Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kony 2012

knox

Öne çıkan mesajlar

30 dk'lık videoda ne var ne yok:

1. Ne yok?
- Toplumsal/tarihsel/siyasi hiçbirşey yok. Ugandada ne oldu, bu gruplar nası böyle güçlendi, arkasında kimler var, kimler savaşıyor vs. yok.
- Biz kimiz, bu sizden topladığımız paraları nasıl kullanacağız, bunu nasıl ispatlayacağız vb. yok.

2. Ne var?
- Kötü bi adam var herşeyin suçlusu yalnızca bu adamın kötü olması. Bunun bu kötülüğü yapabilecek gücü, silahı nereden bulduğu belli değil ama kötü adam yapıyor darth vader misali
- Bize para verin ürünlerimizi alın size birşeyler satalım var.
- Bol miktarda duygusallık var.

Biz de diyoruz ki,
Öyle her hıyar diyene tuzla koşup para kaptırmamak lazım, samimi gelmedi video diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

said:
Bugün Irak ve Afganistan daha bombok durumda Amerika
işgali öncesine kıyasla.

neye dayanarak söyleniyor bu?

lol şaka mı bu?

taliban dönemini de biliyoruz, rusya'nın yediği bokları da biliyoruz oralarda ama US ile karşılaştırmak komik olur

said:
öte yandan tarihteki örneklere bakınca ortalama yönetimi devrildikten sonraki amerikan taraftarı ülkenin durumu ortalama rus/çin taraftarı ülkenin durumundan çok daha iyi. bunu da gayet objektif olarak söylüyorum.

adamlar genocide ile kuruluyor daha en baştan. amerika kıtasının işgal edilip devlet kurulmasıyla uzun bi süreç içinde 90+ milyon yerli katledildi. hastalıklı etlerin dağıtılıp kıtanın soyunun kurutulduğunu hollywood filmlerinde göremezsin pek

laos vietnam japonya vs de hala çocuklar sakat doğuyor

afganistan ve ırak'ta düzenli biçimde insan ölüyor

haiti ve liberia dünyanın cesspit'leri zaten, god bless usa (+fransa)

sayısız black ops'la destabilize edilen bi ton ülkeden bahsetmiyorum bile, bi de disclose olmayanları ve hala devam edenleri de ekle

hadi 1920 lerde olsak US'e sempati besleyebilirdik ama 2012 oldu yıl, kafanı kaldır biraz mainstream kaynaklardan. gidip saçma sapan komünist kitapları oku demiyorum.

US/rusya/çin üçüde dünyanın canına okudular, ingiltere bile zayıf kalır yanlarında. ama roma imparatorluğundan sonra dünya'da en çok insanların hayatını karartan ülke US'dir. hoş bu ülkelerin bağımsız ve göründükleri gibi olduğuna inanmıyorum ben ama dışardan kabaca baktığında durum böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

bu videoyu izlese goebbels zevke gelirdi herhalde. a class propaganda olmuş.

afrika avrupalıların işgalinden önce dünyanın tahıl ambarı olarak bilinirdi. aslında afrika çeşitli tarım ürünleri için en verimli topraklardır.

yüzyıllarca sömürdükten sonra aç bıraktılar adamları. şimdide unicef vs. gibi asıl amaçlarının ne olduğunu bildiğimiz international kurumlar acıtasyon yapıyor. sahtekarlık ve ikiyüzlülük mide bulandırıcı seviyede.

geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Çin'i çıkarıp İngiltere'yi eklerim o üçlüye, üzerinde güneş batmayan imparatorluk yüzyıllarca anasını belledi dünyanın, ordusuyla olsun casusuyla olsun misyoneriylen olsun.

