Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

STSL | Fenerbahçe vs Galatasaray | 17 Mart - 20.00

EmenikeNiangSow

Öne çıkan mesajlar

doruk ali koç'un mesajını okumadın sanırım. Doğru söylediği noktalar var. Eğer düzgün şekilde okursan anlarsın zaten. Benzeri olaylarda karşılıklı klupleri karıştırmama durumu vardı daha önceden. Benzeri durumlar yaşandığında fenerin gs klubü hakkında laf etmemesini örnek göstermiş. Şimdi kendisi neden böyle açıklama yapıp bu durumu bozuyor demiş.

Bu dediği durum çok yakın zamanlar belki, hani daha önce herkes birbirine saydırmıştır zaten ama herhangi bir olay sonunda yönetimler birbiri hakkında kötü açıklama yapmazken Aysal'ın bunu demesi ayıp biraz. haa kimse karışamaz adama tabiki. sonuçta olmaması gereken birşey var ortada. ama eski, benzeri durumlarda kendisine gösterilen hoşgörüye karşılık bu cidden taraftara oynamaktan başka bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ne okucam abi ali koç'un söylediklerini? hep aynı terane böz yöptök söz dö yöptönöz!!1 demiştir ne diyecek?

aysal'ın hareketi mantıklı. saraçoğlu'nda uzun yıllardır küfürsüz taşsız sopasız çakmaksız bir derbi olmadı. adam diyor ki biz temiz bir sayfa açtık, bak ne güzel ağırladık sizi. siz de barbarlığı bırakın artık isterseniz diyor, %100 haklı olarak. biri böyle tepki göstermezse fenerbahçe tribünlerinin vazgeçeceği yok çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

doruk. önce oku, sonra yorum yap. daha iyi bence. tahmin ederek olmuyor bu işler. Hani okusan bile zaten taraftar olma durumu yüzünden taraflı bakıyorsun az da olsa, herkes böyle bakar. Bir de hiç okumazsan komik oluyor.

Hani araştırmadım fb yönetimi Ali Koç'un dediği maçlardan sonra dedikleri gibi mi davrandı ama eğer doğruysa bu açıklamasına laf etmek saçma cidden.

adamın dediği şey "attık nolcakki onlar da atmıştı" değil kısaca.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=1109
aysal haklı, tablo yukarda. gerisi lafı güzah. galatasaray ilk devre seni evinde tertemiz ağırlamış hem de lider gelmişsin ve takımın şike sürecinin 1 numaralı şüphelisi. ortam gergin ancak endişeler boşa çıktı ve olaysız temiz bir müsabaka oldu. bunun rövanşında ise sen sıç sıva kafaları yar ve sonra 3 sene önce bu 11 ay önce şu diye saçmala. oldu koç, görürsem söylerim.

galatasaray temiz sayfa açmış olaysız oynanmış, aynı nezaketi sen de göster? müthiş ali koç yorumuyla bu işin sonu yok çünkü. kan davası mı güdüyoruz?

ali koç mantığı ile biraz sonra aşağıda yazacağım previously at kalkedon olaylarını sayıp kafaları yarmamız, küfürleri dizmemiş lazımmış meğer 4 ay önce arenada.

ayrıca şu 3 temmuz süreci bize hırpaladı :(:( diye herşeyi masum gösterme de yeni moda oldu fenerde. garip işler.

gol at şike şike şike diye bağır (sahi şike diye bağırmak herkese yasak, sivri fener taraftarının gönderme yapması dışında). devre arası yeşilçamda tecavüz sahnelerinde kullanılan müziği çal, 18. dakikada sallasana mendilini diye bağır. hepinizin annesi bilmem ne diye küfür et. gole sevinen futbolcuya bayrak sopası at. hasan şaşın kafasını yar, gole sevinen terimin kaşını aç (tahrik etti savunması bekliyorum buraya. sevinmeyecek arkadaş). tabi geçen sene güle oynaya alay ettikleri galatasarayın 1 senede her branşta silkinip bu denli ağır yargılama yapması sinirleri daha da bozmuş malesef.

sen sahada 70 dakika ezil oyun anlamında. 1 puanı üst direk ile kurtar sonra da çıkıp geçmişte bunu yapmıştı ama diye sızlan. gerçi bu saçmalamalara da galatasaray cevap versin de olayları başka yere çekelim belki karıştırırız ortalık gerilir, eşeleyelim biraz bakalım. hem gündem de değişir oh mis aziz yıldırım metodu direk.

umarım ali koçun bana göre "saçmalamalarını" kimse sallamaz kulüpte. zaten cevap vermez isek 2 gün sonra fenerbahce.org duyuru makinasi hemen patlatır manşeti CEVAP VERİN ALO diye.

