Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çift Kol ve Çift Bacak Naklinde Üzücü Son

throine

Öne çıkan mesajlar

Haberiniz vardır son zamanlarda Hacettepe'de böyle bir nakil gerçekleştirilmeye çalışılmıştı. Operasyon başarısızlıkla sonuçlanmıştı, uzuvlar geri alınmıştı bugün de hasta bir kaç saat önce ölmüş.
http://www.haberturk.com/saglik/haber/719931-hacettepeden-aci-haber

Bu operasyon "Akdeniz Üniversitesi yüz nakli/kol nakli yaptı biz niye yapmayalım" denilerek girişilmiş gibi duruyor. 54 doktor 128 sağlık personeli bir anda 4 uzuv nakledip sanki onlar iki uzun nakletti biz 4 tane demek içinmiş gibi. Devamlı sayıları ön planda tutup sidik yarıştırma havasında basın toplantısı yapmaları falan.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yorumları okuyordum ekşiden falan, herkes doktor house oldu yine. zannediyor musunuz ki koskoca hacettepe profesörleri sırf şekil olsun diye nakil kastılar? saçma saçma konuşmayın, rekabetten yapılacağına inanmıyorum ben, tutmadı, bu kadar net. yapacak bir şey yok.

allah rahmet eylesin, şeker hastası annesine de bol bol sabır dileyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

doktorlara bok atılmak için açılmış bir konu gibi gözüküyor. sonuçta iğne için giden birisine iğne yapılırken bile hastanın ölme riski varken bu kadar kapsamlı bir ameliyatta hastanın kaybedilmesi üzücü olsa bile beklendik bir şeydi. eminim hasta ve yakınları bu konuda uyarılmıştır. başkaları yaptı hadi bizde daha iyisini yapalım olduğunu sanacak kadar cahil olmak ancak tahsille olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlamadığım neden dört uzvu aynı anda takmaya kalkıştılar? Taksit taksit taksalar olmuyormu? Yani bir kol veya bir bacak takmak bile hatrı sayılır derecede büyük bir ameliyatken bünyenin dördünü aynı anda kabul etme ihtimali bayağı azalmıyormu? Dört defa ayrı zamanlarda narkoz vermek istememelerinden olabilir diye düşündüm ama yine de abartı geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuda doktorlara haksızlık yapılıyor bence. yapılmayacak bir şey olsa yapmazlardı. riskten de haberi vardır adamın muhtemelen. iki kol ve bacağım olma ihtimali olsa ben de ölümü göze alırdım.

marketten kol bacak almıyorsun uyanı bulunmuş işte.

ha şöyle olurdu ya 2 kol ya 2 bacak takılabilirdi ama hangisini seçeceksin?
Sosyal ağlarda paylaş

heağ akdeniz yaptı biz de yapalım uzuv muzuv ne varsa serpiştirelim deney kasalım diye girişmişler.

Bir kere olayı medyaya doktor bile çıkarmıyor hatta hastane yönetimi duyulmamasını istemiş.
adamların rekabet yapacağı bir ortam yok
hastadan izin alınmadan operasyon yapılmaz
uygun donör bulunmadıkça zaten söz konusu bile olmaz.

heağ rekabet.
Sosyal ağlarda paylaş

Toledor said:

4 uzuvun aynı anda olmasını geçtim, taşıma sırasında karton kutu açılıp düşen organın zarar görme olasılığı yok mu?

Bu arada karton kutu ile organ taşımakta sağlık sektörünün kaç fırın ekmek yemesi gerektiğini özetliyor

orası ayrı bir fiyasko organları kolide taşıyıp kolu bacağı yere düşürmek falan.

Sosyal ağlarda paylaş

Ameliyat öncesi riskler anlatılıyor ki, hele böyle büyük ameliyatlarda kaçarı yok. Ben geniz eti ameliyat olurken bile bi ton şey söylediler sdf, sanırsın beyin ameliyatı yapıyorlar.

Medya şova dönüştürdü de, adı geçen üniversite bu ülkenin köklü kurumlarından. Adını ünvanını bi yerlerde sağlamlamış bi fakülteden bahsediyoruz. Yeteri titizlik gösterilmiştir eminim, ama sonuçta hem yeni yeni yapılan bi ameliyat bu, hem de ağır bi ameliyat. Her ihtimal var ucunda.

Temelde medyanın gazı nedeniyle bu kadar hayal kırıklığı yaşıyoruz şu an bence. Karton kutudaki buz yere düştü diye TAŞINAN KOL YERE DÜŞTÜ diye haber geçti bu medya.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Toledor said:

4 uzuvun aynı anda olmasını geçtim, taşıma sırasında karton kutu açılıp düşen organın zarar görme olasılığı yok mu?

Bu arada karton kutu ile organ taşımakta sağlık sektörünün kaç fırın ekmek yemesi gerektiğini özetliyor

orası ayrı bir fiyasko organları kolide taşıyıp kolu bacağı yere düşürmek falan.

oha ben bunu geyik sanıyodum cidden organı yere mi düşürdüler
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha yakalananlar olmuş medyanın haberine.

Abi organlar hani taşınabilir buzdolabı gibi, ısı yalıtımlı, genelde mavi renk olan kutularda taşınıyor. O karton kutularda poşetlerin içindeki buz. Eriyen buz kartonu ıslattığı için yırtılmış karton.

Orda organ taşınmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...