Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Thief Bilgi Paylaşım Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Thief oynuyorum. denilenler doğru. kalabalığa asla girmeyin. Yanlarda tek kalanları yakalamaya çalışın kalabalık savaşlarda. Ya da Bizimki gibi 10 kişilik bir gurubunuz varsa gerillalık yapın. Yol kesin. Az kişi gezenleri avlayın. Ozaman thief'in tadına doyulmuyor. Çünkü yok böyle bir dps...
Sosyal ağlarda paylaş

Trevanian said:

Ahanda bu da sword/pistol videom.Tüm bir maçı çektim.Kalabalığa girmeden, öyle etliye sütlüye bulaşmadan takılıyorum.Şaka bir yana hot-join diye saçmaladığım yerler var ama sPvP'de ciddiyet farklı tabi.

Sword baya güzel ama main hand dagger'ın avantajları çok fazla. Swordla thief oynamak yerine warrior oynamak daha mantıklı bence. Thief oynarsam main hand daggerdan şaşmam. Backstab'ın olmaması yine gözardı edilebilir belki ama leap gibi bir skillden vazgeçmek çok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

mesmerin neyi zor? ben mesmer düşünüyorum da daha oyunu alamadım:/

wowdaki rogue-feral druid gibi bir combo point mantigi var. illusion-phantasm cikartiyorsun. bunlar o target öldügünde kayboluyorlar sonra tekrar cikartiyorsun, cooldown denen birsey var sonucta oyle hop hop hadi her yer illusion olmuyor. oynamasi zevkli bide cok hareketli bir class ama nerdeyse herseyin random condition ve boonlar ustune.
Sosyal ağlarda paylaş

patatespresi said:

patatespresi said:

Daggerla oynamayı zevksiz buldum.

Skiller ve rotation genel mmorpg düzeninde. oyunun dinamik yapısının bence biraz gerisinde kalmış skiller vs.

range weaponlar ve ikili kombinasyonların oynanımı daha zevkli

fakat pvp de malesef dagger dagger çok avantajlı. heart strike 3 hit 10k vuruyo.

yarı hpnin altına 5k crit, 3 de 1 hpnin altına 7k falan vuruyorum.

Backstab, düz vuruş, hide olup 2. backstab(genelde başarısız oluyor karşıdaki adam uyanıksa), 2 tuşu spam genelde bu şekilde saldırıyorum.

backstab critle 7-8k vuruyor. 20 K altı canı olanları direk silip süpürüyorum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

yarı hpnin altına 5k crit, 3 de 1 hpnin altına 7k falan vuruyorum.

Backstab, düz vuruş, hide olup 2. backstab(genelde başarısız oluyor karşıdaki adam uyanıksa), 2 tuşu spam genelde bu şekilde saldırıyorum.

backstab critle 7-8k vuruyor. 20 K altı canı olanları direk silip süpürüyorum zaten.

oh, bunlar ne güzel rakamlar :D.

buildini verebilir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

Buildim şu

http://www.gw2build.com/builds/hidden-thief-thief-crit-stealth-ayseq-avi-5207.html

shadow arts kısmını update etmemişler ama seçemiyorum şuan oyundakileri.

adept skillim: master of deception: deception skills recharge %20 faster

master: hidden thief: stealing grants you 2 seconds of stealth

Genel olarak full damage + hide'a dayalı görüldüğü üzere.

shadow refuge: oyundaki en iyi skillerden biri bence. Hem kendin için kullandığında hem de takım için kullandığında çok işe yarıyor. Stealth olma süren çok uzun ve bunu bir çok amaç için kullanabiliyorsun. Mesela ben 5 kişinin arasında birini öldürüyorum ve bunu atıyorum,, öldürdüğüm adamı hide'dayken finish yapıyorum böylece kimse fark etmiyor. Aynı şekilde bir arkadaşım yerde diyelim yere atıyorum ve direk onu kaldırıyorum kimse fark etmeden. Kritik noktalarda yere atıp tüm takımı görünemz yapıyorum. Bu arada combo da oluşturuyor bu alan ve millete life steal falan veriyor.

blinding power: bu skill direk kaçış bileti. Sanisesinde büyü okunuyor böylece çat diye ortadan kaybolabiliyorsun. Biriyle pvp yaparken çat diye kaybolup backstab deneyebiliyorsun yine.

signet of shadows: bunun bütün amacı 25% movement speed pasifi. Backstab kasan biri için movement speed olmazsa olmaz, onun dışında genel olarak da bir thief için şart bence.

basilik venom: bunu nerdeyse kullanmıyorum bile bence bufflanması lazım.

Main hand dagger zaten bence şart. Hem backstab için hem de leap deli gibi damage verdiği için. Off-handde daggerın bence bir amacı yok bu buildden çünkü yığınla hide a sokan skill var üstelik daggerda olduğu gibi deli gibi initiative yemiyor. dagger-pistolun 5. skilli pvp için çok güzel. Bir thief olmana rağmen karşında warrior bile olsa blinde ı atınca karşısında durabiliyorsun, blind bitince direk hide ve backstab denemesi.

2. silahın bowo lması da işe yarıyor çünkü hem alan vuran skilli var hem de 5. skilli teleport niyetine kullanabiliyorsun. Thiefde silah skillerinde cooldown olmadığı ve silah değiştirince initiative gelmediği için silah değiltirme olayı pek olmuyor zaten.

