Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kurtlar Vadisinin Insanlar'a Verdigi Pskoloji !

Arcadium

Öne çıkan mesajlar

Kurtlar Vadisi'nin varlığından pek haz alan birisi değilim. Yani özetle sevmem ve izlemem de. Ama asıl konu verdiği psikoloji. Emin olun (bir lise 1 öğrencisi olarak söylüyorum) bir lise veya ilköğretim öğrencisinde (özellikle ergenlik e yeni girmişlerde) zaten özenme dönemi iken tam bir özentilik furyası başlıyor.

Ne mi oluyor? Bana ne mi dokunuyor? Arkadaşlarımdan biri gelip tenefüste kafama yapışıp "Racon kesmiyorum kafa kesiyorum" diyor ve kafamı çekiştirip illaki şiddete başvurmak zorunda bırakılıyorsam bana dokunuyor. Arkadaşlarımın kabadayı gibi yürüyüşleri ve davranışları dokunuyor. Cuma günleri KV konuşmalarını başımın dibinde (sabahın köründe) bana anlatmaları dokunuyor. Ve izlemediğimi ve sevmediğimi bilmelerine rağmen olm izle süper gibi laflar etmeleri dokunuyor. Ve son olarak gittikçe (çok afedersiniz) hayvanlaşan ve nezaket mi delikanlı adam delikanlı gibi davranır diyen arkadaşlarım bana dokunuyor. Bu sanırım özetliyor genç bireyler üzerindeki etkisini. Bir de delikanlılık triplerinden nefret ediyorum. Delikanlılıkmış peh! Böle delikanlılık olmaz olaymış. İki tespih sallayıp mafya rolü mü yapmak delikanlılık ya! Delikanlı adam iki sağa tükürüp iki de tespih sallayan bayana karı diye bağıran nezaket nedir bilmeyen, (yine affınıza sığınıyorum) ayı ise ben DEĞİLİM kardeşim delikanlı falan. Herkese karşı gösterilen nezakete light-erkek, olm sen erkek değilsin diyenlerden bıktım. Eğer erkeklikte buysa o da değilim ben başka bişeyim. Nezaket ne ki ya??!?!? Afedersiniz erkek olacaksan hayvan mı olacaksın bu mudur yani?!??!?! Biz neyiz?!? Töbe töbe ya. Akşam akşam attı yine sinirlerim. İşte TV gençliğinin sonu... Bir çok dizi bir çok arkadaşı bu hale getirmiştir emin olabilirsiniz...

Emin olun Kurtlar Vadisi dizisi genç bireylerleri çok etkiliyor. Ne mi sonuçları yukarıyı 1-2 defa okuyun anlarsınız. Görüyorsunuz izlememe rağmen nasıl psikolojik etkilerine maruz kalıyorum. Afedersiniz başınızı şişirdim :) Ama açıkça ifade edeyim ben KV'nin tamamen yasaklanması taraftarıyım. (İzleyenler kusuruma bakmasın)[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi takıldıgın ortamın seviyesinin de etkisi var. yani alınma ama ben hazırlıktayken yapmıorum oyle seyler. adamların kanında var oyle bişey galiba bizim sınıfta oyle bişey olmaz mesela[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...
Sosyal ağlarda paylaş

İçimdesin içimde , içindeyim nasılsa nanay nanay nay ...[signature][hline][spo1=Paticik Antipatik ßirliği]Paticik Forumlarındaki Bireysel Silahlanma+Saçmalanma+Gereksizleşmeye HAYIR!!! Daha iyi bir paticik için elele:FRP_Master,Erutan,RaVeNa,Fransua,Neronn,_Dalamar_...
[/spo]

|Alem ßuysa Kral Biziz »» GS |
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Prawler, 13 Ekim 2004 12:25 tarihinde demiş ki:
Kurtlar vadisi bence gayet güzel bir dizi.
Orda anlatılamak istenen mafya ve devlet ilişkisi ki bu anlatılanların çoğu yeri kesişiyor gerçek Türkiye ile.
Alabilene çok mesaj var, mesajı alamayan da ezik ezik özenir karakterlere.

Olay budur.

son cümle her şeyi açıklıyor. kolaylık için sağol prawler:)
ha bu dizi baba serisinin yanında çocuk kalır. hani oyunculuk, senaryo falan hesabında. ama kurtlar vadisi senaryosuda yeterince çetrefilli, fena değil.[signature][hline]oasisoyun.net | Mancınık'ı Yükle | Oasis Forum
Sosyal ağlarda paylaş

