Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hasan Mezarcı

spompas

Öne çıkan mesajlar

bana bazıları diyor ya "nefretle dolusun" diye. doğrudur, böyle adamlardan nefret ediyorum, buna hakkım olduğuna ve bunun için de suçlanmamam gerektiğine inanıyorum. ve aslında mezarcı denen yaratık haklı, onun gibilerin atası olmaz-olamaz Atatürk. onun gibilerin atası taaa osmanlı kurulduğu andan itibaren bizans tekfurunun kızı ile karışan ve ardından rus,ukraynalı,rum,leh(polonyalı)prenseslerle karışan fatihlerin soyudur. sakın ola ki ırkçılık olsun diye yazdığımı söylemeyin, ırkçılıkla ilgisi yok. ama osmanlı'nın kendisi asla Türklük'ü savunmadı ve Türk olmak iddiasında olmadı. İslam'ın kılıcıydı Osmanlı, Türk'ün değil. böyle olduğu yolundaki iddialar özellikle 12 eylül sonrası türk-islam sentezi yalanlarının ürünü olan <>tarih derslerinin ürünüdür.

son söz: bir gün hasan mezarcı, şevki yılmaz ve benzeri tayfaya söyledikleri bu sözler yedirilecektir. buna da sonuna kadar inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Çeto ortaçağda Bizanstan prenses almak bir başarı ve gereklilikti yalnız, o yüzden gevur karı almış padişahlar söylemi çok boş, zaten milliyetçilik kavramı Fransız ihtilaliyle önem kazandı, ondan önce teba-kul-köle-peasant yani

gereklilik filan degildi, osmanoglu hanedaninin kendisini kalici yapmak ve tahti baska bir soy ile paylasmamak icin gelistirdigi bir strateji idi

osmanoglu hanedani cok basarilidir bide bu konuda, dunyada 600 sene boyunca gucunu devletin icinde hickimse ile resmen paylasmadan yonetebilmis tek hanedandir, gucu resmi olarak paylasmak istiyenlere hep once goz yumulmus ilk aciklarinda ise net temizlenmislerdir
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

"Tatar Ramazan" said:

Çeto ortaçağda Bizanstan prenses almak bir başarı ve gereklilikti yalnız, o yüzden gevur karı almış padişahlar söylemi çok boş, zaten milliyetçilik kavramı Fransız ihtilaliyle önem kazandı, ondan önce teba-kul-köle-peasant yani

gereklilik filan degildi, osmanoglu hanedaninin kendisini kalici yapmak ve tahti baska bir soy ile paylasmamak icin gelistirdigi bir strateji idi

osmanoglu hanedani cok basarilidir bide bu konuda, dunyada 600 sene boyunca gucunu devletin icinde hickimse ile resmen paylasmadan yonetebilmis tek hanedandir, gucu resmi olarak paylasmak istiyenlere hep once goz yumulmus ilk aciklarinda ise net temizlenmislerdir

Diğer ülkelerin tarihindeki o hanedan farkları falan bana çok garip geliyor. Çin olsun, İngiltere olsun ilk aklıma gelen örnekler. Neden garip geldiği şimdi Viktor'un bu yazdıkları ile dank etti :)
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Tamam Viktor dediklerin doğru ama prenses alıp verme pek bir moda ortaçağda, herkez yapıyor bunu.

mode oldugundan degil gereklilik oldugundan yapiyorlar

avrupa islam cografyasi gibi degil, butun krallarin uzerinde bulunan bir hristiyanlik var ve dogudan gelen buyuk bir tehditle karsi karsiyalar, hristiyanliktaki kadinin yeri ile islamdaki kadinin yeride cok farkli

ikisindede kadin ikinci sinif vatandas okay ama islam daha cok kadini mal gibi alinip satilan bir statude tutuyor, katolikligin aksine poligami yaygin oldugu icin kimin kimle evlendiginin bir degeri yok

batida komsu kralliga prenses verdigin zaman bunun baglayiciligi oluyor, soy kadindanda gecebildigi icin hak talep edebiliyorsun ki butun avrupa tahtlarini domine etmis bir habsburg hanedani ornegi var, prenses verdigin prens tahta ciktigi zaman prensesin hem senin kralliginin prensesligine devam ederken o ulkeninde kralicesi oluyor

kokluyu gectim aristokrasinin varolmadigi, yerlesik hayata yeni gecmis ve kadinin mal gibi ticareti yapildigi bir kulturde prenses alip vermenin manasi yok

1-prensesin ailesi tahtta hak talep edemez
2-din farki, hristiyanlikta din > taht iken islamda din=taht
3-prestij evliligi bile mumkun degil cunki poligami var

baslarda bizansla yapilan takaslarin bicak gibi kesilmesinin nedenide budur, fatih doneminde zaten osmanli romanin mirasina konmus ve ilk teammuller yerlesmistir, o saatten sonrada prenses almaca yoktur

kart zampara sulumanin isabella ve firuze ile olan halvet maceralarina aldanmasin halk yani ehuehu
Sosyal ağlarda paylaş

