Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Starport: Galatic Empires (Bedava MMO)

arcane

Öne çıkan mesajlar

Download için tıklayınız 59.4MB
Resmi sitesi
Ekran Görüntüleri
mmorpg.com incelemesi

Oyunda Utopia'nın age mantığına benzer bir sistem var.Oyun 2 hafta sürüyor sonra yenisine başlıyorsunuz.

Oyunu açınca önce kısa süren bir yamalama süreci oluyor.Oyuna girince önce bir hesap açıyoruz sonra sunucu seçiyoruz.
Frontier Bişey (öğrenince editlicem hehe) isimli sunucudayım.Eve Online'daki gibi şirket kurabiliyorsunuz.Paticik olarak birşeyler yapabiliriz.

Kendim pek öğrenebilmiş değilim ancak anladığım kadarıyla başlangıçta verilen şeyleri dikkatli kullanmak lazım.Biraz daha oynayıp bildiklerimi buraya yazacağım.

Bir de şöyle faydalı bir site linki koyayım.

[Bu mesaj arcane tarafından 25 Temmuz 2004 20:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

paralı olmaz olursa da bırakırız noolcak zaten 2 haftada baştan başlıosun. :D

kolonimi kurdum.

yok mu gelen ? :D[signature][hline]I felt a great dısturbance...as ıf a hundred evıl bastards on an oıl derrıck suddenly crıed out ın terror and were suddenly sılenced.Strange.
Sosyal ağlarda paylaş

evet maalesef benden başka oynayan yok
oyun baya ayrıntılı ancak Starpedia yı okuyarak ve serverdaki insanlara sorarak öğrenebilirsin.

ben neredeyse tamamen öğrendim gibin.. (ilginç bi cümle oldu hehe)
bana sorabilirsin herşeyi.

oyunun tek kötü yanı warp fuel un bitmesi.çok yavaş regen. oluo.başlangıçta verilen 2000, 2 gün full oynarsan bitiyor.parayla alınabilir ama oyun zaten 2 haftada bi resetlenio haftada 5 dolar harcamak mantıksız başka mmo lar varken.

o yüzden beleş diye oynuosak bunu arada bi 1 gün beklicez warp fuel dolsun diye, 24 saatte 720 doluyor.

şimdi yeni başlayana önerim şudur ki starportlar arası trade yapsın (trade de indirim var paso onu kas ama fazla yapma yoksa adam senle trade yapmıo bi sonraki log in ine kadar)

SOL de başlıosun oyuna.Hemen yakında 3-4 starport un birbirine bağlandığı UN prot u olmayan ama protun hemen dışında olan bi sistem bul.ben evrenin öbür köşesine kurdum ölünce gitmek sanırım bi 240 warp fuel yiyordur kafadan, ayrıca uzun sürüo ve tehlikeli.

neyse starport lar arası trade kasıosun.kazandığın parayla cargo hold unu maksimuma getir (başlangıç gemisinde 45)
sonra biodome al
biodome u ücra bi gezegene kur ama gezegen tipine dikkat et hepsinin farklı getirisi var.sanırım arctic baya iyi zamandan çok kazanıosun.sonra biodome a kolonist taşı taşıyabildiin kadar.
kolonin de sadece construction açık olsun öbürlerini sıfırla, refinery yapmaya kas.bende 250 civarı colonist var refinery 1 günde yapılıo.yarın yapılmış olacak.

bunları yaptıktan sonra bi yandan kolonini geliştirip bi yandan trade yapıosun yeni gemi alıosun bi süre ben hala o aşamadayım.

acaip zevkli bi oyun.pklara dikkat.[signature][hline]Fleşşşh off folınn encıılllss
Sosyal ağlarda paylaş

Sipro ne alemdesin ? ben coştum baya bi.