NotoriuS'a Hak Veriyorum Resmen Pskolojiyi Etkiliyor ..
Ben Izlemiyorum Bu Diziyi ama Arkadaşlarım Izliyor Ve Sürekli Onlar Gibi Hareket ediyor Muhabbetleri bile ''Dün Gece Izledinmi abi polat off'' böle şöle faln filan Yani... Çokta kötü bi Durum .
Izleyenlerin %70'ide Bu Filmdeki Kişilere Özeniyor yani ..[signature][hline]Bir Insana Gereğinden Fazla Değer Verirsen;
Ya Onu Kaybedersin Yada Kendini .... ''R/U''

[Bu mesaj RaVena tarafından 13 Ekim 2004 21:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
asinanyavuz, 13 Ekim 2004 19:12 tarihinde demiş ki:
evet kanında var herhalde :) Bayağı bir aynı kandan varmış bizim okulda :)

oyledir oyle :)

bu arada you kill kenny iyiymiş :)[signature][hline]eger tek bir dilek dileme hakkım olsaydı, bu hakkımı kullanmamayı dilerdim...
Sosyal ağlarda paylaş

Weak Minded insanlar kesin etkileniyor diziden. Yani ülkemizde TV'deki yayının sadece bir program olduğunu bilmeyen insanlar çok fazla. Bunlar dizideki karakterleri örnek alıyor. Bu kötüye bir işaret.

Ben 7-8 bölüm öncesine kadar nefret ediyordum, sonra izlemeye başladım, ilk başta sadece gülmek için izliyorduk. Yok Laz Ziya'nın konuşmalara falan yerlerde sürünerek gülüyorduk, tiplere gülüyorduk, dizinin salaklığına gülüyorduk.

Ama enteresan bir şekilde sardıda. Ama ben etkilenen biri değilim, hayat benim için devam ediyor. Ama bazı kişilerininki bu dizi ile değişiyor. Mafya'ya özeniyorlar, onlar gibi davranmanın karizmatik olduğunu düşünmeye başlıyorlar. Onların davranışlarını örnek alıyorlar. E bunlar çok çok kötü noktalara gidebilir.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

bende silmarillion'u okuyup, lotr'daki elfleri görünce elf gibi yürümeye başlamıştım :p özgün, yaratıcı birşeyse seyredilen özenmek kaçınılmaz tabii. ama keşke ilkokulda mortal combat'a özenen çocuklar şimdi kurtlar vadisi izlemese.[signature][hline]bıdı.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RaVena, 13 Ekim 2004 21:06 tarihinde demiş ki:
Ben Izlemiyorum Bu Diziyi ama Arkadaşlarım Izliyor Ve Sürekli Onlar Gibi Hareket ediyor Muhabbetleri bile ''Dün Gece Izledinmi abi polat off'' böle şöle faln filan Yani... Çokta kötü bi Durum .
Izleyenlerin %70'ide Bu Filmdeki Kişilere Özeniyor yani ..

sen sevdiin bi film.. mesela lotr örnek veriorum sevmio olabilrsin.. offf abi legolas nassi vurdu gozunden orc'u yaa.. demio musun obur gun ookulda arkadaslarina.. o sahne süperdi falan.. yapmayin alla askina bok atmak için yer ariosunuz[signature][hline]Fencer Ferhan-Selpak Selim-Hizli Hikmet-Tuborg Turgut-Bülten Bülent
Sosyal ağlarda paylaş

Xaer_Aloneheart, Legolas Gibi Ok takıp Sırtıma Elimede Yay alıP Dışarda Gezmiyorum ..Ama bazıları KURTlar vadisini izliolar bakıorum elinde bıcak taşıolar kelebek faln sallıyolar..Seni burda Polat gibi kesiyimii ağaca atlayıp diyolar?Tabiki Diyorum LOtr izledikten sonra off bu legolasın GÖzleri Süperdi Faln Diye..
Ayrıca niye b.k atmak gibi Bişey olsun ..
Lütfen ..[signature][hline]Bir Insana Gereğinden Fazla Değer Verirsen;
Ya Onu Kaybedersin Yada Kendini .... ''R/U''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xaer_Aloneheart, 13 Ekim 2004 21:54 tarihinde demiş ki:
said:
RaVena, 13 Ekim 2004 21:06 tarihinde demiş ki:
Izleyenlerin %70'ide Bu Filmdeki Kişilere Özeniyor yani ..

sen sevdiin bi film.. mesela lotr örnek veriorum sevmio olabilrsin.. offf abi legolas nassi vurdu gozunden orc'u yaa.. demio musun obur gun ookulda arkadaslarina.. o sahne süperdi falan.. yapmayin alla askina bok atmak için yer ariosunuz

Birincisi Lotr bir dizi değil bir sinema filmi.ayrıca legolasın okladığı bir orc bir insan değil.+ Lotr'de nedensa bi orc'u bilardo masasına bağlayıp 5 parçaya ayırmıyorlar,ki Kurtlar Vadisinde bunları bir insan üzerinde yapıyorlar.

[Bu mesaj NotoriuS tarafından 13 Ekim 2004 22:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...