemli olan güç ve kar. sanayi devriminden beri aynı yalan var. teknoloji geliştikçe insanlık da gelişecek diye. yok öyle birşey. son 200 yıla bakın insanlık teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı mı gelişmiş. dünyanın yarısından fazlası aç, susuz veya savaş ortamında yaşıyor.

ps. ayfon cifors gelişmişlik sayılmıyor
Sosyal ağlarda paylaş

ardeth fizikçi değil miydi lan. oha ben mi yanlış hatırlamışım.

kemoterapi konusunda da tedaviye cevap şansının %leri falan var galiba. doktor diyor işte şöyle olursa %1 şansın var, sen de paşa paşa lan sonunda ya ölüm olmazsa diye kabul ediyorsun.

ha acı çekerek ölünüyormuş yapçak birşey yok, umut işte.

tedavi edemez ama ömrünü uzatır deseler ben hayatta kabul etmem mesela. % kaça kadar kabul ederim onu düşünmedim daha.
Sosyal ağlarda paylaş

Heh Ardeth efendi günaydın. Şimdi bize öğretilen, bu kanser hücrelerindeki proteinler , aynı tip kanser hücreleri arasında bile mutasyona uğrayıp değişiklik göstermiyor mu? Kaldı ki bütün kanser tiplerine etkili olacak falan denilmiş. Bize öğretilenler mi yanlış ? Yoksa ben mi yanlış biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

evet daha önceki mesajlarımdan birinde demiştim o yüzden evrensel kanser tedavisi bulmak bugüne kadar mümkün olmadı. ama belki tüm kanser tiplerinin hücrelerinin hayatta kalabilmesi için kritik olan bir eleman bulmuşlardır (dolayısıyla mutasyona uğrayamayan), böyle bir eleman (eleman dediğim yüzey reseptörü) bulduysalar teorik olarak mümkün. en son nanoteknoloji ile falan üretilmiş kapsüllerle targeted drug delivery gibi konular vardı ben fiziğe geçerken, orda neleri hedef almayı planlıyorlar bilemiyorum. bildiğim bir şeyde, kana karışmış çok az miktarda bir kanser hücresi, vücudun çeşitli yerlerinde tekrar tümör büyümesine sebep olabilir. Fakat kana karışmış o kadar az sayıda kanser hücresini algılatmak (vücuda ya da ilaçlara) oldukça zor, bir de öyle bir sorun var.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sırf başkalarından bir farkın olsun diye kör taklidi yapmaya gerek yok. yok komploymuş vs. vs. bilimcilerde genetik bakış açısı varsa bizdede ekonomik ve işletme bakış açısı var. ve ben diyorum ben olsam yapardım. aha var mı ? madem siz kanserin tedavisini bulsanız yayınlatırdık diyorsunuz bende bir işletmeci olarak eğer öyle glaxosmithkline gibi 114 milyar dolarlık firmam olsa ve 1000'lerce ilacın bilmem kaç yıllık patenti bende olsa, o süreler dolana ve her kuruşu kazanana kadar sana onu çıkarttırmam.

hatta spesifik olmak gerekirse bunu şöyle yapardım; ardeth veya onun gibi makaleleri takip eden bir eleman bulurum. hatta bir kaç tane bulurum. bi tanesi çin'i bi tanesi amerika'yı bi tanesi başka bi yeri takip eder. araştırmaları takip ettiririm. komik gelebilir fakat bu aynı futbol takımlarının scout sistemi gibi. he baktım birşeyler baş gösteriyor, anında yollarım bi tane hitman, adamı ilk uyarır, kabul etmezse tehdit eder. çoluk çocuğunu kaçırır, oda olmadı en son çare öldürür adamı. he var mı şimdi bir babayiğit, kanserin tedavisini bulursam her şekilde yayınlatırım diyen.

yok 1000 kişi öğrenirmiş yok önüne engel koyulamazmış. yok wikipedia'yı editlerlermiş. sanki dünya tarihinde hiç olmadı böyle olaylar. wikipedia editlemek lazım bunları yapmak için. çünkü wikipedia herşeyi yazıyor yani.

edit. düşük cümleler düzeltildi.
Sosyal ağlarda paylaş

işletme bakış açınızı yiyeyim sizin heh biyoloji terklikle bu kadar.

klinik deney yapılmadan ne kadar başarılı olacağını kestiremezsin. klinik deneylerden önce metod zaten yayınlanır. adam ondan sonra klinik deneyini yapıp sonuçlar çok iyi diye yayınlandıktan sonra sen fark etsen ne olur fark etmesen ne olur? yayınlandığı dergileri mi yakcan? her sene lab deneyleri olumlu çıkan bir sürü kanser deneycisini mi öldürcen?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...