Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Taksim'de ne oldu?

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Bana göre deli gibi dezenformasyon içinde kalmış Hocalı Katliamı'nın protestosu adı altında açık bir şekilde Ermenilere karşı nefret mitingi vardı.

Farkedenler olmuştur belki, son bir kaç aydır Türkiye'de belli bir kitle üzerinde dezenformasyon yapmanın en uygun yeri olan ekşisözlükte Hocalı Katliamı öncesinde Azerilerin nasıl Bakü'de Ermenileri katlettiğine dair şeyler vardı. Açıkçası bundan 6-7 sene öncesine kadar yaşım itibari ile Hocalı katliamı hakkında bilgim yoktu, öncesinde olduğu söylenen olaylar hakkında da bir kaç ay öncesine kadar bir bilgim yoktu. Fikrim hala da yok aslında.

Benim takıldığım nokta, Hrant Dink katledildiğinde bir anda tepki gösteren Hepimiz Ermeniyiz diyen insanlar bu tepkilerinin aslında faşizme olduğunu söylüyorlardı. Bugün orada ırkçılık yaşanırken faşizme karşı zamanında toplanan insanlar neden orada değildi de bütün piyasa ırkçılara kaldı? Umarım bu arkadaşlar Hocalı'nın haklı bir tepki olduğu gibbi düşünceler içinde değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Bugün orada ırkçılık yaşanırken faşizme karşı zamanında toplanan insanlar neden orada değildi de bütün piyasa ırkçılara kaldı?

Çünkü zaten daha günler öncesinden asılan afişlerle, söylemlerle bunun sadece katliamı anma yürüyüşü olmayacağı, ermenistan devletini suçlamaktan öte tüm ermenilere yönelik bir nefret olacağı ortaydı. Dövizlerle, afişlerle ermenilerin hepsi suçlanırken bir yandan da iç işleri bakanı çıkıp kanları yerde kalmayacak diye bağırıyor sahneden. Çok merak ediyorum hiç utanmıyorlarmı hem katliam konusunda somut bir adım atmayıp hem de bunu siyasetlerine alet ederlerken.

Sosyal ağlarda paylaş

İki tane aptal pankart çıkacağı kesindi, tüm mitingi böyle çat diye yaftalamamak lazım aptal bunlar diye. Dünyanın neresinde acı varsa ezilen varsa biz oradayız, oralıyız diyen tek bir sol grup çıkabildi mi taksim'e hocalı katliamını savunmaya?

Koca bir hayır. Yok yani.

E samimiyetiniz de bu kadarmış deyip kenara çekiliyorum. Siyaset tamamen, hepsi siyaset, bunlar da öyle onlar da. Hep hesaplar. Hesap. Başka bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
İnsan denyo da olsa çıkıp görüş bildirme, protesto etme vb hakkına sahiptir. O yüzden o yürüyüş yapanlara karşı lan manyakmısınız dağılın tadında karşı yürüyüş yapılması sakat iş. Hele ki aynı bölgede. O yüzden çok kafaya takma. Yürüyüş yapılınca meydanda kim yenerse onlar kazanmıyor.

Hükümetin salladığı yok ki istediğin kadar yürü, istediğin kadar birbirini döv meydanlarda sonuç aynı.

Ha az kafası çalışan yani şu pankartları taşımaz. Yapacak bir şey yok yani memleket cahil insan dolu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
TRSERVinc said:

Bana gore Hepimiz Bilmemneyiz gibi olan butun pankartlar sacmalik otesi ne iseniz o olun kardesim birbirinizle celismeyin KENDINIZ olun KISILIKSIZ IRKSiz olmayin SAcma olmayin

Hepimiz xyz'iz dendiğinde verilmek istenen mesajın ulaşırken packet loss yediği bir server'ı host ediyorsan bu düşünce kaçınılmaz tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün yolum dustu taksime söyle bir bakayım dedim.

öncelikle şunu demek istiyorum bizim insanımız iletişim kurmayı,toplu tavranmayı/toplum olmayı malesef hala öğrenemedi.

ağzında bi megafon olan biri 1 saat boyunca şehitler ölmez vatan bölünmez,hain ermenistan vs. gibi şeyler geveledi.

yav adam gibi bir broşür/manifesto yazsanıza,bi bildiri dagıtsanıza yabancı medyaya yerli medyaya,adam gibi tepkinin neye,nereye,kime oldugunu anlayalım,sonra yabancılar bizi niye ciddiye almıyor demeyin.

agzından salyalar akıtarak bagıran ülkü ocakları mı dersin,sendikalı isciler mi dersin,sorsan karabag nın yerini haritada gösteremeyecek binlerce insan,bravo cok güzel protesto ettik.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

öncelikle şunu demek istiyorum bizim insanımız iletişim kurmayı,toplu tavranmayı/toplum olmayı malesef hala öğrenemedi.

