Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.4.3 sonrası TVZ

crimsonking

Öne çıkan mesajlar

Spartacus = High Master Terran player, SC2 Milli Takım kaptanı, Akademi Hocası, Türkçe Stream Yayın Yapıp anlatan ilk Türk,Mufduu ile beraber Bilinen en iyi Türk Terran oyuncusu.

Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.

Gerisi Forumda Hebele Hubele yapıp çekemeyenlerle bizim gibi nooblar işte
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Kimin nesi olduğunu bilmiyorum ama bu mesajı atmak için yeni hesap alman gerçek nickinle yazsan kimsenin yazdıklarını kaale almayacağı ve bana oyunu öğretecek biri olmadığını göreceğinden çekindiğini kanıtlıyor zaten. "Trollük yaptım ne kadar zekiyim öhehehe" diye dolaşan bir insanın hayatı ne kadar boştur ya.

Benden platinken en ufak hata yapmamamı beklerlerse senden kim bilir neler beklerler :)

Bronzluğunu gizlemek için fake ile girmiş zaten takma boşuna
Sosyal ağlarda paylaş

sakin ol ispartali 2 kez mesaj editlemene gerek yok. en basic movementlari yapmayip burda surekli aglamandan ben baydim artik ignore spartacus butonu yokki tikliyim. Ama hayret yapmadigin seyler icin hic mesaj atmamissin o zaman dogruluk paylari var galiba. Bu kadar cool takilip 2 kez mesaj editliyecek kadar birseyler yaziyorsan seninde `get a real life` moduna girmen lazim.

Milli takim olayina gelince, sevgili arkadasim var olmasi icin var olmus bir milli takimda oyun oynuyor diye, ulke icindeki katildiklari turnuvada birseyler yaptilar diye highmaster dediginiz kisilerin ki toplasan 10 kisi Turkiye milli takiminda olmasi kaptan vs olmasi cok mu onemli niye herseyi gozunuzde bu kadar buyultuyorsunuz ki. Bak mufduu da terran dedigin gibi anlamsiz nerf cry buff cry yaptigini gordun mu o adamin ?

tamam ispartalim trollugumu yaptim gidiyorum kizma ama bu kadar pro gozukmeye calisma neysen osun diger herkes gibi `take it easy`
Sosyal ağlarda paylaş

Yapmadığım şeyler için mesaj atmadım; çünkü "yapmadığın şeyler" dediklerin oyundan zerre anlamadığını gösteriyor. Hellion açılışından sonra 3 OC'ye geçilen bir buildda "harita kontrolünü kaptırmışsın" dersen kaale alınmazsın tabii ki de. Bronze'un biri gelip "hacı bence 15 dakikadan sonra Battlecruiser'a geçmeliydin" dese ciddiye alıp cevap verir miyim? Hayır, burada da aynı mantık. Canın sıkıldıysa git Teletubbies izle, anlamadığın bir oyunun replayini analiz etmeye çalışıp zaman kaybetme.
Sosyal ağlarda paylaş

wow 3 cc acilinca map control yapilamiyor yani , helionla cliffteki tumor de alinamiyor arada 1 sn lik mesafe yokken, e tabi dropta yapilamiyor 3 cc acilinca, e dogal olarak map scout olmadigi icin 3 defa siege mod yokken yakalaniyor, hatta oyun sonunda defcry yaptigin `diger t ler benim gibi makro yapmiyor` lafini soliyen high master terran olarak sen guzel insan 4k mineralle hala elindeki rax ve fac sayisini ayni tutuyorsun birde makro game e gittim yenildim diyorsun, e o zaman highmaster terran spartacus soyle bize sen herseyi epic yaptiysan tonla onde olmana ragmen niye o sekilde her turlu z fantezisine maruz kalarak yenildin ? yeteneklerin bir yere kadar olabilir de bunu yani burdaki genc insanlara su soledir bu boledir diye aciklama yaziktir millete 8 tane medic var hala drop yapmiyosun bahane de 3 cc map scout olmaz git telehebele izle. Bak anlasalim ben o dedigini izliyim sende camdan disari bak hayatin basma kalip olmadigini gor ayni benim izleyipte hic birsey anlamadigim su oyundaki gibi. anlastik ?
Sosyal ağlarda paylaş

Kendini daha çok rezil etmeye ve oyundan anlamadığını iyice göstermeye mi ant içtin? Evet, 3 CC açılınca muta giden birine karşı harita kontrolünü ele geçiremezsin. O 3. base sana yarar sağlayanaya kadar defansif oynamak zorundasın. Haritada mutaliskler varken hellionlarla dolaşamayacağına göre vision olarak da kısıtlı olacaksın demektir.

