Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

senko said:

oyun iyide lvl sistemi beklediğimden kötü çıktı
ben bayağı hızlı lvl atlanır gibi düşünüyordum. bayaa bayaa wow gibi kastırmak gerekecek lvl80 olmak için.
Onu muhtemelen Verdiğin zamanla ulaştığın levelı düşününce öyle görüyorsun. Gayet bizimkilerin yavaş takılmasından dolayı bende oyalandım ona ramen 45im şu an ortalama 3.5 4 gün 80 olma süresi bence gayet mantıklı
Sosyal ağlarda paylaş

Tek başıma 17 lvl olabildim. Toplam 24 saat falan oynamışımdır ama fena sardı oyun. Özellikle wwvww çok iyi. Ezik ezik kalabalığın arasında koşturup duruyorum.

WvW de, ölünce savaş alanına yakın bir yerde respawn olma şansı yok mu ya? İlk başladığımız yerden savaş alanına koşmaktan en az 7-8 kilo vermişimdir. Takatim kalmadı, ölünce yatıyorum, savaşı seyrediyorum, gelip birisi kaldırıyo mutlaka. Tek bulabildiğim çözüm bu.
Sosyal ağlarda paylaş

İki günlük deneyimlerimi ben de aktarayım. Gerçi betada bol bol oynamıştık ama onu da deneyelim, bunu da deneyelim diye koşturmaktan oyunun keyfini çıkaramamıştık.

1- Öncelikle oyunun pve'si yok diyenlere, ben başka bir gezegenden gelmişler gibi bakıyorum. Sanırım benimle aynı oyunu oynamıyorlar. GW2'nin PvE'si, bence wow'dan sonra gelen oyunlar içindeki en iyi pve. Wow'u elli kere katlıyor.
Oyuna başlar başlamaz kendinizi müthiş bir dünyanın içinde buluyorsunuz. Atmosfer, müzikler, ortam, ışıklandırma, animasyonlar harika. Deli gibi koşup size görev verecek npc aramıyorsunuz. Görevler siz dünyada dolaşırken ayağınıza geliyor. Görevi bitirdikten sonra, onu teslim edecek npc aramıyorsunuz. Ödülünüz size mail yoluyla geliyor.
Görev yaparken bir anda kendinizi başka bir görevin içinde (dinamik event) bulabiliyorsunuz. Yine, ne kadar katılım sağlayacağınız sizin elinizde. Neyse bu kadar detaya girmeye gerek yok.
Kısaca şunu söyleyeyim... Eğer durup da, ne yapıyorum ben demezseniz, kendinizi görevden göreve koşar buluyorsunuz. Bu da pve'nin ne kadar akıcı olduğunu kanıtı.

2- WvWvW çok karambol diyenler var. Onlar için de bir iki şey yazayım.
Mesela biz 6-7 kişilik bir gurup olarak girdik world pvp'lere. Saldıracağımız noktaları önceden tespit ettik. Düşmanın geçebileceği yolları tahmin edip oralarda pusu kurduk. Supply depotları basıp, düşman karavanlarını aradık ve onları öldürdük. Kalabalıklarla karşılaşınca da kaçtık.
Kısacacı, 6-7 kişilik bir grup, gerçek bir savaşta nasıl gerilla taktiği uyguluyorsa biz de world pvp'de bunu yaptık ve yine çok eğlendik.
Büyük savaşların aşırı derecede karambol olması çok normal. Henüz guildler oturmadı, kimin ne yapacağı, hangi karaktere ne görev verileceği belli değil. Alyanslar kurulmadı. Hangi kalenin kimin tarafından ele geçirileceği, kimin hangi kaleyi savunacağı tespit edilmedi. Bu nedenle karambol olması doğal. Şimdilik herkes kalabalığı takip ediyor. Bu da bir güruh görüntüsünün ortaya çıkmasına neden oluyor. Ama birbiriyle uyumlu bir grubunuz varsa, ozaman kaos görüntüsü de ortadan kayboluyor.

