Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Puşi takıyor diye tutuklanıp yıllar sonra serbest bırakılan Cihan Kırmızıgül

Bone

Öne çıkan mesajlar

kuruluşla ilgili değil devamında gelen bütün hükümetlerle ilgili. sonuçta bu ülkeden 1960 gibi daha mantıklı anayasalar da geçti ama hepsi zamanla yine hükümete oyuncak edildi. Flame'in dediği gibi olsa gerek herhalde, bu ülkenin hamurunda var padişahlık anlayışı. Hükümetin başına geçen kendini padişah sanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

throine said:

Şapka giymedi diye insanları idam eden ülkeden, puşi takıyor diye 2 sene hapse atan ülke konumuna gelmişiz.

Gerçekten muassır medeniyet seviyesine ulaşmışız. En azından insanları kılık kıyafet seçiminden dolayı öldürmüyoruz artık.

http://img94.imageshack.us/img94/5697/hahhahh.png

çok geç kaldın.

bir daha ki sefer post atarken yanında revive+summon çakarım garanti olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

hergün polisi savcısı hakimiyle yüz yüzeyim, cahillik sınırını aşan kararlar verdiklerini gördüm ama yinede bu ülkede puşi poşu boşu vs yüzünden içeri adam alacak savcı tutuklayacak hakim yok.

http://haber.mynet.com/grup-yorum-bileti-satana-13-yil-hapis-614019-yasam/
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

kuruluşla ilgili değil devamında gelen bütün hükümetlerle ilgili. sonuçta bu ülkeden 1960 gibi daha mantıklı anayasalar da geçti ama hepsi zamanla yine hükümete oyuncak edildi. Flame'in dediği gibi olsa gerek herhalde, bu ülkenin hamurunda var padişahlık anlayışı. Hükümetin başına geçen kendini padişah sanıyor.

Onunla ilgili çünkü büyük oranda elini kolunu bağlıyorlar.

Ülkenin özgürleşmesindeki en önemli engeller hala anayasada bulunuyor. Tabular konuşulmuyor, aksine çok şey tabulaştırılıp ülkenin önüne engel olarak konuluyor.

Turist arkadaşımı Bebek'te, Taksim'de gezdirip türkiyenin sözde modern yüzünü gösterip bir yandan neden her yerde tek bir adamın heykelleri var deyince cevap bulamıyoruz ama bunu da hiç sorgulamıyoruz.

Ülkenin kuruluş felsefesi hümanist değil, tamamen devletçi ve halkı dışlayan bir felsefe ve bunun değiştirilmesini engellemek için de ne varsa tabulaştırıp konuşulmasını da yasaklıyor.

Anayasanın değiştirilemez maddeleri denen temelleri 80 yıl önce atılmış ve artık 2012'de ihtyiaçlara cevap vermeyen bir şey var. Çok saçma yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

???

http://www.ntvmsnbc.com/id/25328740/

şöyle örnek verim yada.

kocaman bir meslek grubunu zan altında bırakmak istediğimden değil ama,türkiyede beni şaşırtan/kızdıran/hayal kırıklığına uğratan tutuklamalarda,hükümlerde,gırla gidiyor.

sen hergün hakimlerle muhattab oluyorum yok öle bişi demiştin ya,ona itafen.
Sosyal ağlarda paylaş

Savcı Özcan, sanıklardan Ferhat Tüzer'in evinde yapılan aramada örgütsel dokümanlar ile örgüt propagandası yapılan yayınlar, yasa dışı gösterilerde kullanılan malzemeler ele geçirildiği ve sanıkların örgüt tarafından verilen talimatlar doğrultusunda düzenlenen birçok eyleme katıldıklarının tespit edildiğini belirtti.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Onunla ilgili çünkü büyük oranda elini kolunu bağlıyorlar.

Ülkenin özgürleşmesindeki en önemli engeller hala anayasada bulunuyor. Tabular konuşulmuyor, aksine çok şey tabulaştırılıp ülkenin önüne engel olarak konuluyor.

Turist arkadaşımı Bebek'te, Taksim'de gezdirip türkiyenin sözde modern yüzünü gösterip bir yandan neden her yerde tek bir adamın heykelleri var deyince cevap bulamıyoruz ama bunu da hiç sorgulamıyoruz.

Ülkenin kuruluş felsefesi hümanist değil, tamamen devletçi ve halkı dışlayan bir felsefe ve bunun değiştirilmesini engellemek için de ne varsa tabulaştırıp konuşulmasını da yasaklıyor.

Anayasanın değiştirilemez maddeleri denen temelleri 80 yıl önce atılmış ve artık 2012'de ihtyiaçlara cevap vermeyen bir şey var. Çok saçma yani.

