Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mod'a telefon önerin

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

şimdi arkadaşlar garip bir durumdan bahsedicem size.

elimde satmak üzere olduğum bir HTC Desire Z var. Satmamın nedeni androidin stabil olmayan durumu. üzerinde custom rom olmasına rağmen.

açıkçası iphone kullanmış biri olarak iphone 4s alayım diyorum ama Tim Cook'un iphoneun mezarını kazacağını düşünüyorum şahsen.

dolayısıyla android de seçenekler arasında. sony xperia arc s baya hoş duruyor ama videolardan izlediğim kadarıyla hakikaten o da stabil değilmiş gibi duruyor.

bir de ekran olayına takığım. iphone 4s in ekranı akıcılığı falan acayip güzel, o ayarda daha android göremedim henüz.

yani ne yapayım bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bir ara mecburen z olmayan htc desire kullanmıştım. her şeyinden nefret ettim dolayısıyla satma nedenlerini az çok anlıyorum. :)

para sorun değilse hiç düşünmeden içinde ios koşturan bir alet al. kafan rahat olsun paranla rezil olma.

şu haliyle android, iOS yanında son kullanıcıya yapılmış bir eziyet bence.
bir de üzerine çuvalla para vermemiz isteniyor. lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Arc'ın Android 4.0.3 betasını kullanıyorum modifiye edilmiş, 2.3'den daha kararlı diyebilirim. arc S için özel bir kararsızlık yoksa yeni Android rahatlıkla iOS ile aşık atabilir. Hatta daha önce iOS daha iyi diyenleri anlamıyordum, Ice Cream Sandwich'i görünce ne demek istediklerini anladım.

http://beta.techradar.com/reviews/pc-mac/software/operating-systems/google-android-4-0-ice-cream-sandwich-1043150/review - ICS review

ICS iyi, tam çıktığında kararlı olacak telefon yeterince. Onu dert etme yani. Ekran akıcı, ama Android'de iOS'da olmayan epey agresif CPU profillemesi yapabiliyorsun, videolar öyle yapmış olabilir. Ben mesela 122Mhz'ye kadar düşürüyorum ekran kapalıyken, ilk açıldığında ekran 1 saniye kadar lag oluyor. Normalde yok tabii bu, lag da yok ona bağlı olarak. Ayrıca ICS bu işlemci profilli haliyle daha hızlı 2.3'den, GPU rendering filan getirmişler, performans iyi.

arc S'in işlemci ve GPU arc'dan daha iyi olacağına göre ICS çok iyi çalışır.

Custom rom yüklerim ben diyorsan ama ne alacağın o kadar önemli değil. donanım ve tasarıma bak al, yazılımı geç. Samsung rulez oluyor o durumda zaten. Samsung'un donanım kasıp yazılımı umursamayan hal bir bu durumda işe yarıyor zaten.

Onu söyle önce yani, rootlar, unlock eder, rom yükler misin; sıfır mı kullanırsın? Rom yüklerim diyorsan Samsung'a bak, aksi halde Xperia akar. Bugün ikinci kere neredeyse aynı şey yazdım bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

aleti rootla, yok rom ara, yok setcpu kullan, şu ghzde kullanıcaksın, şunu aç bunu kapa, üstüne üreticiler tarafından 2 sene sonra unutulan ve bir türlü çıkmak bilmeyen android sürümleri. her çıkacak android sürümü sonrası "ios bu sefer bitti" demeler.

1,5k-2k verdiğim telefonda bir de bunlarla uğraşıcam buna rağmen hala rakibinden geri kalıyorsa bana bir ios kolaylığı, stabilitesi sunmuyorsa niye alayım ki?

böyle düşününce gayet anlarsın bizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ciddi anlamda anlamıyorum stabiliteden kastınız nedir? Stock rom kullanmıyorsunuz, stabiliteden bahsediyorsunuz.

Htc Sensation kullanıyorum. Telefon akıcı, hızlı ve sıkıntısız. Bir web sayfasında göremediğim tek şey o salak logo. Herşeyim oldu resmen. Remote management için hep bir tane notebook ihtiyacım olurdu önceden. Şimdi sıkıntısız bir şekilde Exchange server yönetiyorum telefondan.

Cidden benim telefon bilgim sizin kadar değil de ios ne yapıyor abi androidden ekstra? Sırf şekilcilik. İşinizi yapan hangisine onu alın.