Genel olarak traitlere gelirsek: crit ve deadly art kısmı tamamen damage'i "abanmak" üzere doğal olarak. Critte vulnerability çok işe yarıyor bu yukarıda yazdığım damageleri elde etmemin en büyük yardımcılarından. Critte gain quickness olayı ise pek olmuyor %10 baya düşük ama olduğunda çoook işe yarıyor. 50% hpnin altına 20% ekstra damage ise yukarıda yazdığım abartı damageleri vermemin en büyük nedeni.

shadow arts kısmı ise buildin özgün yeri. Zaten sürekli hide da kalmaya dayalı bir build olduğu için deception skillerinin 20% kısa cooldownlu olması mükemmel. hidden thief olayı ise süper çünkü attığım backstabların 90% ını stealingle atıyorum. Hem uzak bir mesafeye gidiyorsun hem de görünmez oluyorsun bundan ideali olamaz. ARtı olarak senden kaçan birine attığında direk arkasında olup backstabı vurabiliyorsun, crit adept'imiz de arkadan 7% ekstra crit hit chance olduğu için critlememesi cidden zor.

buildin artıları eksileri:

+ deli gibi damage veriyor
+ survivability'si çok yüksek çünkü seni hide a sokabilecek 3 adet skillin var eğer doğru oynarsan her türlü kaçıyorsun.

- takım oyunu zayıf. 5vs5'lerde de işe yarıyor ama bence böyle bir thief yerine başka bir class almak 5vs5 için daha mantıklı olur. Üst seviye oyunlarda takıma yük olur.

- eğer kısa sürede rakibin canını 50% nin altına indiremezsen kaçman gerekiyor çünkü kesmen çok zorlaşıyor tamamen zaman kaybı. Bunun için de tabi backstab atman gerekiyor, rakip tecrübelise backstabdan kaçıyor. zor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

poisonların ve bleedlerin bufflanması lazım kesinlikle.

dagger dagger şu an inanılmaz damage veriyor ama 2vs1 yapmanız imkansız yakın. 1vs1 de çok etkili ama rakip ne olduğunu anlamadan ölüyo genelde.

ben ölmekten nefret ettiğim için farklı bi build deniyorum şu an.

dagger dagger + pistol pistol.

ancak fightların çoğunda pistol pistol takılıyorum ve shadow return + needle trap kullanıyorum utility de.

needle trapla adamı pistolla çekip disable olunca daggerla invis backstab combo ve heartseeker başlıyorum.

cannon ball a göre daha survive bi build. en azından grupla girmediğim için organize eksikliğinde melee oynamak çok çok zor. unload da crit buildde fena damage lar çıkarmıyo. 5/30/15/20 gibi hibrit bi buildim var. biraz daha deneyeyim koyarım.

edit: tabi bu buildde hp de 2.800 armor ve 19.5k hp oluyor bu da avantaj.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha çok wvwvw'lerde pvp yapıyorum. Şövyle bir build yaptım ve çok memnunum. Ama sanırım burada bir tek değişiklik yapacağım. O da shadow refuge kullanma yönünde olacak. Çünkü biz zaten ekip olarak wvw'lere giriyoruz. Tripwire skillini de kaçmak zorunda kaldığımız zamanlarda kullanıyordum. Ama sanırım Shadow refuge çok daha kullanışlı.

Kullandığım buildegelince...

Çift dagger kullanmak bana çok kullanışlı geliyor. Kale saldırıları gibi yerlerde bazen çift pistole de geçiyorum. Ama biryerden biryere koşarken hem pve hem de pvp'de bow kullanıyorum. Bu benim hızımı artırıyor. Bir düşmanı kovalıyorsak yakalamamı sağlıyor.

Hemen belirteyim, bu buildle 1vs1'de henüz yenemediğim hiç bir sınıf olmadı.

Spider Venom, malum, tarfeti güzelce zehirliyor.
Ama bence thief için en mükemmel elite skill Thieves guild skilli. İki tane thief çıkarıyorsunuz ve deli gibi damage veriyorlar. Onları çıkarınca 1 vs 2 bile rahatça alabiliyorum. Mutlaka deneyin derim. Ben bu skilli, pve'de veteranlar üzerinde de kullanıyorum. tek başıma hiç sıkıntıya girmeden kesebiliyorum.

Savaş stratejim ise şöyle.

Spider venomu aktif edip, targeta bıçak fırlatıyorum. Ardından 2'ye basıp dibine uçuyorum. Ondan sonra artık vur ha vur. 2 thief'i de çıkarınca işi bitiyorsunuz.

Bu arada önce Shadow fart gidiyordum sonra niyeyse değiştirdim. Ama sanırım yine sıfırlatım shadow arts'a geri döneceğim. Çünkü hem sağlık değeriniz artıyor hem de stealth yeteneğiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün WvsW'de 20 kişi kovalıyordu yanımdaki adamla beni, yanımdaki adam öldü shadow refuge atıp resledim herifi bir süre bekledik görünmezlikte. sonra ben çıkıp bir yöne doğru koşup 20 kişiyi çektim powder'la hide olup kaçtım, adam p.m. attım sen n'aptın diye o da kaçmış.

Hele arkadaşlarınla oynuyorsan mutlaka kullan shadow refuge'ı. Hem ambush kurmaya yarıyor hem arkadaş reslemeye hem downed moddaki adamı öldürmeye, süper bence.

Bir önerim de şu sana dagger-pistol dene. Çünkü o şekilde 3. skilli attığında adamın direk yanına gidiyorsun, 5. skilli attığında etrafındaki herkese blind atıyor baya baya iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...