ali koç mantığı:
(siz de geretsin alnını yardınız, mondragonun kafasına ses bombası attınız, hakemin kafasını yardınız, efesli oyuncuları sille tokat dövdünüz, daha bu sene basketbol maçında oktay mahmutinin annesinin halini hatrını sordunuz, maçı çığırından çıkardınız madde yağdırdınız, 7-8 sene önce galatasarayın deplasman tribününe hayvan dışkısı ve sidik torbaları koydunuz, stadyum hoparlöründen "ölecek, ölecek, öleceksiniz, ananızın bilmemneyini göreceksiniz" diye tezahürat yaptırdınız, bilmem nerenizden ilişkiye girdik mi diye pankart açtınız, caferağada kadın takımına dakikalarca küfür ettiniz diyelim ve arenada free for all yapalım)

ha bir de fb hiç böyle şikayet etmemiş bizi. cemal nalganın yılmaz takipçileri? :(

maçtan önce yazdım buraya da birşey olmaz diye. arenada ilk devre ağırlandığınız gibi temiz maç olur dedim. ama yanılmışız. siz 2-0 öndeyken bile her türlü bel altı vurdunuz. yakışmadı olanlar.

diyeceklerim bunlardir, gerisi için:

http://forum.paticik.com/thumbnails/fd1/60b/57f/0fb/927/5c3/9a1/4e8/02d/d2c/d3_450xNULL.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

masq fb nin şikayet edip etmediğini bilmiyorum. şuan araştırmadım. ama adamın dediği şey gayet normal. siz böyle yaptınız diye bizim yaptıklarımız normal demiyor. çarpıtma olayı. okuduğunu cidden anlayamıyorsan o ayrı.

adamın dediği şey, biz gs adını karıştırmamıştık, kendini bilmez insanlar yüzünden gsye laf etmemiştik, bu sizin yaptığınız ayıp.

kısaca şunu diyor adam. sen her zamanki gibi olayları istediğin gibi alıp, çarpıtıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Masq'ın dedikleri doğru. Ben hiçbir Fenerbahçe antrenörünün yara aldığını hatırlamıyorum Sami Yen'de veya Arena'da...Varsa düzeltin...
Sulu maçın olayı çok farklıydı bir kere. Sulu maç tamamen maçtan bağımsız gelişti, çünkü maç öncesi Galatasaray, Chelsea-Manu maçı gibi rakibini maçtan önce alkışlayacak, alkışlaması lazım diye bütün medya sanki olması beklenen bir durummuş gibi gaza getirdi. Dikkat ederseniz sulu maçta seyircinin maçla filan alakası yoktu bile. Ha bu demek mi ki yapılanlar doğruydu, hayır saçma sapandı ve gerekli ceza verildi. Ondan beri bizim stadda pek olay yaşanmadı evet bir rakı şişesi var, o da gayet kötü olmasına rağmen organize bir küfür veya yabancı madde pek olmadı son zamanlarda özellikle Arena'daki maç baya temizdi...
Sosyal ağlarda paylaş

e iyi de şimdi fb stadında yaşananlar doğru diyen kim? Ali koç bile dememiş yaşananlar doğru diye? ben mi başka yazı okuyorum?

adamın dediği şey daha önceleri kluplere suçlama yapılmıyordu. karşılıklı bu olayları çıkartanları hedef alınıyordu, takımı ayırıp. Şimdi ne değişti diyor adam.

eğer atılması normal dediği bir kısım varsa. buraya koyun da ben de doğrusunu okuyim.
Sosyal ağlarda paylaş

bana karşı demediğinin farkındayım zaten. o konuda açıklama yapmadan gerek yok. ben de aslında direk seni hedef alıp yazmadım o mesajımı. genel insanlar okusun da ona göre yorum yapmayı öğrensin, orasını burasını kesip. yarım okuyup ona göre çarpıtmasınlar olayı diye yazdım.

ceza gelmesi lazım zaten ki gelir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

"fatih terimin kaşı açılmış, özür dileriz. hasan şaş kısmı muamma, orası karışık. bunun dışında da büyütülecek birşey yok."

ben değil, ali koç diyor. hasan şaşın kafasına gelen muamma imiş, edilen küfürler falan zaten esamesi okunmuyor.

http://media3.ligtv.com.tr/img/gallery/2012317_fenerbahce__galatasaray/20120317.222656_IST660_1783488.jpg

biz sulu derbide cezamısı milat adı altında çektik. bakalım fenerbahçeye ne ceza gelecek?
Sosyal ağlarda paylaş

fenerbahçe düşmanlığı yapmaktan, kendi takımınızı desteklemeyi unutmuşsunuz.bir kaç para çakmak atıldı diye, 5 maç ceza bekleyenler var.çok çabuk unuttunuz galiba geçmişte atılan içki şişelerini, bardaklarını, u17 maçında dövülen çocukları.

http://1.bp.blogspot.com/_NK3RR5P1tAA/SeJd_C00pMI/AAAAAAAAAZs/As2VOh3eZGc/s400/2009-04-12_samet446.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kültürel Spor Ahlakımız

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın derbinin ardından bugün bir gazeteye verdiği demeci hayretle, şaşkınlıkla ve gülerek okumaktan kendimizi alamadık. Türkiye'deki taraftar kültürünün sosyolojik alt yapısını küçük dünyasında tahlil etmeye çalışan Ünal Aysal'a, yurt dışında yaşadığı zaman diliminde yeteri kadar takip edemediğini düşünerek, taraftarının ulaştığı "kültürel spor ahlakı" düzeyi hakkında bazı hatırlatmalar yapmak istiyoruz.