3- Çok hızlı level kasamıyorum diyenler gördüm forumda. Sormak istiyorum, neden 2-3 günde level 80 olacaksınız ki? Bu size ne sağlayacak. sPvP desen, zaten girer girmez herkes level 80. Tüm skillere ve über silahlara sahip. İş builde ve bileğe bakıyor. Tabii bir de grup olarak girmeye.
World pvp desen, level 80 olmak sadece biraz daha fazla skille sahip olmaya yarıyor. Eee yani? Tek başınıza üç kişiyi kesemeyeceğinize göre, orada da bir işe yaramayacak 80 olup tüm skilleri açmak.
Yani size diyeceğim, deli gibi level kasacağınıza, oyunun her yönünü deneyip keyfini çıkarın. Hayır yani oyun aylık paralı olsa neyse. Bir an önce end game görüp, yeniden para ödeyip ödemeyeceğinize karar verirsiniz diyeceğim. O da yok.
Level kasmak zor diyenler de bence bir şeyleri atlıyorlar. Çünkü dinamik eventleri, questlerle ve story questleriyle birlikte takip ettiğiniz zaman hiç bir sıkıntı çekilmiyor. En azından ben çekmedim. Yeni haritaya geçtiğimde gerçek levelimdeydim.
Üstelik oyun, level atlamak için bir yere gidip bilmem kaç yüz tane npc kesmenizi de gerektirmiyor. Questler, dinamik eventler, story questleri, pvp ve crafting size gani gani exp kazandırıyor. (Ben en az bir leveli cooking ve leatherworking yaparak atladığımı söylemeliyim)
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Son olarak, bu oyun gerçekten de mmorpg dünyasında yeni bir çığır açtı diyebiliriz. Burada yayınlanmış bir yazı görmüştüm. Ultima'dan sonra, WoW'dan sonra ve şimdi de artık GW 2'den sonra denilecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

2- WvWvW çok karambol diyenler var. Onlar için de bir iki şey yazayım.
Mesela biz 6-7 kişilik bir gurup olarak girdik world pvp'lere. Saldıracağımız noktaları önceden tespit ettik. Düşmanın geçebileceği yolları tahmin edip oralarda pusu kurduk. Supply depotları basıp, düşman karavanlarını aradık ve onları öldürdük. Kalabalıklarla karşılaşınca da kaçtık.
Kısacacı, 6-7 kişilik bir grup, gerçek bir savaşta nasıl gerilla taktiği uyguluyorsa biz de world pvp'de bunu yaptık ve yine çok eğlendik.
Büyük savaşların aşırı derecede karambol olması çok normal. Henüz guildler oturmadı, kimin ne yapacağı, hangi karaktere ne görev verileceği belli değil. Alyanslar kurulmadı. Hangi kalenin kimin tarafından ele geçirileceği, kimin hangi kaleyi savunacağı tespit edilmedi. Bu nedenle karambol olması doğal. Şimdilik herkes kalabalığı takip ediyor. Bu da bir güruh görüntüsünün ortaya çıkmasına neden oluyor. Ama birbiriyle uyumlu bir grubunuz varsa, ozaman kaos görüntüsü de ortadan kayboluyor.
aynen aynı seyleri yasadık organize 5-6 kişi normalde verilecekten cok daha fazla zarar veriyor
Sosyal ağlarda paylaş

"Hello, everyone:

Here is a summary of common issues we've seen reported:

Error Code 1032: The bug where World transfers results in a long delay, has been resolved. Players who log in will be located in the World that they attempted to transfer from. Players should try again.

Error Code 9: This code results when you are not authorized to play in the Guild Wars 2 3-Day Headstart. Retail codes do not get in--you must access to Headstart, which you obtained by PRE-PURCHASING the game in full. Please contact your retailer to make sure that they've given you a 3-Day Headstart code. For additional assistance, please contact Customer Support: support.guildwars2.com using the Ask a Question tab.

Error Code 1038: This error results when you try to log in with an account that does not have a Guild Wars 2 serial code attached to it. Please apply a Guild Wars 2 serial code to this account. For additional assistance, please contact Customer Support: support.guildwars2.com

For a list of common Error Codes, their meanings, and possible solutions, please look at this page:

This is a list of ongoing issues that we're tracking: http://en.support.guildwars2.com/app/answers/detail/a_id/8994

* Guild Issues: This includes guild membership rosters not showing correctly, guild leaders not seeing themselves in the guild, issues with receiving guild invitation notifications, etc.
* In-game mail
* Party issues on overflow
* Trading Post

Our team is working as hard as they can to resolve these issues. We appreciate your patience.

~RB"
Sosyal ağlarda paylaş

Sen de dur hele bir soluklan yiğidim. Sonra oyun patlak yazarsın. Ama sana soğuk ayran varmem. Önce bir terin kurusun.

Orada rage yok. Orada, oyun hakkında hiç bir şey bilmeden atıp tutmanın ne kadar saçma bir iş olduğunu gösterme var.

Ha ben trollüm, post kasıyorum diyorsan, buyur meydan senin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bir sonraki map'e under level kalmamak için ya WvW'de biraz takılıp level atlayabilirsin ya da bir üst level haritaya geçmeden aynı level aralığında başka bir haritayı daja bitirebilirsin.

Nornlarda benim salaklığıma denk geldiği için Charr'ların 15-25 level mapini bitirdim önce, sonra Norn'un aynı level aralığındaki mapine geçtim. Şimdi rahat rahat bir üst level mapte takılıyorum. Bir de level scaling olayı olduğu için haritada roflstomp yapamıyosun. Gene npcler aklını alabiliyor =)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...