Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okullarda tablet projesi başladı

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

vergi kaçırılıyor muhabbeti yapıldığı için dert yandım ben,vergi kaçırılmıyor bakın küçük esnaf niye büyük şirketlerde holdinglerde işçi oldu çalışan oldu? vergi kaçıramıyor küçük esnaf,zırt maliye pırt maliye,geçen sigara denetiminde basıldık berberde ağalık yapayım dedim yaz dedim 80 liramı ne dedi,yaz bari içeyim dediğimde 1500 lira mekan sahibine yazacaktı berber yalvar yakar vazgeçirdi zaptiyeleri yoksa halim dumandı vesselam:D
Sosyal ağlarda paylaş

o extraya giriyor , devlet kim olsa kesiyor ona

sigara sayılmaz

kaç paralık sa. kesip kaç paralık vergi veriyomuş o berber ona bak sen

devlet otobüsü de sayılmaz gibi, giren çıkan belli sonuçta
daha muallaktaki işlere yönel bi bak nasıl dalavereler paralar dönüyor oralarda şaşır, olmadı şaşı bak
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben şunu birebir biliyorum yalnız,akpnin ilk 4 yıllık dönemimde inanılmaz götüren götürdü anlayacağınız herşeyi,ikinci 4 yıllık döneminde,kendi kadrosu ve oy potansiyeli olanlar,üçüncü 4 yıllıkda da zamanında kırıp döktüğü ülkelerin şirketleriyle içli dışlı olabilmek için hayvani meblağda paralar ödendi,general mobile olayına bende katılıyorum,korelimi,amerikalımı dersen koreliyi seçerim niye dersen en azından adamların ülkesinde savaştık diye saygı duyuyorlar yani neyse böyle işte
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Günah be günah çoluk çocuğun eline 800 liralık aleti teslim edecekler hergün başka olay olacak, hiç değilse şu Çin veya Hint malı ucuz olanlardan dağıtılsaydı, 800 lira nedir ya vallahi günah bu para 70 milyonun parası

öğrenci gider ikinci elde okutur bunu 300'den. lol
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

"Tatar Ramazan" said:

Günah be günah çoluk çocuğun eline 800 liralık aleti teslim edecekler hergün başka olay olacak, hiç değilse şu Çin veya Hint malı ucuz olanlardan dağıtılsaydı, 800 lira nedir ya vallahi günah bu para 70 milyonun parası

öğrenci gider ikinci elde okutur bunu 300'den. lol

iyi fikirmiş demeye gelmiştim ama parası zaten bizden çıkıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Gallant said:

Ayrica egitimde o kadar eksik varken, neden tablet? Acaba kim bunun ekmegini yiyor?

eğitimle uğraştıkları yok ki.
TÜBA'yı kapatırlar, evrim teorisinin karşısına şarlatanlık olan yaratılış teorisini koyarlar, "dindar" bir nesil yetiştirceklerini söylerler, matematik köyü'ne köstek olurlar, "seviye üstü çalışma" skandalına imza atarlar felan filan.

sonra sırf "göz boyamak" için "okullarda eğitimi tabletle güçlendircez" yalanını ortaya atarlar.

diyorum ya, ekonomileri tüketim üstüne kurulu, eğer para harcamazlarsa ekonomik sistem bozulcak, sıkıntı doğurcak. bunlar da sırf harcama olsun da ne olursa olsun mantalitesiyle önüne geldiğine kitap, tablet felan dağıtıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

diyorum ya, ekonomileri tüketim üstüne kurulu, eğer para harcamazlarsa ekonomik sistem bozulcak, sıkıntı doğurcak. bunlar da sırf harcama olsun da ne olursa olsun mantalitesiyle önüne geldiğine kitap, tablet felan dağıtıyorlar.

Tuket, tuket, tuket, olmayan para ile surekli tuket. Tukettigimiz hep yabanci mallari, yerli mal olsa bir derece. Cari acik surekli buyuyor, bir gun elin yabancisi sicak parasini cektiginde dimdizlak ortada kalicaz.
Sosyal ağlarda paylaş

TRSERVinc said:

Bundan 1 sene once APPLEdan IPAD uretimi istemislerdi Turkiye icin Demek o olumsuz sonuclandi. 15M tane istemislerdi yada tam hatirlamiyorum. Hah buldum kaynak.

http://www.bloomberg.com/news/2011-08-18/apple-microsoft-may-bid-for-15-million-turkish-tablets-aa-says.html

bundan bir sene önce dediğin 4 ay.
Sosyal ağlarda paylaş

odullusoru said:

TRSERVinc said:

Bundan 1 sene once APPLEdan IPAD uretimi istemislerdi Turkiye icin Demek o olumsuz sonuclandi. 15M tane istemislerdi yada tam hatirlamiyorum. Hah buldum kaynak.

http://www.bloomberg.com/news/2011-08-18/apple-microsoft-may-bid-for-15-million-turkish-tablets-aa-says.html

bundan bir sene önce dediğin 4 ay.

Projelendirme ile Talep tarihini karistirmis olabilirim zaten belirttimde tam hatirlamadigimi
Sosyal ağlarda paylaş

Kindle versinler iyi güzel de ondan önce amazon'a Türkiye'ye kindle sat desinler lol

Öğretmen bir arkadaşım çok güzel bir şey yazdı geçen gün facebookta;

said:
Bazı okulların tablet pcye değil normal pcye,akıllı tahtaya değil normal tahtaya,sobayla ısınmaya değil kaloriferle ısınmaya ihtiyçları var.

Ben hepsini geçtim, bazı okulların öğretmene ihtiyacı var, bazı öğretmenlerin de okula ihtiyacı var.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...