Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Insanlarin beyin kapasitesi

whissinn

Öne çıkan mesajlar

said:
DeamoN, 20 May 2003 23:21 tarihinde demiş ki:
düz mantık sux beyne 1,7 kg agırlıgında bi cxisim olarka bakıosan zaten hayatın yalan olmus bence.bir cismin saate 300000km hızla hareket etmesi halinde hic birseye carpamdan gecebilcegini bilisunuz dimiama bir cisim bu hızda formunu koruyamıor aslında hiçbii yalan deil tam tersine beyninin hepsini kullanamadıgı icin insna annamıor sacma gelior[hline]POPÇULAR DIŞARI !!

Lan madem benim hayatım yalan sen de ispatla o zaman gelip burada bıdı bıdı yapma. Senin beyninde ne varki olağanüstü şeyler yapacaksın?[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

çok yalan bence yazdıkların
saçma :)

benim izlediğim bir belgeselde einstein ın beyninin yüzde 7 sini kullanıyor olduğunu söylemişti
ancak günümüz insanının yaşantısı sebebiyle daha gelişmiş olduğunu ve normal insanların einstein ile aynı yüzdeye sahip olduklarını söylemişti (daha zeki demedi beyini kullanma yüzdesi aynı)[hline]Call my name and save me from the dark
Save me from the nothing I've become
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 21 May 2003 00:48 tarihinde demiş ki:
said:
Karakurt, 20 May 2003 23:05 tarihinde demiş ki:
Yalan hepsi yalan... Bir kere insan beyninin %25'ini kulanır. Ayrıca hiç mi akıl mantık yok ,anaokulu öğrencisi baabında açıklamayı da yapayım.
Bir kere uçmak için koskoca dünyanın kütlesinin yaratmış olduğu çekim alanına karşı koymanız gerekir (koskoca ay yapamıyo bunu sana noluyo) , bu çekim alanı içerisinde ona hem karşı koyup hem de özgürce hareket edebilmeniz için sizi iten, hareket ettiren bir güç olması gerekir ki bedenimizde böyle bir fonksiyon yok.
Işınlanmaya gelince ışınlanmak için atomlara ayrılıp ışınlandığın yerde tekrar aynı şekilde birleşmen gerekir veya o istikamete solucan deliği oluşturman gerekir. Bunların hiçbirini de 1.7kg ağırlığındaki bir cisimle yapamazsın, ister %8'ini istersen %8000'ini kullan... Böyle kulaktan dolma kuruntu şeylere nasıl inanabilenler var onu da anlamıyorum.[hline]Est solarus oth mithas!

150 yil once aya gidilebilecegini soyleyen insanlar neredeyse dayak yerken, 150 yil sonra baska yildizlara gitmekten bahsediyoruz. ogrenmek, kesfetmek isteyen insan her seyi incelemeye ve ogrenmeye acik olmali. ogrenmek bilmek boyle olur. evren sonsuz bir yerdir, daha bir quantini kesfedemedik. daha nelerin bekledigini bilmiyoruz. bundan 100 yil once birine antimadde yildizi diye birseyden bahsetseler adam dalga gecerdi. bugun bunlarin yerini tespit edebiliyoruz. kara delik ? o ne demek.

iste bu yuzden, her ne olursa olsun, herhangi bir sey oldugunda "olmaz" dememeli, gitmeli arastirmali ve ogrenmeliyiz. dogru ya da yanlis, biz kesfetmeliyiz. kestirip atilsaydi bugun ne karsinizdaki monitor olurdu, ne de elinizin altindaki mouse.[hline]www.mizzah.com

Banane kardeşim 150 yıl öncesinden, o 150 yıl önceydi olaylar simetrik ilerlemeyebiliyor, senin söylediğin bir buluş, bir keşif. Metodu da belli mekik yoluyla gidiyorsun aya sonuçta araç kullanıyorsun. Beyin gücünle nasıl cisimleri itip çekip, uçup kaçabileceksin bi de onu anlat istersen. Uzay mekiğiyle mi?[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 21 May 2003 16:08 tarihinde demiş ki:
karakurt, insan beyninin sinirlerden oluştuğunu ve beynimizle elektromanyetik dalgalar yayabileceğimizi hiç düşündün mü ?

yok yani, düşün diye demiyorum da aklıma esti öyle aniden ..[hline]You know what capitalism is? Getting fucked!