Yakında Htc one geliyor. Negzel Htc arayüzüne de alışmışsın, para da var, al one x devam et. Ya da yetmiyor android deme. Spesifik olarak söyle. Bu bu yok, bundan dolayı alınmaz diye. Ben asla ios almam mesela. Web browsing rezalet. Lego nedir abi?
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Ya da yetmiyor android deme. Spesifik olarak söyle. Bu bu yok, bundan dolayı alınmaz diye. Ben asla ios almam mesela. Web browsing rezalet. Lego nedir abi?

lego falan problem değil artık.

stabilizasyondan bahsediyorum. telefon zırt diye kendini kapatıyor haberim bile olmuyor bi bakıyorum kapanmış, tam telefon çalarken kasılıyor cevap veremiyorum, google voice search (çok da kullandığımdan değil tabi de) yükleyeyim diyorum yükletmiyor, sonra bir update geliyor, yükletiyor ama kullandırmıyor. tam fotoğraf çekeyim diyorum cort diye force close çıkmaya başlıyor önüme.

işin komik yanı telefon bozuk da değil. 2. htc desire Z bu elimdeki. ikisinde de aynı dertler. stock rom ya da custom rom olması olayları değiştirmiyor. aynı sıkıntılar...

güvenemiyorum alete yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
throine said:
1,5k-2k verdiğim telefonda bir de bunlarla uğraşıcam buna rağmen hala rakibinden geri kalıyorsa bana bir ios kolaylığı, stabilitesi sunmuyorsa niye alayım ki?

Android'de marketten bir tıkla dialer değiştirebiliyorsun. Telefonu açman ble gereksiz, bilgisayarından markete git, yükle de şuna mesela: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&feature=search_result

iOS'da BSD araçları yükleyip, OpenSSH yükleyip, SSH ile telefonuna girip, root'dan dialer dosyasını değiştiriyorsun, orijinal dialer da siliniyor bu arada. Bunun için önce jailbreak denen işi yapman gerekiyor tabii.

Neden ben iPhone alayım dialer'ı değiştirmek için bilr SSH ile uğraştıracaksa? Komik yani...

Yok, Apple en iyisini bilir, niye dialer'ı değiştireyim diyorsan haklısın tabii. Yazılımımda esneklik isterim ben ama.

Xperia önermem bundan bu arada, kullandığımdan da biliyorum, kesinlikle custom rom istemiyor, kendi yazılımı iyi çok.
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

stabilizasyondan bahsediyorum. telefon zırt diye kendini kapatıyor haberim bile olmuyor bi bakıyorum kapanmış, tam telefon çalarken kasılıyor cevap veremiyorum, google voice search (çok da kullandığımdan değil tabi de) yükleyeyim diyorum yükletmiyor, sonra bir update geliyor, yükletiyor ama kullandırmıyor. tam fotoğraf çekeyim diyorum cort diye force close çıkmaya başlıyor önüme.

işin komik yanı telefon bozuk da değil. 2. htc desire Z bu elimdeki. ikisinde de aynı dertler. stock rom ya da custom rom olması olayları değiştirmiyor. aynı sıkıntılar...

güvenemiyorum alete yani.

Şu yazdığın sorunların bir tanesini bir kereliğine dahi yaşamadım. O yüzden bu kadar kara cahil gibi savunuyorum htc'yi. Diğer modelleri nasıl bilemem ama sensation stock rom kullanıyorum, sadece bir problemim var, pil. Onu da hayvan gibi kullandığım için olduğunu düşünüyorum. Işe gidiş gelişlerde anime, pati, browsing, müzik falan takılıyorum. Wirelessi kapatmayı öğrenmem lazım... :D

Bunları da telefondan yazıyorum ayrıca. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanım kolaylığı konusunda Gerge'yi kaynak olarak kullanmanızı tavsiye etmem açıkçası. Adam tüm Linux paketlerini core'un üzerine elle yükleyip kafasına göre Linux kuracak kadar aşmış bi herif, hani onun 'ya 2 tıkla halloluyo' dediği için master olmak gerekebilir :)

Ayrıca bence de Android alınacaksa Google'dan şaşmamak lazım, Samsung üretiyodu galiba Nexus'un sonuncusunu ama Samsung'lara bile çok daha geç çıkıyor güncellemeler. Halbuki bakınca üretici aynı falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Ben ciddi anlamda anlamıyorum stabiliteden kastınız nedir? Stock rom kullanmıyorsunuz, stabiliteden bahsediyorsunuz.

bu da ayrı bir mesele bak.

stock android ile kullanırsanız tabi beğenmezsiniz deniliyor. gidin romlayın cyanogen kurun diyorlar..

sonra romlarsın yine suç oluyor. :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...