Nerenle maçı izliyorsun bilmiyorum ama 3 kez unsieged falan yakalanmadım. İlk pushta rakip üstüme gelirken scan atıp zamanında siege oldum. Zaten senin siege olmuş tanklarına saldırmayacak kadar iyi bir Zerg'le oynuyorsan en ideal durum bu. O savaştna önde çıktım, ortanın kontrolünü sağladım ve 40 supply öne geçtim.

İkincisinde de kendim saldırmak için unsiege olduğumda Zerg saldırmaya karar vermiş. Ne o benim unsiege olduğumu biliyor ne de ben onun saldırmak üzere olduğunu, tamamen şans meselesi.

Mutalisk giden ve her base'ine 3-4 spine crawler atan birine drop yapıyorsan gerçek nickinini gizlemenin nedeni de belli olmuş oldu :D
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Kendini daha çok rezil etmeye ve oyundan anlamadığını iyice göstermeye mi ant içtin? Evet, 3 CC açılınca muta giden birine karşı harita kontrolünü ele geçiremezsin. O 3. base sana yarar sağlayanaya kadar defansif oynamak zorundasın. Haritada mutaliskler varken hellionlarla dolaşamayacağına göre vision olarak da kısıtlı olacaksın demektir.

Nerenle maçı izliyorsun bilmiyorum ama 3 kez unsieged falan yakalanmadım. İlk pushta rakip üstüme gelirken scan atıp zamanında siege oldum. Zaten senin siege olmuş tanklarına saldırmayacak kadar iyi bir Zerg'le oynuyorsan en ideal durum bu. O savaştna önde çıktım, ortanın kontrolünü sağladım ve 40 supply öne geçtim.

İkincisinde de kendim saldırmak için unsiege olduğumda Zerg saldırmaya karar vermiş. Ne o benim unsiege olduğumu biliyor ne de ben onun saldırmak üzere olduğunu, tamamen şans meselesi.

Mutalisk giden ve her base'ine 3-4 spine crawler atan birine drop yapıyorsan gerçek nickinini gizlemenin nedeni de belli olmuş oldu :D

gene wow beni cok sasirtiyorsun , map control sirf uniteler ile saglanan birseymis sadece bunu da senden ogrendi burdaki gencler, yada sadece towerlari tutarak map control elde ediyosun sanirsam, ben gorme organimla izliyorumda sen nerenle dusunuyosun onu anlamadim kendi oynadigin maci bir daha izle daha dogru duzgun scan kullanamadan 3 kez yakalandin siege moda gectim dedigin combattada sifirlandin bende bakma ile gorme arasindaki fark icin tdk.gov.tr ye bir bak.

3-4 spine varken drop yapilamiyor dimi ? simdi bak basit matematik anlatiyim 4 spine yan yana olursa zaten drone yada hatch snipeliycak aciyi bulurusn eger X konumunda iseler zaten gene farkinda isen 1 drop la cekecegin 8 marine den ilki olecek sekilde steam ceker o 1 spine i indirirsin. bak basit matematik algoritmadan bahsetmiyorum ki sen algoritmalarla konusan bir prosun. Z nin main base i senin direk aldinda oraya drop yapip greater spire i snipelaya bildin is isten gecmisken . Demekki neymis adamin butun baseleri ustun korumali degilmissssss.

bence adam gibi biri daha izlesinde senin bu her seyi yaptim mantiginin gercek olmadigini anlatsin.

hi seyi unuttum saldirmak icin unsiege oldugumda dedin ya pro soyle bir durum var close pos da cikmisisniz adam direk altinda 7 tane siege i ayni anda kaldirip hepsini ic ice goturuyorsan bence seninde nickini gizlemen gerek :)
Sosyal ağlarda paylaş

Her şeyi yaptım falan demiyorum ama bu, gerçek nickiyle yazmaktan çekinecek kadar oyunu az bilen birinin benim oyunumu eleştirebileceği anlamına gelmiyor. oyunu benim yarım kadar oynayabilseydin nickini gizleme ihtiyacı duymazdın zaten.