aslında şu yukarıda yazan herkesin yazdıklarında doğruluk payı var. ama işte myshkin'in verdiği linkteki orhun yazıtları çok önemli. türklerin nasıl dağıldıkları,çinli prenseslerin milleti nasıl birbirine düşürdüğü-böldüğü anlayana o zamandan duyurulmuş. neticede türkiye cumhuriyeti kurulduğunda osmanlı'nın savaş tazminatları ve ekonomik borçları üstlenilmiş ancak kendimi hiçbir zaman Osmanlı'nın çocuğu olarak görmedim. cumhuriyet çocuğuyum ben. Anadolu'da ki halka yabancı, sarayda Türkçe konuşmayan, canı karı çekti mi Lehistan'a sefer yapan, hristiyan tebasında 1'den fazla erkek çocuğu olanların elinden zorla erkek çocuğunu bir daha geri vermemek ve göstermemek üzere alıp zorla Müslüman ve Yeniçeri olarak yetiştiren, matbaayı batıdan 300 sene sonra kabul eden(çok önemlidir, pekçokları bu matbaanın 300 senelik gecikmesinin öneminin farkında bile değiller),alevi katliamları yapan, tahta geçince kendi kardeşlerini öldüren ve bunu hak olarak gören, kendi çocuklarını bile öldüren adamlar benim ceddim olamaz.olmasın.Onlar mezarcı gillerin ataları olsun. bana ve benim gibilere Atatürk yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

bana bazıları diyor ya "nefretle dolusun" diye. doğrudur, böyle adamlardan nefret ediyorum, buna hakkım olduğuna ve bunun için de suçlanmamam gerektiğine inanıyorum. ve aslında mezarcı denen yaratık haklı, onun gibilerin atası olmaz-olamaz Atatürk. onun gibilerin atası taaa osmanlı kurulduğu andan itibaren bizans tekfurunun kızı ile karışan ve ardından rus,ukraynalı,rum,leh(polonyalı)prenseslerle karışan fatihlerin soyudur. sakın ola ki ırkçılık olsun diye yazdığımı söylemeyin, ırkçılıkla ilgisi yok. ama osmanlı'nın kendisi asla Türklük'ü savunmadı ve Türk olmak iddiasında olmadı. İslam'ın kılıcıydı Osmanlı, Türk'ün değil. böyle olduğu yolundaki iddialar özellikle 12 eylül sonrası türk-islam sentezi yalanlarının ürünü olan <>tarih derslerinin ürünüdür.

son söz: bir gün hasan mezarcı, şevki yılmaz ve benzeri tayfaya söyledikleri bu sözler yedirilecektir. buna da sonuna kadar inanıyorum.

En azından yahudi kırması selanik göçmeni değiller.soy meselesimi? Ahahaha 3 tane soysuz yıktı koca imparatorluğu, birde saydığın adamların devamı olanlar senin fikrindeki adam görünümlüleri hüngür hüngür ağlatıyor.gidip putlara dilek adıyorsunuz.hatam bizi ezdiler kalkdanunları üz egeugeuwgue
Sosyal ağlarda paylaş

aha geldi hasan mezarci mesih efendi

alintilayayim da, ne de olsa gidici adam. o gittikten sonra da insanlar mal gorsun

Kokopoh said:

KuddusiMavra said:

En azından yahudi kırması selanik göçmeni değiller.soy meselesimi? Ahahaha 3 tane soysuz yıktı koca imparatorluğu, birde saydığın adamların devamı olanlar senin fikrindeki adam görünümlüleri hüngür hüngür ağlatıyor.gidip putlara dilek adıyorsunuz.hatam bizi ezdiler kalkdanunları üz egeugeuwgue

beyni nerde yikanmis acaba
Sosyal ağlarda paylaş

Kuddusi öyle bir konuşmuşki sanki cemgiz han ın sol testisi kadar saf türk kendisi,bide tehdit ediyo 80 sene ümmetin azına etmişsiniz ele fırsat geçti şimdi bi 800 sene sıra bizde ,çünkü halkın siZebakış açısı haçlılara bakışından farksız,bitti o hayasıZca akınlarınız
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

"Tatar Ramazan" said:

şuda var, selçuklu gulamları olsun, osmanlı devşirmeleri olsun aslında padişahın altında baya bir aşılmaz ve paylaşılmaz bir bürokrasi oluşturmuşlar, tamam babadan oğla geçmiyor ve mal sahibi olamıyorlar belki ama yönetimde çok etkenler, mesela selçukluda sadettin köperğin yaptıkları bu işte tepe nokta, osmanlıda sülüman sonrasi dönemler...

bree fatih bari çandarlıları bıraksaydın...
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Tamam Viktor dediklerin doğru ama prenses alıp verme pek bir moda ortaçağda, herkez yapıyor bunu.

birde prenses almamışlar, iznik ve çevresinden alına tekvur kızları hariç dikkat çekerim,

hani prenses olasalar yine iyi, en azında anadan babadan soylu olur çocukları o da yok, annenin genetik mirası babası anası belli değil, e doğal olarak da babadan oğla soyunda genetik mirası karışıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Orhun yazıtları paylaşılmış falan iyi güzel hoş da, çok uluslu imparatorluktan doğmuş bir ülkeden ceddinin türklere dayandığını kanıtlayabilecek biri varsa saygı duyarım

ırkçılık olarak söylemedim ama neticede Türkçe konuşan ve kendisini Türk olarak kabul edip ifade eden insanları kastediyorum, kendimi onlardan birisi olarak görüyorum. yoksa kafatasçı-Türkçü bir yaklaşım değil kastettiğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Orhun yazıtları paylaşılmış falan iyi güzel hoş da, çok uluslu imparatorluktan doğmuş bir ülkeden ceddinin türklere dayandığını kanıtlayabilecek biri varsa saygı duyarım

kültürüm türk kültürü. genlere bakarsan dünyada kimsenin ne olduğu belli değil artık zaten. orhun yazıtlarını paylaşmamın sebebi milliyetçiliğin avrupadaki yükselişi bir kaç yüz yıllık olsa da Türklerde bin yıl öncesinde adamların kültürünüze sahip çıkın, başkasından karı almayın, yozlaşırsanız yok olursanız şeklinde bir anlayışın olması.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...