Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Puşi takıyor diye tutuklanıp yıllar sonra serbest bırakılan Cihan Kırmızıgül

Bone

Öne çıkan mesajlar

Puşi'yi yerinde takmasını, ne için takmasını bileceksin. Aksi takdirde takarsan keseriz cezasını.

O elleriniz kırılsaydı inşallah 2002'de bu adamları bu ülkeye musallat ederken.
10 yılda...

10 yılda ne hale geldik vicdansız insanlar.

* 1000 operasyon yaptık diyen mehmet ağara iki yılcık ceza bir de istediği cezaevini kendi seçme hakkı

* sivasta insanları diri diri yakan yobazlara zaman aşımından beraat

* yasin hayale tahliye

* ogün samast on yıl sonra yine sokaklarda

* tecavüz gören çocuklara psikolojisi bozulmadı raporu verildiği için tecavüzcülere tahliye

* 12 yaşında 13 kurşunla öldürülen uğur kaymazın katillerine tahliye

* sokak ortasında karısını doğrayana namus indirimleri

* cezaevlerinde yatan 100 e yakın gazeteci, 600 e yakın öğrenci

* kck adı altında binlerce insanın gözaltına alınıp tutuklanması

Öğrenci Cihan'a 33 yıl..

Sosyal ağlarda paylaş

Sanki 3 satırlık bir metin olarak yazılıp çocuğun önüne koyuldu o karar. Bir insanın özgürlüğünü kısıtlamak çocuk oyuncağı mı? Araştırmadan, deliller incelenmeden, gerekirse yerinde bilirkişi incelemesi yapılmadan böyle kararlar zınk diye verilir mi?

Bu işlerin içerisinde olmasa polis neden alsın? Hadi diyelim bizim faşist polis sırf puşi taktığı için elemanı aldı. Savcı baktı çocuğa polisin topladığı delilleri inceledi her neyse bir şekilde iddaanameyi hazırladı, savcıda mı faşist? Mahkeme iddaanameyi inceledi kabul etmeye gerek gördü (istese etmeyebilirdi) demek ki elle tutulur birşey var ki kabul edildi.
Mahkeme de mi faşist?

Sonrasında çocuk hakkında bütün yaptığı fiillerden indirimli ceza veriyor, dikkat edin 33 yıl değil o ceza düştükçe düşüyor karikatür olayına dönecek abi kusura bakma bizim sana borcumuz var olacak. Vel hasıl kelam, şike davası, ergenekon falan filan bu tür davalar sonuçlanmadıkça memlekette yapılan bütün işlemler bölücü yardakçılarına malzeme oluyor, eleştirmeye değer bir argümanmış gibi ağızlarına sakız yapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Bu ülkede insanların herşeye, dine, tarihe, kültüre karşı eleştirel yaklaşmasını isteyen biri olarak ülkenin her tarafına ülkeyi kuran bir insanın heykellerinin dikilmesini çok da zararlı bulmuyorum.

İlk açıldığında görmemişim konuyu. Baştan sona okudum. Yukarıdaki alıntıda problem şu: Her yere aynı kişinin heykelinin dikilmesi değil. Başka kişilerin heykelinin neredeyse hiç olmaması. Paramızda bile tek resim var. Adama troll diyorsunuz ama dedikleri hoşunuza gitmedi diye yaftalamayın. Konu Atatürk'ü kötülemek yada AKP'yi temiz göstermek değil. Bu ülkede sıkıntının her zaman olması. Sebebi de gerçekten köklerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

* 1000 operasyon yaptık diyen mehmet ağara iki yılcık ceza bir de istediği cezaevini kendi seçme hakkı

* sivasta insanları diri diri yakan yobazlara zaman aşımından beraat

* yasin hayale tahliye

* ogün samast on yıl sonra yine sokaklarda

* tecavüz gören çocuklara psikolojisi bozulmadı raporu verildiği için tecavüzcülere tahliye

* 12 yaşında 13 kurşunla öldürülen uğur kaymazın katillerine tahliye

* sokak ortasında karısını doğrayana namus indirimleri

* cezaevlerinde yatan 100 e yakın gazeteci, 600 e yakın öğrenci

* kck adı altında binlerce insanın gözaltına alınıp tutuklanması

Öğrenci Cihan'a 33 yıl..

