Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir tweet attı başı kesilecek

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Katibim said:

bu arada uygulama çok yanlış bir insan peygamberi sever sevmez bize düşen uyarmak...

uyarmak derken? bunların sizin üst versiyonunuz olduğunu görmek o kadar zor değil.

Anlamadığınız nokta, sorun nasıl uyarıldığında değil, uyarma gereği duymanızda.

Böyle gereklilikler duymayan bir din olsa islam zaten bunlar olmazdı. Ama "biz uyaralım da sadece sözle uyaralım" diye bir yalan olmaz, bu dediğiniz sistem kısa sürede kontrolden çıkar aha bu da örneği.

Hala "bize düşen uyarmak"tasınız.
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:

saygısızlık yaptı diye kafa keserek saygı beklemek?

saygı beklemek değil ki bu korkuyla saygısızlığın dışa vurumunu engellemek. özet olarak baskı rejimlerinin zamanla sonlanmasının bir sebebi de bu. bunu engellediğin zaman herkes içine ata ata biriktiriyor belli etmeden sonra da bam diye patlıyor kritik kütleye ulaşınca.
Sosyal ağlarda paylaş

e doğal. çünkü bir noktadan sonra ucu herkese dokunuyor. Herkesin bir şekilde bir tanıdığı veya bir aile ferdi asılıp kesilmiş olacak bir noktada. sonuç olarak o noktadan sonra halk, mevcut rejimin anasını ağlatacak. kaçınılmaz son. tarih, tekerrür, vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Olm nasıl hakaret lan bu tweet?

Senin hakkında sevdiğim şeyler de var nefret ettiğim şeyler de... Ayrıca senin hakkında anlayamadığım çok şey var. O yüzden senin için bu gece dua etmeyeceğim

Adam bence uyuz olduğu birine ya da artık kız arakdaşı mı vardır nedir onun için yazmış bence sdf. İslamik bi aşk ise de tabi işin mükaafat kısmı dua olacak, e mükaafat vermek istemiyorsa dua etmeyecek sdfsdgfsd

Bence yanlış anşlaşılma kurbanı olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

4Ever said:

Bizim ülkemizinde geleceği böyle

bırak AKPyi, SP gelse öyle olmaz bu ülke. Ama bu ülke hukuğun ve polisin, hükümetin maşası olduğu bir ülke olmaya doğru hızla gidiyor

haberin altındaki yorumları okur musun ? :)

hatta dur ben bi kaç tane yapıştırayım buraya

ibrahmkaya ibrahmkaya // İSTANBUL

Yorumları okuduktan sonra fark ettimde Demek burdada başı kesilecek çok kişi var...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır3

cevapla 11.02.2012 17:41
ahmet muhtar ahmet muhtar

herkes haddini bilecek.yaratılışın gayesi olan peygamberimize dil uzatanların dilleri kopsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1

cevapla 11.02.2012 17:38
servet sarpel servet sarpel

Hak etmis.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1

cevapla 11.02.2012 17:36
Bir Efsane Bir Efsane

Müslüman da olmazsan, hosgörülü olmasini bileceksin ve o büyük ulu insanlar hakkinda konusurken bile Zikir ederek konusacaksin ve kelimelerini titizlikle sececeksin..! Kaldiki bu insan da sözde Mülüsman...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1

cevapla 11.02.2012 17:35

Oğuzhan Ünen Oğuzhan Ünen

bir müslümanın inancına hakaret edenide, ateiste hakaret eden müslümanıda kessinler. saygı duyulmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0

cevapla 11.02.2012 17:26
ismail aydın ismail aydın

hak etmiş başının kesilmesini dinsiz imansız herif.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1

cevapla 11.02.2012 17:26

müslüman müslüman

Allah arabistana boşuna yollamadı Hz. Muhammed'i. Allahtan belalarını diliyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0