Kritik yerlerin hepsinde scan attım. Söylediğim gibi zaten, ilk savaşta scan atarak ordusunun üstüme geldiğini gördüm ve siege oldum. Ona unsiege yakalanmak denmez. İyi bir Zerg, senin bütün tankların siegedeyken saldırmayacağına göre en ideal durum o saldırmaya başlarken siege olmak, ki orada olan da oydu. Başka ne için scan atacağım? 3. base'i alıp defansif oynadığımı gören bir Zerg'ün hızlıca 3 ve 4. base'lerini alacağınaı ve mümkün oldukça çabuk hive'a çıkmaya çalışacağını bilmek için benim scan atmama gerek yok, senin varsa o senin kendi sorunun.

Ayrıca harita kontrolü üniteyle sağlanır. Scan atmak harita kontolü demek değildir. Konuştuğun kavramların anlamını öğrenmeni tavsiye ederim.

Her base'inde hem hatchery'sini hem dronelarını koruyan spineları vardı. Drop mutaliske yakalanmasa bile ben spineları öldürüp drone ya da hatchery'lere zarar verene kadar linglerle o dropu temizler mutalarla da kaçan dropshipi avlardı. Boşuna supply hediye etmiş olurdum. Tek bir açığı vardı, o açığı da kullanıp greater spire'ı aldım. Uzun makro TvZ'lerinde drop yapıp yapmadığımı Darkswarm, Uliking, Beeswax, Seksyzerg'e falan sor. Onlar anlatır sana drop yapıp yapmadığımı.
Sosyal ağlarda paylaş

Herşeyin;

---- Tek Bir Kanıtı Var -----

Memphisin GGCUP Turnuvalarına bile katılamaması.

Herkeze açık ve oyunculardan bağımsız düzenlenen ve herkezin gözü önünde yapılan bir turnuvaya memphisi almayacak halleri yok! Spartadan tutta Sleep'e kadar herkez orada. Laf attığı adamların karşısına çıkmaya kabaca g.tü yemeyen adam burda ahkam kesmeyecek, laf üstüne laf hesap üstüne hesap yazmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Herşey bir yana da Spartacus'ün oyunu izleyen insan şu oyuna yorum yaparken elini vicdanına koyarda yorum yapar ya. Benim nickim bile veteranBane, main ırkım zergti 1-2 ay önceye kadar, halen en çok winim o ırkla ona rağmen birşeyler yazdıkmı terran taraflısı olarak algılanıyor.

Bir ırka oyunun en hızlı birimlerini verdiysen böyle bir üretim kapasitesi verdiysen bari birimlerini de eşit yapma çabasına girme.
Adam baştan beri daha üstün macro oynuyor karşıdaki rakip bane'leri siegelere patlatacak kadar micro yapmıyor ama nasıl oluyorsa senin toplanıp bu hatayı cezalandırma imkanın olmuyor.Bu oyun bence broodları görmeden bitmeliydi!

Bir scan atın tech değişimini görmek için diyen komik arkadaşlara yanıt olarakta.
Broodlar daha meydana çıkmadan viking yanıtı verdi hatta muta topluluğunu da hesaba katıp thorda ekledi ordu da maxtı?
Eee??
Sosyal ağlarda paylaş

jadddettt said:

Herşeyin;

Herkeze açık ve oyunculardan bağımsız düzenlenen ve herkezin gözü önünde yapılan bir turnuvaya memphisi almayacak halleri yok! Spartadan tutta Sleep'e kadar herkez orada. Laf attığı adamların karşısına çıkmaya kabaca g.tü yemeyen adam burda ahkam kesmeyecek, laf üstüne laf hesap üstüne hesap yazmayacak.

simdi bir tarafin yiyip yememe durumlari yok ergenlikten cikalim once. Memphisin ggcup turnuvanalarina bile katilmamasi oyunu ciddi manada oynamamasiyla alakali sen memphis reizi tanidigini felan dusunuyorsan ankaranin dikmenine bir ugra. laf attigim felan yok burda onune gelenin blizzard support mod da ahkam kesmesinden biktim ve trolledim. bir seyi iyi bilmekle uygulamak arasinda coook buyuk farklar vardir. iyi bir teknik adam o oyunu iyi oyniyacak diye bir kaide yoktur. iyi bir oyuncununda iyi bir mantiga sahip oldugu anlami yoktur. bunlar cok farkli seyler o yuzden senin rage tavirlarini rage le cevapliyorum. Hun zaten mesajlari silicek efendi triplerine girip göt yerine g.tu yazmaya da gerek yok. ozel bir uslupla konusunca ozel insan olunmuyor .