Yukarıdakilerle senin eklediklerin arasında bir bağlantı kuramadım. KCK adı altında ne abi? Onların var oluşu öğrenci cihanın suçsuzluğunu mu kanıtladı nedir yani çözemedim ben?
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

Sanki 3 satırlık bir metin olarak yazılıp çocuğun önüne koyuldu o karar. Bir insanın özgürlüğünü kısıtlamak çocuk oyuncağı mı? Araştırmadan, deliller incelenmeden, gerekirse yerinde bilirkişi incelemesi yapılmadan böyle kararlar zınk diye verilir mi?

veriliyor, welcome to turkei
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Ardeth said:

Bu ülkede insanların herşeye, dine, tarihe, kültüre karşı eleştirel yaklaşmasını isteyen biri olarak ülkenin her tarafına ülkeyi kuran bir insanın heykellerinin dikilmesini çok da zararlı bulmuyorum.

İlk açıldığında görmemişim konuyu. Baştan sona okudum. Yukarıdaki alıntıda problem şu: Her yere aynı kişinin heykelinin dikilmesi değil. Başka kişilerin heykelinin neredeyse hiç olmaması. Paramızda bile tek resim var. Adama troll diyorsunuz ama dedikleri hoşunuza gitmedi diye yaftalamayın. Konu Atatürk'ü kötülemek yada AKP'yi temiz göstermek değil. Bu ülkede sıkıntının her zaman olması. Sebebi de gerçekten köklerinde.

ben troll demedim tartışıyoruz bişey yapmıyoruz. ülkelerin ulusal kahramanları olur çok garip değil. atatürkün de bu sıfatı hak edebilecek şeyler yapıtğını düşünüyorum. heykel dikilmesi gibi sembolik şeylere takılmamak lazım bence. önemli olan 50 sene önceki ya da 100 sene ya da 2000 sene önceki fikirlere takılı kalıp kalmamak ve çağa ayak uydurmak. yoksa hak eden insanlara asygı göstermekte sorun yok. ha birde bir insanın ismini kullanıp da insanları sindirmemek ve bu insanın sembolü üzerinden insanların beynini yıkama propaganda ya da misyonerlik yapmaya çalışmamak. gerek Atatürk olsun gerek peygamber fark etmez.

ha bi de başka kişilerin heykeli elbette var. ama bu sayıda değil tabi ki 2-3 tane en az nazım hikmet heykeli olması lazım mesela heh ama o bir ulusal sembol değil 100 tane heykeli olmaması normal o yüzden
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

kavurma said:

veriliyor, welcome to turkei

1 tane dava sonucu göster eyvallah diyeceğim de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Muhakkak bu tür davalar var ancak bunların var oluşu şu öğrenci cihanın suçsuzluğunu belirtmez bunu demek istiyorum ben sabahtan beri, biri afrikada aç diye sen burada ağlayamazsın açım diye. O kendine açtır sen burda kendine açsın. Olayları birbirine karıştırırken iyi düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

Bu yüzden şeffaflık istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük davaları görülüyor kapılı kapılar ardında. Yıllardır millet uyutuluyor. Hangi vicdana sığar bu? Sen gerçekten delil olduğunu sanıyor musun?

Bak, bilmesem inan iddia etmem. Balyoz davasında savunma avukatlarından birini asiste eden benim eski ev arkadaşım. Her gün dava hakkında duyduklarımı duysan, mahkemeye bomba koyarsın. Neden şeffaflık yok bu davada?
Yine aynı şekilde Cihan Kırmızıgül.

Bilemeyiz belki de atmıştır ama kamuoyu vicdanını rahatlatması gerekiyor devletin. Milyonlar ayağa kalkıyor ama senin savunman "siz sanıyor musunuz bişey olmadan atsınlar içeriye" Evet, bu devletin savcısıda, yargıcıda mahkemesi de avukatı da polisi de aynı ekipten artık. 1 hafta da bilirkişi heyetinin değiştiğini gördük biz bu devlette.
Sende ki bu zihniyet, Erdal Eren'i ipe götüren zihniyetin aynısı. Bu kafa oldukça daha çok genci harcarız biz.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

gerçekten bilmediğimden soruyorum, objektif olarak cevap verecek varmı?

mehmet ağar tam olarak ne yapnış, ne ile suçlanıyor?

Suç tanımı "silahlı çete oluşturmak ve yönetmek". Yani mafya babalarıyla aynı kapsamda değerlendirilmiş.

Tabi bu "silahlı" çete silahı beline süs olsun diye mi taktı, hiç mi kimseyi vurmadılar diye sorarsan türk guguğu onu düşünmek istememiş.

"Kimsenin haberi olmadan 1000 operasyon yaptırdım" ve "bildiklerimi söylersem Türkiye yıkılır, bir tuğla çekersem bütün duvar yıkılır" diyen bir "silahlı" örgüt liderinin 5 yıl alması. Türkiye'de olan hukuk beğenmediğiniz o 2bin yıl önceki Hammurabi döneminden daha pespaye durumdadır.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Feamer said:

gerçekten bilmediğimden soruyorum, objektif olarak cevap verecek varmı?

mehmet ağar tam olarak ne yapnış, ne ile suçlanıyor?