Ama Roma-ABD lafın cuk oturuyor, ben de yıllardır bunu söylerim hep ABD=yeni Roma İmp.

aga çin 2000 yıldır yapıyor bu oyunları o yüzden ilk üçte. bizim türkleri bile iki parça ipek ve süt prenseslerle birbirine düşürmüşler :)
Sosyal ağlarda paylaş

evet üçünü de biliyoruz, amerika'nın en kötüleri olduğunu neye dayanarak yazdığını söyleseydin keşke.

kızılderili olaylarını biliyoruz, bütün sonradan gelenler yerlileri yoketti kuzey olsun güney olsun. 90 milyonu abd'ye bağlamak biraz fazla uçuk rakam olmuş ama.

agent orange, hiroşima kartlarını filan da kullanmışsın güzel.

afganistan & ırak'ta ölenleri de saydık tamam.

haiti & liberya'ya gelene kadar milyon ülke var ama hadi neyse onu da kat.

komplo teorilerinden hayali rakam uyduramayacağımıza göre onları bir kenara koyalım, benim "yolda yürürken ayağıma taş takılsa amerika'dan bilirim" diyen amcamın alanına giriyor çünkü ki kendisi "hitler'i amerika yarattı" der. tam dipsiz kuyu yani, 1776'dan itibaren ölen her insandan abd sorumlu o hesapla.

bunların hepsini toplayıp üstüste koyunca bir ukrayna soykırımı bile etmiyor. yani amerika en çok insanın hayatını kararttı filan geçiniz. roma'nın öldürdüklerinin toplamı da çin'deki adını sanını duymadığınız bir isyana denk değil. kısacası mainstream kaynaklardan kafanızı kaldırman gereken sensin emanet. little big horn ve hiroşima'yı bilmeyen mi var ki?

şimdi bunları iyi güzel yazmışsın, sonra rusya ve çin'e de gelmişsin. eh. neyi konuştuk o halde bu kadar? abd batınca dünya kime kalacak sanıyorsun? san marino'ya mı?

tatar ramazan, gerçekçi olmak lazım. dünyanın tepesinde birkaç devlet var. bunlardan en az zararlısını seçmek gerekli. abd'yi mumla ararsınız çin veya rusya tepede olsa. bunun farkına varmak için geçmişe ve bugüne bakmak kafi.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

2003 ten bu yana kaç kişi öldü diye baksak bile dayanarak söylenecek birşey çıkacak. Olmamış Sam olmamış.

o hesaba göre kurtuluş savaşı olmasa anadolu'da daha az insan ölürdü, neden savaştık ki? baskı altında yaşasaydık işte, kimse ölmezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

kızılderili olaylarını biliyoruz, bütün sonradan gelenler yerlileri yoketti kuzey olsun güney olsun. 90 milyonu abd'ye bağlamak biraz fazla uçuk rakam olmuş ama.

1900lere kadar sürdü yerlilerin kökünü kazımaları, 90 milyon iyimser rakam gene. sırf ingiliz colonistler değil tabii ispanyollarla beraber o rakam.

said:

agent orange, hiroşima kartlarını filan da kullanmışsın güzel.

afganistan & ırak'ta ölenleri de saydık tamam.

haiti & liberya'ya gelene kadar milyon ülke var ama hadi neyse onu da kat.

ne kadar güzel küçümsemişsin. hıı atom bombası attılar, kimyasal silahlar kullandılar evet. zamanında bizim de kafamıza atsalardı aynı tonda mı yazardın merak ettim.

haiti ve liberya'yı örnek verdim çünkü küçük bi popülasyon'u etkilemesine rağmen resmen karanlık çağa yolladı o ülkeleri.

said:
komplo teorilerinden hayali rakam uyduramayacağımıza göre onları bir kenara koyalım, benim "yolda yürürken ayağıma taş takılsa amerika'dan bilirim" diyen amcamın alanına giriyor çünkü ki kendisi "hitler'i amerika yarattı" der. tam dipsiz kuyu yani, 1776'dan itibaren ölen her insandan abd sorumlu o hesapla.

black ops komplo teorisi mi? CoD uydurdu hatta kıçından yok öyle bişey diyelim istersen? castro'ya yapılanlar white ops muydu? güney amerika'da yedikleri boklar en bilinenleri, tüm dünya çapında yaptıklarını düşün. tabii ki gazetelerde okuyamazsın bunları, okudukların da onların çıkmasına izin verdikleri. ww2'den beri -neredeyse 70 yıldır- büyük çapta savaş olmuyor. bütün ülkeler uslandı mı birden? bilinen tarihte başka böyle dönem var mı? hayır abi savaş şekil değiştirdi sadece. durur mu bu herifler yerinde yoksa.

