Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bursa Marangoz

NolaxThensbane

Öne çıkan mesajlar

Ahaha geçen onun yarısı boyutlarında bişeyi Lancelion'a yaptık dükkanda sdfsdgfs

Ama sandık dediğine göre daha afilli bişey lazım sana hmm. Bursa'da marangoz da yok ki bildiğim. Ara sokakta bi esnaf marangoz bulsan yapar yahu, illa spesifik bi yer aramaya gerek yok çok fazla detaylı bir iş değilse.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya doğru düzgün kesmek için dekupaj gerekiyor. Biz yaptık testere ile mesela, illa kaçıyor sonra birleştirirken boşluk kalıyor falan.

Bide tahta işi daha soft iş, demir işi gibi diil ki fasdfa. Narin işe gelemiyorum ben mesela ahaha.

Bide malzeme alman lazım. Sade malzeme alırsan kol gibi fiyat çekiyorlar. Malzeme + işçilik daha kârlı oluyor. Uğraşmaya değmez, zaten alet edevat yoktur ev ortamında.

Bu arada nolax, uluyol'da ara sokaklarda bi esnaf marangozu bulursun bence. Boş gününde bi git oralara.
Sosyal ağlarda paylaş

Trans said:

yok abi ben mi yanlış görüyorum yoksa o bombe dediğiniz kısımda 10 tane kadar ince kesim ahşabı bombe yapacak şekildemi dizmişler

Evet, ağacı uygun değilse öyle yapıp traşlamışlardır sonra. Bunları için esnek ağaçlar var aslında, onlar kullanılıp yapılabilir gayet. Hatta çok yumuşak olmayan bi ağaç da olsa hafif ıslatıp döndürüp sabitleyebilirsin.

Biz 40 cm yarıçap ile 15x10 mm çitayı 90 derece döndürüp profile sabitliyoruz mesela. Sandığın kapağı bizimkinin yanında çocuk oyuncağı sdfsfs. Ama ağaç denk gelecek tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

bombeli nasıl yapıyorlar?

ıslakken tek tarafını ateşte kurutup diğer tarafını soğuk bezle silerek mi?

Bunun da cevabı ağaçta dediğim gibi. Esnek ağaç oldu mu o ıslatmadan ya da çok az ıslatarak yavaş yavaş döndürüp çivileyerek tek parçayı döndürebilirsin. Zor iş değil. Kalınlık zaten çok yok o parçada.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

hacıt seagle sen yapmısın bombesiz kutu şeklinde bana yapabilir misin sandık haftasonuna kadar fiyat miyat anlaşırız ne dersin?

Abi fiyat falan ayıp şeyler bunlar sfddsgs

Ama dekupaj yok, yatay daire testere fln yok, o yüzden olmuyor pek. Bizim yaptığımız bunun yarısından da ufaktı göze batmıyordu da büyük işlerde çok çirkin oluyor, illa yatay bıçkıda kesilmesi lazım o parçaların.

Zaten üstte dedim ya malzeme alınca malzemeye çok kâr koyuyorlar. Çünkü sana bütün plakadan kesiyor. Ama abi bana böyle bişey yap dersen eldeki kıyı köşe malzemeleri kendi değerlendirdiği için daha insaflı fiyat veriyorlar.

Dediğim gibi estetik olmaz bide, ahşap pek ustalık alanım değil =/ Birleşim yerlerinde falan açıklık kalıyor çünkü gönyeli kesemediğimden.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

NolaxThensbane said:

hacıt seagle sen yapmısın bombesiz kutu şeklinde bana yapabilir misin sandık haftasonuna kadar fiyat miyat anlaşırız ne dersin?

Abi fiyat falan ayıp şeyler bunlar sfddsgs

Ama dekupaj yok, yatay daire testere fln yok, o yüzden olmuyor pek. Bizim yaptığımız bunun yarısından da ufaktı göze batmıyordu da büyük işlerde çok çirkin oluyor, illa yatay bıçkıda kesilmesi lazım o parçaların.

Zaten üstte dedim ya malzeme alınca malzemeye çok kâr koyuyorlar. Çünkü sana bütün plakadan kesiyor. Ama abi bana böyle bişey yap dersen eldeki kıyı köşe malzemeleri kendi değerlendirdiği için daha insaflı fiyat veriyorlar.

Dediğim gibi estetik olmaz bide, ahşap pek ustalık alanım değil =/ Birleşim yerlerinde falan açıklık kalıyor çünkü gönyeli kesemediğimden.

Hacı ben sana çok çılgın projelerle gelecem metal işleme olarak sen hiç meraklanma :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...