cevapla 11.02.2012 17:19

selami çatal selami çatal

gebersin . peygambere kötü konuşanların hepsi gebersin

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır15

cevapla 11.02.2012 16:51
Murat Gencer Murat Gencer

Sonunu bilememiş mi de yazmış.Peygamberimiz saygıyı hak ediyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır12

cevapla 11.02.2012 16:38

ekrem atmaca

Bu mahluk hakkında ne yazılır,yazamadım.Allah kahretsin,o ceza dahi az gelir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır13

cevapla 11.02.2012 16:13

nur nur

yerinde bir karar peygamberimize dil uzatırsan dilini koparırlar işte

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2

cevapla 11.02.2012 15:20

Sosyal ağlarda paylaş

### hararetle islam tartışan arkadaşlara ###

sadece birşey deyip gidiyorum

türkiyede demokrasi kötü diye demokrasiyi kötülüyor musunuz siz?
demokrasinin içine ediyorlar diye demokrasiyi mi suçluyorsunuz?

ama x yarımadasında islam kötü olunca suçlu olan yarımada değil islam oluyor.

dediklerinizi anlıyorum, kınıyorum, ama siz fazla taraflısınız.

şimdi bunu dedim diye arap olurum kesin. ben tanrıdan ne anlıyorsam onu yaparım kendi çapımda. bilinen islam ile pek bir alakam yok. o yüzden bu mesajı "islam aslında bu değil" mesajı olarak da görmeyin. görüşünüz dışındaki her söz size bir dini savunmak için kurulmuyor.

kör kütük saldırıyorsunuz. saldırılarınızda haklısınız ancak haksız olduğunuz noktaları da siz kabul etmiyorsunuz.

hadi şimdi devam edin kabul erdeminden uzak tartışmanıza.

### hararetle islam tartışan arkadaşlara ###
Sosyal ağlarda paylaş

Birileri iyi örnek sormuş ya. İyi örneklerin sayısı kötü örnekleri geçmediği sürece tartışmanın bir manası yok.

Tek bir olay da değil, bu tarz şeyler "müslüman" ülkelerde yüz yıllardır olan şeyler. Eğer bu gerçek islam değilse bile demek ki insan topluluğu olarak islam denen inanç sistemine uygun bir topluluk değiliz. Diretmenin manası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır kafir bile olsa kafir olanın kafası kesilir diye bir hüküm yok ki dinde.
Tonlan kafir turist ve çalışan gidiyor Arabistan'a o zaman onların da kafayı uçursunlar yiyorsa.

Rezil bir ülke cidden bir kısım parayla dötünü siliyor kalan kısım da hacılar gelse de dilensek veya kazıklasak diye bekliyor.
Muhammed'in en büyük kıyağı hac olayını çıkartmak olmuş bu Araplar için, millet akın akın gitmese petrol bulunana kadar çoktan geberirdi hepsi

Ve ne hikmetse böyle bir ülkede Arap Baharı olmuyor, çünkü Suudiler Amarıga'nın emir kulu
Sosyal ağlarda paylaş

hz muhammedden önce,hz ibrahim zamanından beri kutsal yer sayılır orası,ama sana şöyle bir şey diyeyim tatar peygamberlik niye muhammede geldi diyen yahudilerden tek farkın türkçe konuşuyor olabilmen belkide ve türk olman belkide,hala ırkçı şöven söylemleri bırakamadınız gitti yahu,o zaman gidin ziya gökalpin peşinden uğurlar olsun..
Sosyal ağlarda paylaş

demokrasi kavramı, insan hakları kavramı yıllar içinde değişime uğrayıp toplumların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde gelişiyor mu ? Gelişiyor di mi güzel kardeşim.

Demokrasiyi tartışıp, en uç fikirleri dile getirebiliyor musun ?

Kafanı kesip paket yapıp evine gönderiyorlar mı tartıştın diye ?