global ilişkiler kitaplarda yazıldığı gibi olmuyor malesef, eskidendi o.

mesela;

http://www.guardian.co.uk/world/2009/oct/13/benito-mussolini-recruited-mi5-italy

mussolini bile mi5'ın payroll'unda, ww2'de değilmiş sözde ama yersen. africa campaign'ini anca bi ajan isteyerek o kadar batırabilirdi hakkaten.

said:
bunların hepsini toplayıp üstüste koyunca bir ukrayna soykırımı bile etmiyor. yani amerika en çok insanın hayatını kararttı filan geçiniz. roma'nın öldürdüklerinin toplamı da çin'deki adını sanını duymadığınız bir isyana denk değil. kısacası mainstream kaynaklardan kafanızı kaldırman gereken sensin emanet. little big horn ve hiroşima'yı bilmeyen mi var ki?

kill count ki saymıyoruz burda. verilen zararlar (ekonomik, psikolojik, kültürel herşey dahil) ve onların devam eden etkileri. tek bir kişiyi öldürmeyip bile dünyanın içine edebilirsin. deus ex'te bile tek adam öldürmeden dünyayı yöneten gücü elimine edebiliyosun :)

roma ile ilgili söylediklerin çok talihsiz olmuş. roma'nın öldürdüklerinin toplamını bilmene imkan yok zaten çünkü çoğu toplumu tarihten shift+delete yaptı herifler. şu an okuduğun roma'nın yazdığı tarih zaten, adam diğer bütün kaynakları öldürmüş yazıtları yok etmiş.

ne tesadüf ki, roma da barbarlara medeniyet götürüyor, kabul etmeyenleri yok ediyordu. o zaman ki roma kaynaklarını okursan inanılmaz benzerlik dikkatini çekecektir.

ben ilk akla gelenleri yazdım. little big horn olayı da ayıp olmasın diye tarihe kayıt edilen bi olay, daha neler vardır yoksa. nerde abi bu yerliler o zaman uzaylılar mı aldı götürdü?

said:
şimdi bunları iyi güzel yazmışsın, sonra rusya ve çin'e de gelmişsin. eh. neyi konuştuk o halde bu kadar? abd batınca dünya kime kalacak sanıyorsun? san marino'ya mı?

dediğim gibi devletlerin kesin sınırlarla ayrıldığına ve bağımsız olduklarına inanmıyorum, eskiden öyleydi belki. lesser evil'ı tercih ederim diyosun ama yok öyle birşey. dünya nüfüsunun yarısından fazlası sürünüyor resmen, kimin suçu bunlar senin benim suçum mu?

daha çook şey yazılır da bu kadarı bile wot oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu emperyalizm karşıtlığı olayını dikkatli ele almak gerektiğini düşünüyorum. Sam'in dediği bu açıdan doğru, ABD batılı bir ülke olarak yine de Çin'den -daha- demokratik davranıyor aslına bakarsanız, dünya lideri olarak.

Velhasıl kelam, bu ABD'nin yaptıklarını da meşru göstermez. Eğer siz kötünün iyisine şükrediyorsanız, biraz daha kendinize güvenmelisiniz ve iyinin iyisini arzulayıp ona yönelmelisiniz.

Öteki türlüsü bir bezginlik, yani "kötü ama hocu napak diğerinden iyi genede buna da şükür" tavrı sizi deniz fenerine para kaptıran dümbüklerle aynı seviyeye koyar.

Ki, eğer kötünün iyisi bir ülke arıyorsanız dünya lideri olacak, ABD'den çok daha demokrat ülkeler de var.(hollanda, isveç, norveç, kanada vb.), bari bunları destekleyelim hep birlikte.