Beynindeki 1,5 voltla dünyanın çekim alanına nasıl karşı koyacaksın bi de onu söylesen...[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeamoN, 21 May 2003 16:14 tarihinde demiş ki:
abi sen beyni 1,7 kg lık bir et yıgını sanıosun sana ne diim..[hline]POPÇULAR DIŞARI !!

İstesen de birşey diyemezsin, bir kere ben beyni küçümsemiyorum, onun muazzam bir varlık olduğunu ben de biliyorum fakat bilip bilmeden kocakarılar gibi atıp tutuyorsunuz burada yok %8'inde uçuyosun %12'de ışınlanıyorsun. Bu nedir ya? Pokemon mu kardeşim bu?[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadasım birşey bulunmadan yalanlıyamazsın belki olabilir ne biliyosun önyargılı olmamalıyız en basitinden bilgisayarımızla su an forumlarda muhabbet ediyoruz o zaman bu da yalan nasıl ben oturdugum yerden senle konusabiliyorum aramızda kilometreler var allah allah cok garip degil mi :) insanın işine gelmiyicince direk yalanlıyor nedense :)

[Bu mesaj Npc tarafından 21 May 2003 16:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Karakurt, 21 May 2003 16:17 tarihinde demiş ki:
Pokemon mu kardeşim bu?

:)

Adam cesedi bulunmus havada duruyomus ne demek bu arada ya, hadi adam beyin gucuyle ucuyordu da olunce o ceset dusmedi mi yere, ehe.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

said:
...Işınlanmaya gelince ışınlanmak için atomlara ayrılıp ışınlandığın yerde tekrar aynı şekilde birleşmen gerekir veya o istikamete solucan deliği oluşturman gerekir. Bunların hiçbirini de 1.7kg ağırlığındaki bir cisimle yapamazsın...

şuanda tam olarak açıklanmadı ancak, ışınlanma olayı gerçekleştirildi. dediğin gibi atomlara ayrılıyosun ve ne yazıkki sadece bu aşamaya kadar gelebildi bilimadamları. atomları parçalayabiliyorlar ama tekrardan birleştirme gibi birşey şuan için söz konusu değil. onuda inşallah birkaç asır sonra yaparlar. biz göremeyiz belki ama torunlarımız hatta torunlarımızın torunları görür belki ;-)

İnsan beyninin kullanımına gelince, normal insanlar akıllarının sadece ve sadece %2 sini kullanabiliyorlar. bu çok çok önceden belirlenmiş ve açıklanmıştır. Einstein ise %4'lük bir dilimde yer almakta(idi). Tolstoy'da Einstein kadar felandı. galiba Tolstoy'un beyin kapasitesi şuan aklıma gelmedi.
teleport olayına gelince, teleport olmak gibi birşeyin söz konusu olduğu söylenemez, ama sizlerinde bildiği gibi, Mısır'daki Piramitlerin nasıl yapıldığı ise halen tartışma konusudur ki bu piramitlerin yapılış tarihi ise bilmem kaç yüzyıl önceki olay ve görüyorsunuz ki halen tartışılıyor ve o dev taşların hepsinin aynı ölçüde kare-dikdörtgen biçiminde kesildiği gözler önünde. O devirde hangi teknolojiyle yaptılar bilinmiyor.
Sadece beyinlerini kullanarak taşlara odaklandıkları ve onları beyin gücü ile kaldırdıkları ileri sürülüyor. Ancak bu şuana kadar sadece bir "tez" den öteye gidememiştir.Hatta Discovery Channel 'da da göstermişlerdi, O taşların uzaylıların yardımıyla da taşınmış olabileceğini, çünkü çölün ortasında o büyüklükte kayaları bulmak imkansız. ve çölde uzaydan çekilen bir fotografa göre hava üssü bulmuşlardı. Ama ne derece doğrudur bilinmez. bu da bir tez. Piramitlerin içininse sadece belli bir kısmı şuanda bulunabilmiş. Küçükken anlattıkları gibi yada filmlerde gördüğümüz gibi her nekadar doğru yanlış anlatsalar da, piramit'e giren bilim adamlarının çoğu ya ölü bulunmuş yada bulunamamıştır. O devirde bu kadar kafaları çalışıyosa bu mısırlıların, yada firavun'un şuanda yaşamış olsalardı kim bilir neler neler bulurlardı geleceğe dair.

