Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lone Star Clash (17-18 Mart)

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

yildirimokur said:

Daha geçen gün +2 range'i White-Ra, stephano'ya karşı kullandı Hayal değil gerçek, koçum.

Arkadaşım konu +2 range'i basmak değil.Konu o adamın çıkabildiği kadar efektif sayıda phoenix çıkıp bunun upgrade'lerini double cyber'dan gidip bu sırada explerini linglere karşı savunabilip daha da çok phoenix çıkabilmekte..
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

Daha geçen gün +2 range'i White-Ra, stephano'ya karşı kullandı Hayal değil gerçek, koçum. Hem, senin muta sayısı kadar phoenix basmana gerek yok. gözle görülür bi şeyler yap ortaya yeter.

haa evet showmatchde kullandı işte öyle, sonrada kaybnetti bi güzel. ardından stephanoda, öle phoeniz faan basıp tutmaya calıstığını görüğnce kazandımğımı anladım zaten dedi.

bi örnek vericekseniz adam gibi verin.
Sosyal ağlarda paylaş

yooo, bildiğin saldı mutaları phoenixlerin üstüne tech swithcledi aldı oyunu.
infestor meselesi falan değil. bi sen izlemedin oyunu yanı.

mutaları tutmaktan baska bi hayrı olmıyan bi üniteyi, mutalara harcanan yatırımdam daha fazlasını harcıyarak basmak kadar komik bi oyun planı olamaz. kimsede kullanmıyo zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Mıçtı iyice blizzard, geçen ladderda oynadığım diamond zerg oyun sonu sen micro yapmadın ben mutalarla siegelere focus yaptım dedi.
Replayde baktım ortalama apm'ler 60a 120ydi o an anladım ki zergle oynayan arkadaşlar aynı seviyede oynayan diğer ırkların oyuncularından 1 bilemedin 2 lig üstteler.
Sosyal ağlarda paylaş

crimsonking said:

Mıçtı iyice blizzard, geçen ladderda oynadığım diamond zerg oyun sonu sen micro yapmadın ben mutalarla siegelere focus yaptım dedi.
Replayde baktım ortalama apm'ler 60a 120ydi o an anladım ki zergle oynayan arkadaşlar aynı seviyede oynayan diğer ırkların oyuncularından 1 bilemedin 2 lig üstteler.

zeka dolu bir argüman. sigara yakıp düşüncelere daldım.
Sosyal ağlarda paylaş

BAIIHAN said:

Hmm şimdi ben diamondda master ve grandmaster terran ve protosslara karşı mı oynuyomuşum. Ben de diyorum nerde yanlış yapıyorum çok saol bilgilendirme için...
Sosyal ağlarda paylaş

klasik terranımsı bir tutum ile karşı karşıyayız aslında her zamankinden farklı bir durum yok ortada.

oyunun ilk aylarında zergler ağlarken;

"oyun daha yeni taktiklerin oturmasını bekleyin gençler."

ghost nerfinin daha ayı dolmadan

"vikingden başka çare yok broodloorda oda bi fungalda darmadağın oluyor raven çok rererö siege tankları unsiege etmekte çok skill"

veya

grubby, destinye tecavüz ediyor, aynı grubby, stephano tarafından öyle bir tokatlanıyor ki seyircilerden özür dileyerek oyundan çıkmak zorunda kalıyor.

"93lü tit stalker bebe ırkın sırtına bindi birşeyler yapıyor"

oluyor. destinynin poposu yoktu, stephano gibi binemedi zergün tepesine.

derdim verdiğim örneklerde birşey kanıtlamak değil, zira yanlışta olabilir. anlatmak istediğim, o kadar yanlı ve o kadar sarkastik şeyler söyleniyor ki

"şu adamlarla 2 bira içsem ne kafa adamlardır he"

dedirtiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
"vikingden başka çare yok broodloorda oda bi fungalda darmadağın oluyor raven çok rererö siege tankları unsiege etmekte çok skill"
Bu doğru yalnız, bunun doğruluğunu reddeden oyun ilk çıktığında 5 rax reaper yapılırken "oyunda sorun yok l2p" diyen Terran'lar kadar saçmalıyorlar. Idra bile "Bio başlayan Terran'lar mid game all in yapmak zorunda, oyun hive'a çıkınca Zerg yeniyor" diyorsa, pro Terran'lar 2 rax'e döndüyse bir şeylerde sorun vardır. Blizzard mutlaka düzeltecek bunu ama o zamana kadar yakın geçen TvZ görmemiz zor olacak. Ya Terran'lar hive'a çıkmadan ezecek ya da ezilecek. Oyun dengesiz demek değil nbu illa ki ama oyunun belli aşamalarda bir ırktan çok daha fazla yetenek istemesi ciddi bir tasarım sorunu.

Stephano bu yüzden kazanmadı tabii bu turnuvayı. Kesinlikle Polt'tan daha iyi bir oyuncu olduğu için kazandı. Eğer bu konuda şüphesi olan varsa Stephano'nun streamini izlesin. Adam her durumdan oyun kazanmayı başarıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

E sonda güzel yazmışsın Stephano Polt'u işte TvZ'nin ne kadar dengeli olduğunu gösteren bir seriydi bence çünkü Terran'lar düz savaşta genelde yenilseler bile en küçük hatada cezalandırıyorlar ya da Zerg'ü inanılmaz multitask'e zorlayıp sürekli harass'la yenebiliyorlar bana dengeli geliyor şu anda matchup polt vs stephano maçlarının bu kadar yakın geçmesi de bir örnek olabilir gsl'de görürüz gene bu sezon TvZ sonuçlarını daha sağlıklı konuşabiliriz o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

TvZ maçlarının istatistiksel olarak sonuçları pek bir şey ifade etmeyebilir. Bir Terran rakibinden daha iyi oynayarak onun hive'a çıkmasını engelleyebilir ya da hive'a çıkmadan çok fazla hasar verip maçı koparabilir. Ya da daha iyi oynamasa bile rakibini gafil avlayan bir all in veya cheese'le maçı alabilir. Sorun iki eşit yetenekli oyuncu oynarken ve Zerg çok büyük hasar yemeden hive'a çıkabildiyse Terran'ın çok büyük dezavantajda olması. Aynı durum early ve mid game'de Zerg için geçerli. Bu ikisi birbirini dengeliyor diyebiliriz ama TvZ'yi çok tekdüze bir matchup olmaya ittiği de bir gerçek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...