Fakat konu da rayından çok çıkmasın, daha münferit bir deniz feneri ile karşı karşıyayız bana kalırsa:
Verin 40 dolar ugandadaki çocukları kurtarın, zaten sizin steril dünyanızdan, güzelim feysbukun başından kalkmanıza hiç gerek yok kimseyi kurtarmak için, 40 dolar verseniz yeter biz sizin yerinize kurtarırız *cough*. Sizin içiniz vicdanınız rahat olsun cücü sakın kalkmayın biz kurtarıcaz onları siz dökülün paraları ow ye 40dolardan ne para eder hiç merak yok baboli biz münasip bi şekilde değerlendircez bu parayı sizin vicdanınız artık rahat, verdiniz 40 doları insanlık ödevinizi yerine getirdiniz.
Ha bu arada sokakta bi afrikalı çocuk görürseniz durmayın kaçın tinerci yolsuz hırsız olabilir sakın kurtarmayın elinizi sürmeyin hastalık neyim kaparsınız, gelin bize bi 40 dolar daha verin biz onları da kurtarırız.
Gudbay teyk keyr.
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

1900lere kadar sürdü yerlilerin kökünü kazımaları, 90 milyon iyimser rakam gene. sırf ingiliz colonistler değil tabii ispanyollarla beraber o rakam.

ispanyolların yediği haltlardan neden amerikalı sorumlu olsun ki, neden beraber diyoruz? amerikalıların kah elimine kah asimile ettiği grup nüfus olarak zaten yerleşik orta ve güney amerika nüfuslarından hatırı sayılır daha az, çoğu göçebe olan bir topluluk. kuzey amerika kızılderililerinin büyük ölçüde yokolduğu elbette gerçek ama ispanyollar kat kat fazlasını öldürdü. ama bugün ispanya çin vs'ye tehdit teşkil etmediğinden bunları konuşan yok tabii ki.
said:
ne kadar güzel küçümsemişsin. hıı atom bombası attılar, kimyasal silahlar kullandılar evet. zamanında bizim de kafamıza atsalardı aynı tonda mı yazardın merak ettim.

küçümsenecek birşey yok ama atom bombasını kim ilk bulsa o kullanırdı, bu bir gerçek. uzun süreli etkisi o zamanlar bilinemeyecek bir silahın bugünkü etkilerini konuşmak dramatik açıdan kuvvetli ama gerçekten insan canı önemliyse evet rakamlar konuşur. 100 can 10 candan elbette daha değerlidir. hiroşima'ya gelene kadar tokyo ve hamburg yangın fırtınaları var, bunlar konuşulmaz çünkü o kadar dramatik değildir.
said:
haiti ve liberya'yı örnek verdim çünkü küçük bi popülasyon'u etkilemesine rağmen resmen karanlık çağa yolladı o ülkeleri.

bir sürü ülke var zaten karanlık çağdan çıkamayan süpergüçler arasındaki çekişmelerden, elbette hiçbiri sallamaz pek ne olduğunu.
said:
black ops komplo teorisi mi? CoD uydurdu hatta kıçından yok öyle bişey diyelim istersen? castro'ya yapılanlar white ops muydu? güney amerika'da yedikleri boklar en bilinenleri, tüm dünya çapında yaptıklarını düşün. tabii ki gazetelerde okuyamazsın bunları, okudukların da onların çıkmasına izin verdikleri. ww2'den beri -neredeyse 70 yıldır- büyük çapta savaş olmuyor. bütün ülkeler uslandı mı birden? bilinen tarihte başka böyle dönem var mı? hayır abi savaş şekil değiştirdi sadece. durur mu bu herifler yerinde yoksa.

global ilişkiler kitaplarda yazıldığı gibi olmuyor malesef, eskidendi o.

mesela;

http://www.guardian.co.uk/world/2009/oct/13/benito-mussolini-recruited-mi5-italy

mussolini bile mi5'ın payroll'unda, ww2'de değilmiş sözde ama yersen. africa campaign'ini anca bi ajan isteyerek o kadar batırabilirdi hakkaten.

yok da neyi kime maledeceksin, isteyen istediğine havale ediyor. castro diyorsun, castro bir kere nasıl o devrimi yapmış diye durup düşünmek lazım. kim che'leri filan ülke ülke gezdirmiş kapıya gelip devrim satan seyyar satıcı gibi. abd kaç tane üçkağıt çevirdiyse çin ve sscb o kadar çevirmiştir en azından.
said:
kill count ki saymıyoruz burda. verilen zararlar (ekonomik, psikolojik, kültürel herşey dahil) ve onların devam eden etkileri. tek bir kişiyi öldürmeyip bile dünyanın içine edebilirsin. deus ex'te bile tek adam öldürmeden dünyayı yöneten gücü elimine edebiliyosun :)

yoo kill count sayıyoruz. aksi halde stalin'in "bir kişi ölürse bu bir trajedidir, bir milyon kişi ölürse bu bir istatistiktir" lafına göre hareket etmiş oluruz.
said:
roma ile ilgili söylediklerin çok talihsiz olmuş. roma'nın öldürdüklerinin toplamını bilmene imkan yok zaten çünkü çoğu toplumu tarihten shift+delete yaptı herifler. şu an okuduğun roma'nın yazdığı tarih zaten, adam diğer bütün kaynakları öldürmüş yazıtları yok etmiş.