Çok sevgili Ünal Aysal buralarda yokken 2006-2007 sezonunda Ali Sami Yen deplasmanına şampiyon olarak giden Fenerbahçe takımına orta ölçekli bir ilçenin 1 haftalık içme suyu ihtiyacını karşılayacak kadar suyla dolu pet şişeler fırlatıldı. Hakemler maçı keserek içeri girdi, karşılaşma güçlükle tamamlandı. Türkiye kamuoyu günlerce bu rezilliği konuştu.

Ünal Aysal buralarda yokken, geçtiğimiz sene Fenerbahçe U17 takımı Florya deplasmanında koca koca adamlar tarafından dövüldü. Altyapı takımlarında geleceğin yıldızları olmaya çalışan ve amaçları rekabetten öte, bir şeyler öğrenmek olan "çocuklara" hayatları boyunca unutamayacakları bir şok yaşatıldı.

Ünal Aysal buralarda yokken, geçtiğimiz sezon TT Arena'da oynanan derbide sahaya rakı şişesi fırlatıldı. TT Arena'daki ilk mağlubiyet olması sebebiyle yetkililer tarafından "hoş görüldüğünü" düşündüğümüz olayda Kalecimiz Volkan'ı vahim olaylardan Allah korudu.

Ünal Aysal buralarda yokken, geçtiğimiz sezon TT Arena'da bir maçta 10 yaşındaki bir kardeşimizin başında meşrubat şişesi patladı. Karne ödülü olarak maça getirilen küçük kardeşimiz de Galatasaray taraftarının "kültürel spor ahlakı" seviyesinden nasiplenerek tecrübe edinmiş oldu.

...Ve Ünal Aysal buradayken, yaklaşık 2 ay önce oynanan Galatasaray - Adana Demirspor maçında 16 yaşındaki bir genç tribünde bıçaklandı.

Diliyoruz ki verdiğimiz örneklerle Ünal Aysal'ı tatmin etmiş ve Galatasaray taraftarının "kültürel spor ahlakı" düzeyini gözler önüne gerektiği gibi sermişizdir.

Son söz olarak söylemeliyiz ki; bizler tribünde yaşanan çirkin olayları tasvip edecek ya da başkalarının yanlışları üzerinden kendimizi aklayacak değiliz. Yanlış varsa ortadadır, gözler önündedir. Bizce sorgulanması gereken son yıllarda küfürle arasına büyük bir mesafe koyan, sahaya yabancı madde atmayı aklından bile geçirmeyen ve bunun sonucunda tel örgüsüz bir stada kavuşan Fenerbahçe taraftarının nasıl olup da bu hale getirildiğidir. 3 Temmuz sürecinde üzerine oyunlar oynanan, sevdasına savaş açılan Fenerbahçe taraftarının "kültürel spor ahlakı" hakkında yorum yapmak Ünal Aysal'ın haddine değildir. Türkiye'de tribünlerde yaşanan şiddetin baş unsurlarından birinin bu tip sorumsuz açıklamalar olduğu da akıllardan çıkarılmamalıdır.

1907 ÜNİFEB - Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği
Sosyal ağlarda paylaş

Geldi yine biri sizde yapmıstınız diye.Bütün ülkenin sorunu sanırım bu iş bak iktidar böyle yaptı diyoruz hemen ama ondan öncekilerde söyle yapmıstı diye cevap geliyor futboldada aynı bok Galatasaray yaptıgındada embesillikmiş cezası varsa vermişlerdir illa ki Fener yaptıgındada embesillik cezası neyse versinler işte.3-5 çakmak bilmem ne diye olayı hafifletmenin manası ne yedek klubesindeki 2 tane adamın kası yarılmıs bir ton küfredilmiş(evet GS de yaptı) umarım klupten ziyade yapan aptalları bulup onları cezalandırırlar belki önüne geçilir olayların biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

iki tarafinda birbirine soylicek lafi yok, neyi konusuyosunuz. bu sezon bizim sahamizda bu kadar olay olmadi denmis, hala yok gecen sene olani nunuttunuz heralde, yok oyle yok boyle diye geliyosunuz. hala niye karsi tarafa laf atildigini anlamanin mumkunati yok, bi durun dusunun anasnisatiim ya, cok zor degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...