spartacus pro kardesimiz demis ki `Darkswarm, Uliking, Beeswax, Seksyzerg e soriyim` genel sorununuz bu hala derdiniz birseyler kanitlamak. ki pro spartacus master liglerini iyi seviyelerde bitirdi bunu da biliyorum da bu bilir kisi olaylari beni sinir ediyor. her balance formunu entel bir uslupla trolluyordu arkadasimiz bende kendisine bir cevap verdim ama tepkiler imba. blizzard olurda master ligler icin en ufak bir t buff ina gittigi zamanda `ve efsane dogruyu soylediiii` moduna giriceksiniz gene wallaha yazik. ornek verdiginiz sleep de ayni seyleri yapiyordu ama adam artik geyige vurmak disinda etrafta `bilir kisi` modunda gezmiyor. elini vicdanina koy o maci bir daha izle. sirf inadina bende ingilizce terimlerle yazdim spartacus pronun genel huyudur. Map kontrol sadeceunite ile yapilirmis. really ? sc1 oynamayi bilmen gerekir map kontrolun nelerle yapilip yapilmadigini ogrenmek icin. e tabi ornegin tosslar etrafa kenarlara pylon niye atar drop gormek icin ornegin ama bu map kontrole girmez, o olamaz ghost nerflendi kullanilmaz. e bu mantikla normalde cok rahat yenecegin 2 kez cok acik ara one gectigin halde orta seviye bir adama yenilirsin veya sonrada yenersin. herkesin kendini gelistirmeye ihtiyaci vardir . elestiriye bu kadar kapaliysan ve direk asagilama moduna giriyorsan iste tr deki 10 master oyuncusu icinde yapilan turnuvalarda odul almaya devame dersin. ama odullerde iyi veriliyor gercekten millet calisiyor. ha benim uslubum ? benim bir onemim yokki ben sirf bir kisiye inat 1 kez bir forum trolledim ve defolup gidiyorum. sc oyuncusu kazandiricaksaniz kendinizin kafasindaki gibi herseyi kaliba sokmayin.

sevgiler spartacus gm league cikinca gelip bizzat senden ozur diliycem anlamsiz bir sekilde canini siktim diye. GL HF
Sosyal ağlarda paylaş

Starcraft 2 konusunda "bilir kişi"yim. Bu seni neden rahatsız etti, bilmiyorum. Hiçbir zaman "trollemek" gibi neden yapıldığını anlamadığım saçma bir eylem içinde bulunmadım. Her denge tartışmasında fikirlerimi söyledim ki bu fikirlerin de turnuva sonuçlarıyla sürekli kanıtlandığını düşünüyorum. Hiçbir zaman oyunu mükemmel oynadığımı, hata yapmadığımı söylemedim. Stream'imi takip edenler de sürekli hatalarımı söylediğimi bilirler. O Zerg'lere sormanı istememdeki neden bir şeyi kantılamak değil. Drop yapılacak yer var yapılmayacak yer var, onu belirtmek.

Senin yaptığın şey eleştiri falan değil. Oyun bilgin eksik olduğu için "hata" sandığın şeyleri göstererek açıkça trollüyorsun. Daha kim olduğunu söyleyemeyen, oyunu da bilmediği açık olan biri bana L2P diyorsa soğuk kanlılıkla cevap vermemi bekleme.
Sosyal ağlarda paylaş

rager said:

jadddettt said:

Herşeyin;

simdi bir tarafin yiyip yememe durumlari yok ergenlikten cikalim once. Memphisin ggcup turnuvanalarina bile katilmamasi oyunu ciddi manada oynamamasiyla alakali sen memphis reizi tanidigini felan dusunuyorsan ankaranin dikmenine bir ugra. laf attigim felan yok burda onune gelenin blizzard support mod da ahkam kesmesinden biktim ve trolledim. bir seyi iyi bilmekle uygulamak arasinda coook buyuk farklar vardir. iyi bir teknik adam o oyunu iyi oyniyacak diye bir kaide yoktur. iyi bir oyuncununda iyi bir mantiga sahip oldugu anlami yoktur. bunlar cok farkli seyler o yuzden senin rage tavirlarini rage le cevapliyorum. Hun zaten mesajlari silicek efendi triplerine girip göt yerine g.tu yazmaya da gerek yok. ozel bir uslupla konusunca ozel insan olunmuyor .

Adam bunu 2.ci karakteriyle kendi adına yazıyor !
çift kişilikle ergenlikten çıkalım diye tavsiye verdi bide oha.

az daha bi zorlayıp kendini 3. kişiliğide geliştirirsen tek kişilik aile felan olur kendi içinde turnuva bile düzenlersin vallaha.

Arkadaş olun şunla yazıktır çok vahim hahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...