roma'nın yokettiği herkesi üstüste koy topla, sonra moğol istilalarındaki kayıplardan çıkar. aradaki farkı yaz. çin'in iç isyanlarını filan da yazarım, tonla olay var roma'yı sağdan sollayan ama anti-batı yaklaşımların hoşuna gitmedikleri için bizim gibi ülkeler pek konuşmaz hani.
said:
ne tesadüf ki, roma da barbarlara medeniyet götürüyor, kabul etmeyenleri yok ediyordu. o zaman ki roma kaynaklarını okursan inanılmaz benzerlik dikkatini çekecektir.

barbarlar da romalılara medeniyet götürdü, tek taraflı işlemedi hiçbir zaman o olay. devir o devir zaten, şimdiki gibi oturup her yıl spor müsabakası düzenlemiyordu ülkeler. roma'nın teslim olmayanların nasıl ocağına incir ağacı diktiği bilinir zaten, yeni birşey değil o. moğollar alasını yaptı sonra.
said:
ben ilk akla gelenleri yazdım. little big horn olayı da ayıp olmasın diye tarihe kayıt edilen bi olay, daha neler vardır yoksa. nerde abi bu yerliler o zaman uzaylılar mı aldı götürdü?

temsili örnek olarak söyledim, elbette yokedildi kızılderililerin büyük kısmı. bunu reddeden yok. hatta amerikalılar kendileri de çeşitli yollarla bunu ifade ediyor filmiyle vs ile. rusların ukraynalıları nasıl aç bırakıp milyonları kırıp geçirdiğini, çin'in "büyük atlama"sını işleyen rus ve çin filmi bulamazsın ama. abd'nin ehven-i şer olduğunu söylüyorum ben.
said:
dediğim gibi devletlerin kesin sınırlarla ayrıldığına ve bağımsız olduklarına inanmıyorum, eskiden öyleydi belki. lesser evil'ı tercih ederim diyosun ama yok öyle birşey. dünya nüfüsunun yarısından fazlası sürünüyor resmen, kimin suçu bunlar senin benim suçum mu?

daha çook şey yazılır da bu kadarı bile wot oldu.

e ne yapmak lazım sen söyle bari, tam özgürlük filan dersen öyle birşey olamayacağını belirteyim sadece. illa takım tutmak zorunda her ülke bu dünyada. miyagi-san'ın dediği gibi: "sağdan yürü, iyi. soldan yürü, iyi. ortadan yürü, VICIK"
Pirvan said:
Ki, eğer kötünün iyisi bir ülke arıyorsanız dünya lideri olacak, ABD'den çok daha demokrat ülkeler de var.(hollanda, isveç, norveç, kanada vb.), bari bunları destekleyelim hep birlikte.

bu ülkelerden cacık olmaz. bırak dünya liderliğini, onun uşaklığını bile yapamazlar. nüfus lazım bir kere, diğer her faktörü geçtim. bizim istanbul'un 3-5 katı nüfusu olmayan hiçbir ülkenin yarışmaya katılmaya bile hakkı olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

http://lh6.ggpht.com/_46G6qbbYMpY/S_mu2iWuulI/AAAAAAAAC4I/zK-92hUf9aI/Ali%20Al%20Saachez.jpg

PKK KPSA lideri apo ali el saachez yapiyor bu isi zaten, kony ordan araklamis kurt dag turku jihad jones setsuna f sayyeah de ailesini oldurup sonra HUURRR THERE IS NO GOD IN THIS WORLD, GUNDAM a bagliyor yazik

ORE WA GUNDAM : ((((((((((((((((

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...