Bundan 50sene sonra demokrasi farklı bir boyutta olacak, gelişime değişime her zaman açık olacak. Çünkü demokrasinin odak noktası insan. Değişen, gelişen, düşünen, aklını ve mantığını kullanan bir varlık. İslam inancının odak noktası Allah. O istedi diye varsın, O istedi diye nefes alıyorsun. Sorgulanamaz, eleştirilemez bir varlık var. 100 sene sonra 500 sene sonra bile 1500 sene evvel geçerli olan kanunları geçerli olacak. Çünkü değiştirilemez ve tek doğru kabul ediliyor.

Türkiye'de yaşadığınız islam inancını göze alıp "islam budur" diyorsanız kusura bakmayın saçmalıyorsunuz. Türkiye modifiye edilmiş islam inancına sahip.Gerçek islam'ın Türkiye'de yaşananla alakası yok.

Demokrasi bugün istediğimiz durumda değil, demokrasi kavramını geliştirmemiz, insanlara daha fazla özgürlük tanımamız gerek diye açıklama yaparsan birşey olmaz.

İslam istediğimiz seviyede değil. Geliştirmemiz, çağa ayak uydurmamız gerekir, çağ dışı kalmış kurallarını güncellememiz gerekir dersen ;

Türkiye'de yaşıyorsan başbakan tarafından tinerci ateist ilan edilirsin. Şanslıysan birkaç ay sonra unutulursun, cenabetsen eğer sokak ortasında kan kaybından ölürsün

İran'da yaşıyorsan ertesi gün kendini vinç tepesinde asılı bulursun

Arabistan'da yaşıyorsan kafanı koltuğuna vermişler evin yolunu tutmuş olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

dini açıdan yaptıklarını anlatayım ben. şimdi bu adam bu twiti yazınca arap alimlere göre dinden çıkmış oluyor. dinden çıkan adamı da öbür dünyada sonsuza kadar yanacağına bu dünyada öldürelim ceza verelim, öbür tarafta bu günahtan dolayı yanmasın, allah belki affeder mantığında idam ediyorlar.

yani kendileri aslında eleman şefkat gösterdiklerini düşünüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

demokrasinin ilerlemek olduğuna inanıyorsan,kapitalist ülkelerin bir oyuncağı olduğuna inanmıyorsun demektir,bu dinin kurucusu peygamberin 4 halifesi, zamanında seçimle iş başına gelmedimi? islam tarihine bir göz atarsan,nelerin tartışıldığına ve yunan felsefesinin çeviri metinlerinin yetersiz görülmesinden dolayı dahada ileri gidip nelerin tartışıldığına bir göz atman yeterli olur,soru şu gayet açık,islammı insanı frenliyor,insanmı islamı frenliyor?
sana vereceğim cevap şu olur,kabile toplumundan modern topluma geçişi gerçekleştirebilen peygamber ve ona indirilen kitabın hukuki terim ve kavramları bir kabileyi değil,bilinen dünyanın 3/1 çapında bir kesimini etkiledimi? etkiledi..peki demokrasi aşığı insanlara,bilinen diğer dünyanın tamamında geçerli olan krallık ve türevleri yönetim biçiminden,yönetim biçimi olarak halkın kendi kendini yönetmesinden tutunda(burada şunuda açıklayayım,zengin olan ve soylu olan değil,bilgisi ve islama inanış durumu bakımından donanımlı olan tercih edilmiştir)insanlara islamı kanla ve şiddetle değil,önce tebliğ yoluyla yaymaya çalışmasındandır,islamiyetin insanlara getirdiği inkilabın sonuçları,ama ben size sabaha kadar anlatsam hala itiraz eden çıkacak çünkü vehhabi bir yönetim anlayışı altında idam edilecek bir adam konu olan ne desem boş

edit:bide madem,gerçek islamla yönetilen bir ülke yok o zaman gerçek demokrasiyle yönetilen bir tane ülke söyleyebilirmisiniz acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...