80 yıl önce temeli atılan anayasanın üzerinden herkes bi kere geçti sanmıyorum o anayasa ile bugünki anayasanın pek bir alakası kaldığını. Ama ülke ağır ideolojik çatışmalarla birlikte kuruldu. O çatışmalar hala devam ediyor ve her başa gelen hükümet kendi fikirlerini halka empoze etmekle görevlendiriyor kendini. Bugün başa geçen bir hükümet kendini "müslüman bir nesil yetiştirmekle" görevlendiriyor hala. Üstelik 80 senesi öncesi de değil, bir ülkenin kurulmasının üzerine 80 sene geçmiş geldiğimiz nokta bu.

Bence bu bahsettiğin durumu açıklamak, yani ülkeyi kuran bir adamın heykelinin her yerde olmasını, kendine laik diyen bir hükümetin müslüman bir nesil yetiştirmek istiyoruz demesini açıklamaktan çok daha kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Savcı Özcan, sanıklardan Ferhat Tüzer'in evinde yapılan aramada örgütsel dokümanlar ile örgüt propagandası yapılan yayınlar, yasa dışı gösterilerde kullanılan malzemeler ele geçirildiği ve sanıkların örgüt tarafından verilen talimatlar doğrultusunda düzenlenen birçok eyleme katıldıklarının tespit edildiğini belirtti.

o pankart yüzünden insanların evinin aranması bile ters bence.

bi google sana zahmet,örgütsel döküman!!1 diye neler gelmiş insanların başına

merak ettim bu arada mübaşir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

hakliyim said:

Mighty_THoR said:

o pankart yüzünden insanların evinin aranması bile ters bence.

bi google sana zahmet,örgütsel döküman!!1 diye neler gelmiş insanların başına

merak ettim bu arada mübaşir misin?

ceza avukatıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

ee yuh artık lütfen. tek bir adamın heykeliymiş. trolluk falan değil bu bildiğin şakirt gerizekalığı doğrudan.

colormatik gözlüklerini çıkarıp bir daha heykellere daha dikkatli bak tek bir adam mı acaba
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

ceza avukatıyım.

avukatta yetmiyor bide ceza avukatısın yani :D

sana önerim biraz içtihat fln tara ,yoksa sana bu tür haber linkleri fln göstermek zorunda kalmazdım

daha biz cocukken baklava calan cocukların başına gelenlere şaşıyorduk,bugün kendine "ceza avukatyım" diyen arkadaşlar türkiyede puşiden adam içeri girmez diyor.

garip.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

bu arada bir hukuk cinayeti işlenmiş 2 sene. sizin konuştuğunuz konulara bak. tarihini merak eden açar okur bir şeyler.

throine thread hijacker olmuş resmen.

gerçi AKP'nin yıllardır yaptığı bir şey:
"Ben X yaptım ama daha önce de Y yapılmıştı"
bir şekilde hep kendini aklama çabası, ortadaki suçu gizleme çabası.

açık açık hukuğun bittiğini gösteren bir olay, "AMA ATATÜRK DE ŞAPKA TAKMAYANLARI ÖLDÜRMÜŞTÜ!" olayına döndü.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

devleti halktan koruma ihtiyacı bu ülkenin kuruluş felsefesinden geliyor. tüm yasalar devleti halktan üstün gören anlayışla hazırlanmış, buna ceza hukuku da dahil.

ulan 29 ekim 1923 den önce osmanlıdaki vatandaş tanımı "devleti aliye osmanlının malı"

birey bile degilsin

malsın yani ? anladın ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ben de mesela daha önce burda her sabah küçücük çocuklara andımız okutulmasının manasız bir beyin yıkama mentalitesi olduğunu söylemiş biriyim fakat belirtmem gerekir ki heykel örneği çok zorlama olmuş heh

bir önceki mesajımda söylediklerimi haklı çıkarıyorsun. en azından ben öyle düşünüyorum.

bazı şeyleri gereksiz bulurken (andımız?) bir diğerinde sırf heykele söz konusu olan tabulaştırılmış biri olunca "zorlama" buluyorsun.

oysa bu iki olay da aynı şeyin mirası. ama biri senin için hala bir tabu.
Sosyal ağlarda paylaş

Her şeye rağmen bir devrim üzerine kurulmuş en sağlam temelli yapı halen TC'dir tarihte. heralde.

Ardeth'in dediği gibi sonraki 80 yıl takip eden idari yapının bozuk olmasında aramak lazım problemi. Yoksa bir cacık olmazken hıyar bile olamazdık heralde işin heykeline takılsak. Her şeyin sırası var ve o tek adam heykeli olayının bence birkaç yüzyıl daha tabu kalması lazım. Coğrafyanın hamuru değişik çünkü doğruya doğru.

karışık ve uzun işler sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...