*! birden o çağda yaşamış olmayı ister*[hline]orduma katılın gücünüze güç katın >> >push here<
...........................................................
Hä¥ättä Hër ZäMäñ MùtLùLùğùñ Dørùğùñdä GüLüñmëz,
ßäzëñ §ırF Hä¥ätä GıCıKLıK øL§ùñ dÎë ùÇùRùmùñ Këñärıñdä bÎLë §ıRıtäcäk§ıñ!!
=-¤|¶¯`°²¤> §hëKÎLChøCùQ <¤²°`¯¤|¶-=
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 21 May 2003 16:47 tarihinde demiş ki:
oyle bir dusunce sistemi yok da, 15 kiloluk beyni 1.7 kilo zannetmek gibi de bir sistem yok =)[hline]The Eshreff...
hoca naptın sen 15 kilo hadi kemikleride ekle o zaman 5 kilo en abartı halde 20 kilo nası taşırsın sen lütfen ya.bowling topumu bu[hline]
I know that I was born and I know that I’ll die.
The in between is mine. I am mine.

www.hayalkent.net/freestyle

Sosyal ağlarda paylaş

[quate/b]
...Işınlanmaya gelince ışınlanmak için atomlara ayrılıp ışınlandığın yerde tekrar aynı şekilde birleşmen gerekir veya o istikamete solucan deliği oluşturman gerekir. Bunların hiçbirini de 1.7kg ağırlığındaki bir cisimle yapamazsın...
[quate/b]

Beyinle nasıl yaparlar bilmiyorum ama ki bana gore biraz zor bi yorum yapamam olur yada olmaz, teleport olayini yaparlarsa ve yaygınlasırsa dusunsenize hırsızlıkları savasları ne biliyim birçok kotu amaçla kullanılabilinir Einstein mesela atomları parçalamayı buldu ama atom bombası yapabilmek için degil gelecekte kullanılması icin dogaya daha az zarar veren daha ucuz bir enerji kaynagı elde etmek için teleportuda hızlı ulasım gibi olaylarda hastanelerde kullanılsın diye yaparlar 2 gun sonra hırsızlık su bu 100 kat artar hiç düşünmek bile istemiyor elbet o alet kotu niyetli insanların eline gecer (Benimkide tam komplo teorisi oldu ama nabalım) :p
Sosyal ağlarda paylaş

yapılan her icat muhakkak dengeyi korumak için iyi ve kötü amaçla kullanılacaktır.

ışınlanmada yapılabilitesi olan birşey ama atomlarına ayrılan bir insanın tekrar aynı şekilde birleşebileceği kesin değil.yani kafan burnun farklı bi yerdede çıkabilir yada ayağında midenle gezersin.

ve einstein zamanda yolculuk yapılabileceğini söylemişti.hatta aracın şekili bir dilimi eksik bir pizza halinde olabilirmiş onun nedenininde açıklamıştıda unuttum[hline]
I know that I was born and I know that I’ll die.
The in between is mine. I am mine.

www.hayalkent.net/freestyle

Sosyal ağlarda paylaş

said:
slayerrr, 20 May 2003 22:33 tarihinde demiş ki:
Evet söyle bir makale okumuştum ilgimi çekmişti;
"Insanoğlu beynin %2 sini kullanıyormu$ %4 ünde havaya kalkabiliorlarmis %8 inde felan ucuyor %9 unuda teleport olabiliyorlar"'mi$ dedim oha harbiden böyle birşey varmı bide nasıl kullancaz o kadar skillmi kascaz napcaz LOL duydumki kendini geliştiriyormuşsun bu konu hakkında bilgili arkadaşlar varsa tartışabiliriz.

Ben bi yerde okumustum %8 veya %9 unu kullana bilenler beyıne asırı yukleme oldugundan Deliriyorlarmıs ama gecen Gece tv dede adamın biri söledi Bu adam Dr. insan beynının %100 unu kullanıyormus hangisi dogru bilinmez.
Ps : Skill kasma olaya harika :D[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
hmm bak balık beynide iyidir :)
fosfor olur bol bol :-p
yok bea atıyorum bakmayın bana :)
neyse balık beyninden alalıp 5 saniyelik hafızan olur ohh mis gibi :-p[hline]===> orc_lord <===
*Çok sevdiği babannesini kaybettiği için üzgündür*
*Balık katili olmuştur*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...