Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbulda uzak doğulu popülasyonu.

batuhan

Öne çıkan mesajlar

Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum son zamanlarda kafamı nereye çevirsem bi çekik gözlü görüyorum. Eskiden tek tük turist olarak görürdüm ama bunlar çoluklu çocuklu işine gücüne giden tipler. İstisnasız her gün bi grup asyalı görüyorum. Nerden gelmiş niçin gelmiş bunlar. Doğu türkistanda mı kaçmışlar yoksa çinlimi alayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben de anlamadım ama gerek metrobüste olsun, gerek Levent Caddesi'nde olsun kadınlı erkekli bi sürü çekik gözlü görüyorum ben de. Genellikle ten renkleri koyu olduğu için Türk kökenli olduklarını sanıyorum ama açık tenli de bi sürü görüyorum. Hatta Kanyon'da ve Metrocity'de çok var Çinli, Koreli ve Japon.

Ne iş? En son her yeri Araplar basmıştı, kaliteli kıyafetlerinin altındaki terlikleriyle Arap kız grupları mekik dokuyodu Metrocity ile Kanyon arasında.
Sosyal ağlarda paylaş

manyak bir turist ve expat nufusu oluştu istanbul'da, levent civarında falan da kendimi avrupada hissediyorum sdflkjsdf. aksaray civarında da bombay'da hissediyorum. bu multi kültürel havanın hastasıyım, daha geçen hintli lavuğun biriyle tanıştım kadıköy'de, halı satmaya gelmiş, aksaray'a gidecekmiş, kadıköy'e gelmiş mal. ulan halı satmak için hindistan'dan buraya gelinir mi dedim, para varmış.

velhasıl kelam hakkaten cazibe merkezi oluyoruz galiba. umut ediyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

manyak bir turist ve expat nufusu oluştu istanbul'da, levent civarında falan da kendimi avrupada hissediyorum sdflkjsdf. aksaray civarında da bombay'da hissediyorum. bu multi kültürel havanın hastasıyım, daha geçen hintli lavuğun biriyle tanıştım kadıköy'de, halı satmaya gelmiş, aksaray'a gidecekmiş, kadıköy'e gelmiş mal. ulan halı satmak için hindistan'dan buraya gelinir mi dedim, para varmış.

velhasıl kelam hakkaten cazibe merkezi oluyoruz galiba. umut ediyorum yani.

maltepede kariya gitmek icin turkiyeye gelen hintliler var lan adfasfd
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul amerika gibi çünkü abi. türki cumhuriyetlerden falan bir sürü tanıdığım oldu, herifler için istanbul'da yaşamak rüya gibi bir şey. özbekler, kırgızlar, türkmenler, azeriler... yurtdışında tanıştığım iranlı bi herif 'istanbulu bırakıp almanya'ya geldiğim için' beni taksiden indirecekti. hintlileri falan hiç saymıyorum zaten.

yani işin aslı bizden doğusu için bildiğin amerika gibi bir şey, adamlar innnaanılmaz büyütüyor gözünde. atatürk havaalanında yaptığı aktarmayı 40 saat anlatıyo adamlar, almanya serüvenini anlatmaları yarım saat sürmüyo.

onlar için istanbul avrupa olanaklarını sağlayan ama 'onlardan' olan bi şehir. onçün öyle.

işin sıkıntılı tarafı bu arkadaşlar bir hayli fakirler. eğitimli, zengin, düzgün insanları istiyorum şu şehre ya, çok mu yani? 3 ay kalıp sırf havasını soluyarak internet start-up'ı kurabileceğin san francisco bölgesi gibi, ne bileyim akademik otoritenin takıldığı boston gibi, tüm ar-ge merkezlerinin bulunduğu silikon vadisi gibi bir şeyler olsuın istiyorum ÇOK MU LAN?

YOU MAY SAY AAYYMM E DREIIEEMMIIRR..

şaka bi yana bi bok olmaz bizden sdkjflksşdf. ama bu halka rağmen çalışmalarımız devam edecek. KAZANACAĞIZ.

BAT AYM NAT DI ONLİ VAAN
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...