Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[istek] izlandaya kaçma tutosu

doxylamine

Öne çıkan mesajlar

ilk aşamayı atlatabilirsen bir rota biliyorum ama ilk aşama cidden tehlikeli. ama sonrası rahat. şöyle ki; batı sahillerimizde yunanistana mülteci kaçırıyolar. ama çoğunlukla ya bir türk koyuna yunanistan diye bırakıp gidiyolar yada radardan yakalanacaklarını anlayınca mültecileri denize atıyorlar. güvenilir adamlar bulman lazım.

sonrasında yakalanma dışında bir tehlike yok. yunanistan italya arası gidip gelen bir kaç taneden fazla sirk var. bunlardan bazıları yöresel diyebileceğimiz büyük kurumsal olmayan sirkler. bunların gidiş geliş zamanlarını kontrol edeceksin. italyaya giderlerken at taşıyan arabaların içine saklanacaksın. gece kimse yokken girip kontrol edenler geldiğinde samanların altına saklanırsan sorun olmaz.

italya ispanya arasında da eski geleneklerini sürdürmek amacıyla göçebe seyahetler yapan çingeneler var. sembolik olarak gidip geliyorlar italya ispanya arası. prosedürü tam bilmiyorum ama onların bu geleneksel seyahati yapabilmek için belgeleri var. sahte belgeyle felan bi şekilde onlar sana yardımcı olurlar merak etme.

ispanyadan sonrası gemi ile. bu kadar yol gittikten sonra onu da halledersin merak etme sonuçta atları taşıyan arabaya saklanarak seyahat ettin, bir seyahat gemisine mi kaçak binemeyeceksin?
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

ilk aşamayı atlatabilirsen bir rota biliyorum ama ilk aşama cidden tehlikeli. ama sonrası rahat. şöyle ki; batı sahillerimizde yunanistana mülteci kaçırıyolar. ama çoğunlukla ya bir türk koyuna yunanistan diye bırakıp gidiyolar yada radardan yakalanacaklarını anlayınca mültecileri denize atıyorlar. güvenilir adamlar bulman lazım.

sonrasında yakalanma dışında bir tehlike yok. yunanistan italya arası gidip gelen bir kaç taneden fazla sirk var. bunlardan bazıları yöresel diyebileceğimiz büyük kurumsal olmayan sirkler. bunların gidiş geliş zamanlarını kontrol edeceksin. italyaya giderlerken at taşıyan arabaların içine saklanacaksın. gece kimse yokken girip kontrol edenler geldiğinde samanların altına saklanırsan sorun olmaz.

italya ispanya arasında da eski geleneklerini sürdürmek amacıyla göçebe seyahetler yapan çingeneler var. sembolik olarak gidip geliyorlar italya ispanya arası. prosedürü tam bilmiyorum ama onların bu geleneksel seyahati yapabilmek için belgeleri var. sahte belgeyle felan bi şekilde onlar sana yardımcı olurlar merak etme.

ispanyadan sonrası gemi ile. bu kadar yol gittikten sonra onu da halledersin merak etme sonuçta atları taşıyan arabaya saklanarak seyahat ettin, bir seyahat gemisine mi kaçak binemeyeceksin?

adam resmen büroya çalışıyo

Sosyal ağlarda paylaş

ilk aşamayı ayarlarım ama garantisi yok işte. aslında midilli adası yüzme mesafesinde. şişme yelek ve paletle rahat yüzülür. ama sahil güvenlik kontrolü nasıl yapıyor bilmiyorum. radardan, uydudan mı takip ediyorlar, yüzen insan o radara yakalanır mı yoksa devriye gezen botlar mı kontrol ediyor bilmiyorum.

sirkte at taşıyan arabaları tahmin edebiliyorum. daha önce atlarla birlikte değil ama at taşıyan arabayla şöfürün yanında istanbula vapurla geçtim. bildiğimiz kasalı kamyonet. içini dörde bölmüşler dört tane at sığıyor. yöresel sirklerde en fazla 3 at olur. ve küçük iki tane penceresi vardı benim bindiğimin. şöyle bi pencere sığılır heralde

gece yükleme yapıldıktan sonra binilir. sınır kapısında da şöyle bi açıp bakarlar. iki saniye ortadan yok olursun saman altında yada üstüne bişey alıp.

çingeneler zaten alırlar her türlü. hediyede kabul ederler tabi. ama para teklif etme alınırlar, kalırsın orda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Kaçak girince , bi yernden sonra bi şekilde siyasi sığınma , vatandaşlık falan mücadelesi verip alabiliyorsun , belki ona kasıyordur.

Tam bilemiyorum , ya

- Ben kaçtım TR'den , azılığım haklarım yenililiyor falan ayağına birşey yapıyorlar
- Ya da komple pasaportu falan yokedip , haymatlos ayağına yatıp , beni alın falan diyorlar.
bilemiyorum detayları , ama kaçan türko'lardan duyduğum kadarıyla , mülteci olarak gitmekle , normal turist gibi pasaportlu gidip geri dönmemek arasında fark var. ( turist olarak gidip , dönmeyip yakalanırsan banko iade ediyorlar vatanına )
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...