şu dediğinin alakası bile yok aklınca ne yaptıklarını bilmiyorlar deyip olayı masumlaştırmaya çalışıyorsun ama o pankartlar günler öncesinden basılıp tek tek dağıtılmış. yani söylediğin gibi bilmeden anlık gaza gelip gelişigüzel oluşmuş bir hadise değil bilinçli bir şekilde nefret söylemi var.
Sosyal ağlarda paylaş

Creative said:

"nutella yerim" said:

şu dediğinin alakası bile yok aklınca ne yaptıklarını bilmiyorlar deyip olayı masumlaştırmaya çalışıyorsun ama o pankartlar günler öncesinden basılıp tek tek dağıtılmış. yani söylediğin gibi bilmeden anlık gaza gelip gelişigüzel oluşmuş bir hadise değil bilinçli bir şekilde nefret söylemi var.

sen de aklımı okuyon herhalde kardeş
Sosyal ağlarda paylaş

gerzeklik bedava. aslında Dynanın dediği gibi herkesin fikir bildirme hakkı var ama nefret söylemleri diğer tarafın hakkını çiğnemeye giriyor burda bir sorun var o yüzden.

İdeal bir ülkede yaşıyor olsak, gösteri yapmalarına izin verilir sonra hepsi ordayken toplanıp hepsi birden sınır dışı edilirdi sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

İki tane aptal pankart çıkacağı kesindi, tüm mitingi böyle çat diye yaftalamamak lazım aptal bunlar diye. Dünyanın neresinde acı varsa ezilen varsa biz oradayız, oralıyız diyen tek bir sol grup çıkabildi mi taksim'e hocalı katliamını savunmaya?

Koca bir hayır. Yok yani.

E samimiyetiniz de bu kadarmış deyip kenara çekiliyorum. Siyaset tamamen, hepsi siyaset, bunlar da öyle onlar da. Hep hesaplar. Hesap. Başka bir şey değil.

ahaha mhplilerin arasında solcuları hayal etmek de efsane yani
bir tarafta nihal atsız tayfası,bir tarafta mhp,öteki tarafta tüm ırkçı fraksiyonlar,ortada solcular,cidden böyle bir şey olacağına mı inanıyorsun ? Ben katıldım başka bir ilde anma toplantısına katıldım.
Her zamanda katılırım ama solcu kimliğimle değil,olayları izlemek süper ama yani orada herhangi sol parti toplu olarak bulunsa adamı yerler.

Ölen askerler için olan yürüyüşe katıldım,ülkü ocakları en önde,arka tarafta var ise şehit yakınları en arka da ilk defa bir protesto ya katılmış kitle,elimizde dev türk bayrağı en önde ben sallıyorum,ilerliyoruz,her türk asker doğar diye çığırıyorum herkes bağırıyor,içim de trollük duygusu bambaşka tam bdp binasının önünden geçerken elime taş aldım attım,küfür ettim çevremde ki tüm insanlar binayı taşladı,ülkücü reis geldi,üstten talimat gelmiş hani olayın faili mhp olarak kabul ediliyor vs. diye yapmayın vs.diye kibarca uyardı(evet,kibarca hemde)
bağırmaya utanıyor vatandaş,amcam beni görüyor bağırıyorum diye oda bağırıyor vs,derken eylem bitti.
Ben arkama türk bayrağı astım,gidiyorum.Esnaf vs,türkiye sizinle gurur duyuyor diye bağırıyor.
Kısacası bir yas görüntüsünden ziyade adamlar deşarj olmaya gelmiş,amaç o yani amaç şehitleri analım vs.de değil.
Çoğunluk küfür edelim,etrafa saldıralım diye gelmiş.
Arkada ses bombası patladı mesela herkes salyalar saçan canavara dönüştü,allah allah,allahu ekber nidaları ile cenk edecekler.

Peki anma toplantılarında ne oluyor,hocalı katliamı üzerinden sol kesimi eleştirme standart bu.Özellikle hepimiz ermeniyizden sonra öyle üç beş pankart değil oraya katılan istisnasız herkes hepimiz ermeniyiz diyenlere küfür ediyor,tabii o zamanlar hrant dink'in cenazesine katılanlardan biri de benim.Tabii bunu o ortamda "abi aslında öyle değil,bende gittim o muhabbetin çıkış noktası bu aslında şöyle demek istiyoruz,hocalı katliamını masum insanların öldürülmesini zaten haklı görmüyoruz"
Diyemessin.Açık ve net roketadam eğer o ortamda g.tüne güvenen bir solcu varsa,o deli cesaretini tebrik ederim.

Yani durum samimiyetsizlik değil,gerçeklik.Benim de sonradan tüm bunlar işime geliyor tabi,ırkçı/milliyetçi vatandaşa bunları anlatabiliyorum,siz solcular samimi değilsiniz şehitler için yürümediniz dedikleri zaman al fotoğraf sen katıldınmı bu protesto yürüyüşüne diyorum,kem küm işim vardı diyor,hocalı katliam'ı anma toplantısı her ilde oluyor birine katıldın mı diyorum tık yok.3 mayıs dünya türkçülük gününe bile katılmış bir adamım yani.

Bu şeye benziyor,bir mezarı sahiplenip kimseyi yaklaştırmıyorsun,sonra da gelip insanlara niye ziyarete gelmiyorsunuz diye küfür ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...