Suç tanımı "silahlı çete oluşturmak ve yönetmek". Yani mafya babalarıyla aynı kapsamda değerlendirilmiş.

Tabi bu "silahlı" çete silahı beline süs olsun diye mi taktı, hiç mi kimseyi vurmadılar diye sorarsan türk guguğu onu düşünmek istememiş.

"Kimsenin haberi olmadan 1000 operasyon yaptırdım" ve "bildiklerimi söylersem Türkiye yıkılır, bir tuğla çekersem bütün duvar yıkılır" diyen bir "silahlı" örgüt liderinin 5 yıl alması. Türkiye'de olan hukuk beğenmediğiniz o 2bin yıl önceki Hammurabi döneminden daha pespaye durumdadır.

malcom x in dediği gibi taşı iyi nişan almalı, kuklayı değil, kuklacıyı vurmalı.

kuklayı vurmaya devam edersek, normal olarak böyle sonuçlar çıkacaktır...
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

kavurma said:

Bu yüzden şeffaflık istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük davaları görülüyor kapılı kapılar ardında. Yıllardır millet uyutuluyor. Hangi vicdana sığar bu? Sen gerçekten delil olduğunu sanıyor musun?

Bak, bilmesem inan iddia etmem. Balyoz davasında savunma avukatlarından birini asiste eden benim eski ev arkadaşım. Her gün dava hakkında duyduklarımı duysan, mahkemeye bomba koyarsın. Neden şeffaflık yok bu davada?
Yine aynı şekilde Cihan Kırmızıgül.

Bilemeyiz belki de atmıştır ama kamuoyu vicdanını rahatlatması gerekiyor devletin. Milyonlar ayağa kalkıyor ama senin savunman "siz sanıyor musunuz bişey olmadan atsınlar içeriye" Evet, bu devletin savcısıda, yargıcıda mahkemesi de avukatı da polisi de aynı ekipten artık. 1 hafta da bilirkişi heyetinin değiştiğini gördük biz bu devlette.
Sende ki bu zihniyet, Erdal Eren'i ipe götüren zihniyetin aynısı. Bu kafa oldukça daha çok genci harcarız biz.

Hala dava ve olayları birbiriyle perdeleyerek başka olayların tetikleyicisi görevi gördüğünü düşünüyorsun farkında mısın?

Ben türkiyenin tamamiyle sütten çıkmış ak kaşık hukuk sistemine sahip olduğunu iddaa etmiyorum, helalinden parasını kazanan hakim savcılara haksızlık yapıldığını söylüyorum. "Puşi taktığı için tutuklanıp 33 yıl hüküm giyen" cümlesinin yanlışlığını anlatmaya çalışıyorum. Herkes bahsettiğiniz gibi hükümet maşası değil, yeni yeni kadrolaşmaya başladılar. HSYK ellerinde değilken tek tük vardı, şimdi yeni yeni kendi adamlarını kararnamelerle yerleştiriyorlar. Namusuyla görevini yapmaya çalışan, sırf aynı ideolojiye sahip olmadığından dolayı başka illere gönderilip emekliliğe zorlanan birçok hakim savcı var bu ülkede.

Zihniyetim ülkenin çıkarlarına hizmet etmekten başka birşey değildir. Şayet elin çapulcusu benim devletime isyan amacıyla hır gür çıkaracaksa değil 33 yıl, 333 yıl yatmalı. Eğer verilen kararın haksız olduğunu düşünen varsa öğrenci cihanın vekaletini alıp yargıtaya temyiz edebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

hır gür çıkartanın o olduğunu nerden biliyorsun ya da nerden eminsin?
yoksa eleştirilen 12 eylül yönetimindeki gibi "başkalarına örnek olsun diye asılsın" mı diyecez hala?

PKK/KONGRA- GEL örgütünün çağrısı ve amaçları doğrultusunda 20 Şubat 2010 tarihinde yasadışı gösteriye katılarak, etrafa molotofkokteyli attığı ve böylece örgüte yardımcı olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmasına,
"Patlayıcı madde bulundurmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis ve 100 TL adli para cezasına,
Olay tarihinde bir mağazaya taş ve molotof kokteyli atarak zarar verdiği gerekçesiyle ise 10 ay hapis cezasına,
Toplam 11 yıl 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına..

Neden sana, bana yada herhangi bir vatandaşa değil de cihana yapıldı değil mi bu suçlamalar. Bu kadar da salağa yatılmaz ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...