Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

x-com ve lba:twinsens odyssey sorunu

original_oguz

Öne çıkan mesajlar

bu iki oyunu da acmaya calistiimdsa ayni seyler oluyor.

oyun aciliyor grafikler cizgi cizgi ne idugu belirsiz bi sekilde cikiyor.sonucta oynanmiyor.

sistemim winxp ve (bu kadar eski oyunlari ne kadar alakadar eder bilmiyorum ama yine de yaziyim)geforce2 ekran kartim var

ayni sorunu yasayan veya cozumunu bilen biri var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

x-com dosta calısıodu yanlış hatırlamıosam

lba2 'den emin değilim, hem dos hem windows desteği mi vardı, yoksa sadece windows muydu die, ama her ikisini destekliodu büyük ihtimalle.

yani dos olarak çalıştırmayı deneyebilirsin.

off lba1: relentless 'ı özledim ben kursam mı oynasam mı yine.. nie açıosunuz böyle nostalji topiclerini ya off... bi relentless kursam, bi fury of the furies, bi de master of orion 1. ahh ah.[signature][hline]wastiee | PHPNotepad
Sosyal ağlarda paylaş

original_oguz, oyunun windows için autorun menüsünün olması oyunun windows için yapılmış olması anlamına gelmiyor.

eğer ki yanlış hatırlamıyorsam (ki başka bir arkadaşa da sordum) LBA2 dos'ta gayet iyi çalışıyor. hatta oyunda en ufak mouse desteği bile yok. dosbox ile hiç ummadığım hatalar gidermişliğim olmuştu ve bir dene diye tavsiye ettim.

grafikle ilgili bir sorunu gidermeyeceği büyük bir olasılık tabii ama demekte zarar yoktur sanırsam. bu arada dos için video driver'ları vardı eskiden, başka bir oyunda buna benzer bir sorunu onlarla düzeltmiştim. simcity'deydi sanırım dediğim sorun.

ayrıca lba2'yi xp'de daha 3-4 ay önce oynadım yine hatırlatayım. en ufak ayar yaptığımı hatırlamıyorum. taş çatlasa windows 98 uyumluluğunu falan açmışımdır.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

valal twinsenı bilmiyorum ama sendeki xcom collectors edition sanırım
şu anda evde değilim ama nette onun çin fix patchleri var unofficial
www.downloadxcom.com
gibi bişeydi googleda biraz değişinirsen bulursun
bu collecotrs edition ve fix patch hayat kaydırıyo haberiniz ılsun
yok artifaact site yok colony bitmiyo =)
Sosyal ağlarda paylaş

dosbox'un cd desteği yok sanırım. geçen full throttle yükledim. hani eski oyunlarda ses kartları seçiminde sorun çıkarır ya. ya hışırtı yapar, ya yok bu olmaz der. işte full throttle'da normal çalıştırırken hışırtı yaptı.

ben de dosbox'tan çalıştırayım, sound blaster gösterim güzel güzel oynarım diye düşündüm. ama aynı şekilde hop cd nerde uyarısıyla karşılaştım. belki bir şekilde cd'yi de mount etmek gerekiyo ama nasıl bilemiyorum. belki mount e: e:/ gibi bir şey yazılırsa.. bir denemek lazım.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

evet! aynen dediğim şekilde çalıştırdım full throttle'ı, büyük ihtimalle lba için de geçerli olur. bakın şöyle:

şimdi dosbox'u normal şekilde çalıştırın.

z: diye bir hayali drive'da çalışıyor program. oyunu d:gameslba2 klasörüne yüklediğimizi ve cd'nin de e: de olduğunun varsayıyorum kendinizinkine göre değiştirin.

şunları yazın (oyunlarında default olarak cd için e'ye baktığını düşündüğümden e'ye mount ettim oldu):

mount c: d:/games
mount e: e:/
c:
cd lba2
hedehodo.exe

bu kadar. umarım işe yarar.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

mirage mount c: c:/games yaptigimda zaten c:/games'e mountlu dio.

mount d: d:/ dediimde yine ayni sey oluo.mountlu zaten dio.bide son iki satiri nasi yazacagimi anlayamadim. biraz daha ayrintili yazarmisin?

(benim cd surucusu d harddisk de c)

[Bu mesaj original_oguz tarafından 05 Eylül 2004 15:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hmm pardon yanlış yazmışım ilk harfte iki nokta olmayacak.

mount c c:/xx şeklinde

hatta daha detaylı yazayım. diyelim cd'niz f sürücünde, oyun ise c:gameslba klasöründe

şunları yazın

mount q c:/games/lba
mount e f:
* mount e f:/ de deneyin olmazsa

slash aslinda normalde diger yönde konulur ama dosbox bu yukarda yazdığım sekilde de kabul ediyor, normal slash'i cikartmayi beceremedim zaten. bilmiyorum onu da kabul eder mi)

bu iki satırı yazdığınızda iki sanal drive açılacak. q drive'ına lba'yı yüklediğiniz klasör gelcek, e ise cd'yi temsil edecek.

daha sonra yapmanız gereken
q:
yazarak oyun klasörüne gidip gerekli setup / exe dosyasını çalıştırmak. demin yine denedim oldu.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...