Kolonimin Nüfusu 607 oldu ve artık rafinerim var.
36K kredim var çok para harcadım cargo hold a.
2000 shield var.
133 cargo hold warp fuel dolunca zengin olacağım, kolonist sayısını bu sayede şimdiki haline getirdim.geminin limiti 200.
Rafinerinin 1. geliştirmesini yapıyorum şu an.
50% construction
50% harvesting
0% tax (başlangıçtan beri demokrasi vardı şimdi zaten ticaretle coşacağım bakalım eğer morali son seviyeye getirebilirsem en azından construction time yarılanır)[signature][hline]dark-dr, 25 Haziran 2002 11:29 tarihinde demiş ki:
itinayla threadin agzina, edilir.
Sosyal ağlarda paylaş

başlarda karmaşık geliyo ama oyun çok basit aslında...
"sol" dan çok uzaklaşmadan un dışında veya içinde ticaret yap paran olunca git bi biodome ve büyükçe bi gemi al. UN dibinde bi gezegene kur (arctic veya earth tercihi) sona "sol" içinde dünyayı bul (geminin kapasitesi kadar doldurabiliyosun kolonici ile) 200 kapasiteli bi gemiyle 5 tur yap dünyaya ve 1000 yap koloni nüfusunu rafineri inşaatına başla...
temel olarak ticaret üzerine kurulu hiç gemi patlatmadım bi yararı var mı da bakmadım (sadece bounty hunting var ordan para alınabiliyo galba)...
bi de hakkaten pklara dikkat toplu halde saldırıyolar ve savaş gemileri çok hızlı...
Sosyal ağlarda paylaş

tüm serverlar resetlenior utopia gibi işte.ama 2 hafta sürüyor bunda.

xp combat ile artıo bişeyler öldürücen.veya trade yaparken pazarlık edersen başarılı olursan artıo.başka yöntemler de var ama çok zor bi olay.işin özü savaşmak xp için.

refinery olmadan harvest yapamazsın.
benim xp şu an 2,5 k falandı galiba o yüzden fazla colonist geliyor, aslında reputation da olaiblir tam hatırlamıorum oyuna girince bakarım.

başlarda ben de öyleydim 25 kolonist bırakınca seviniodum dün bi seferde 133 bıraktım süper cargo hold lu gemim saolsun.

Divin doğru demiş.starpedia yı açıp okuyunca basit oluo herşey.çok güzel bi oyun bi de warp fuel geyiği böyle olmasa..

gemi patlatınca acaip para alıosun dandik bi npc den 37k almıştım ama çok zor iş başlarda.dandik düşman lazım.

Divin çok doğru demişsin de bütün pk lar hemen SOL ün dışında takılıyor oraya kurulan biodomelar acaip tehlike içinde hem bu dombililer aşmış halde olduğu için her türlü scanner a da sahip olabiliyor.

toplu halde saldıran pk görmedim allah korusun.1 tanesi yetiyor zaten hemen topuk yapıorum.
şu oyunda grup halinde hareket eden bi grup bile görmedim corp falan yalan.insanlar tamamen gizlilik içinde hareket ediolar bu yüzden grup takılırsak çok güçleniriz.

bone starportlar var.o toplama işi karlı değil zaman kaybı, al sat yapıcan.
galaxy map e giriosun
starport u olan sistemler arasında trade yapıosun
en çok geliri daima spice getirir.bakıosun galaxy map de starport yazısına tıklayınca ne alıp ne sattığı çıkıo o starport un ona göre mal alıp satıosun.

herkes frontier wars da di mi ?

benim nickim Arkaine, mail atabilirsiniz oyun içinden
hatta bi de corp kuralım isterseniz.

bu arada bu saatten sonra başlayacak arkadaş varsa frontier wars dışında bi yerde başlasın çünkü 9 gün falan kaldı burada.[signature][hline]dark-dr, 25 Haziran 2002 11:29 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ben bugün başladım ve başka bi yerde başladım ama unuttum adını lol ...
beyler server seçerken bakın dakikada 0.3 değil 0.7 warp fuel veren serverlar var onnarı seçin.. (sizin server galba 0.3/min regen verio dandik yane) bi de mutlaka şirket kuralım hatta mümkünse tek bi galakside toplanılsın starportu olan
Sosyal ağlarda paylaş

hadi yaw 0.7 var mı ? ben hepsi aynı sanıodum
evet bizimki 0.3 :(
0.7 çok iyi abi 2 katından fazla.. süper

şunu bi bitirelim sonra aynı serverda başlarız bi kaç gün sonra.söylemeye gerek duymuyorum 0.7 seçeriz :D[signature][hline]dark-dr, 25 Haziran 2002 11:29 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

kolonist sayısını abartmadan edemezsin.
benim 1 gün 12 saat sürdü sanırım 250 kolonist vardı.
denyoluk edip taa ücra yere kurmasam koloniyi şimdiye kraldım :(
240 warp fuel falan tutuyor SOL dan gitmek..[signature][hline]dark-dr, 25 Haziran 2002 11:29 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...