Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GoogleMaps'ten bilgi çekebilme

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

Bunun gibi bir harita var. Bana sadece tek bir renk ile işaretli yerler gerekiyor. Diyelim ki mavi renkliler.

Bu site üstündeki haritadan google earth ile açılacak bir dosya çekme imkanım var mı?
ya da script üzerinde değişiklik yaparak bir şekilde bu verdiği sonucu filtreleyebilir miyim?

http://i0.simplest-image-hosting.net/168bf183b2abe8bc9188aacc163dd507/jpg.jpg

yalnız çok vaktim yok, hızlıca halletmem gerekiyor. :/
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu bir siteden alınmış screenshot.
amerikanın limanlarını gösteriyor.

benim işime küçük ve orta olanlar hiç yaramıyor. onlar sadece kalabalık ediyorlar.
sitedeki haritaya bi şekilde müdahale edip üstünden küçük ve orta olanları kaldırmam lazım. o şekilde bir görünüm almam lazım yani. haritayı kaydedebilirsem daha bile iyi olur hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

site linkini falan verseydin, daha kolay yardımcı olurduk.

maps api, js tabanlı. haliyle marker'lar da client tarafında haritaya yerleştiriliyor. dolayısıyla haritanın js kodunu incelersen, marker'ları (latitude-longtitude bilgilerini, hangi renkli marker resmini kullandığını vs) dinamik olarak yerleştirdiğini kod parçacığını bulabilirsin.

ondan sonra zaten aynı kodu modifiye ederek, kendi haritanı da (sadece turunculu olarak) oluşturabilirsin.

gmarker objelerini nereden oluşturduğunu bulman gerekiyor js tarafında...
Sosyal ağlarda paylaş

abi normalde yapılmışını verirdim ama mac os'tayım ve bunda rahat değilim ben, kastırır. o yüzden source'una baktığıma göre anlatıcam, kemerlerini bağla.

sayfanın kaynak kodunu bilgisayarına .html uzantılı olarak kaydet, orada değişiklikler yapacaksın.

öncelikle ihtiyacın olursa diye söylüyorum, datayı şuradan alıyor amcamlar;
http://www.worldportsource.com/ports/data.country.json.php?a3=USA&state=&id=&filter=

very small = 1
small = 2
medium = 3
large = 4
very large = 5

kaynak kodunu aç, "function setPortMarkers(map, locations)" fonksiyonunu bul, hemen başlarında "var pSize = myData['size'];" satırının altına if (pSize > 2) kontrolünü koy, fonksiyonun geri kalan kodlarını da if condition'nın içine al.. böylece very small ve small marker'lar haritaya basılmaz.. (yukarıda verdiğim sayılara göre hangi büyüklükte port göstermek istiyorsan, if kontrolü içine ona göre bir sayı yazabilirsin)

bir de kaynak kod arasında direkt "setRegionMarkers(WPS.map, jRegionData);" satırını aratıp comment'le ya da sil. böylece region'lar da haritada gösterilmez. sadece portlar gösterilmiş olur.

anlattıklarım temel olarak işini görür. html'leri ve kodu biraz temizleyerek daha iyi bir görüntü de elde edebilirsin.

kolay gele.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...