Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okullarda tablet projesi başladı

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Yuvarlak hesap sırf Windows ve Ofis için çeyrek milyar dolar verecekler. 50.000 okul, okul başı 200 küşü olsa ortalama, 10.000.000. Microsoft sırf Türkiye istiyor diye bedava lisans verecek değil ama alet başına 25 dolar filan verseler 250m$.

İsraf iste. Tek eleştirim bu benim. Niye Linux değil? İstiyorlarda beleşe dağıtım hazırlarım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır işin kötü tarafı, iktidar yanlıları akepe yaptı diye kötü bir şey söylüyoruz zannediyor. ya yemin ediyorum 2 gram beyni olan bir insan ki bilgisayardan bilmemneden anlamasına hiç gerek yok, bu projenin yeterli altyapı sağlanmadan tek kelimeyle saç-ma-lık olduğunun farkına varır, gözleriniz nasıl kör olmuş çözemiyorum yahu, bu kadar olur.

ne duble yola karşıydım ne ders kitaplarının ücretsiz dağıtılmasına, doğru yaptı mı helal deriz, yanlış oldu mu ilk bizim sesimiz çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

hayır işin kötü tarafı, iktidar yanlıları akepe yaptı diye kötü bir şey söylüyoruz zannediyor. ya yemin ediyorum 2 gram beyni olan bir insan ki bilgisayardan bilmemneden anlamasına hiç gerek yok, bu projenin yeterli altyapı sağlanmadan tek kelimeyle saç-ma-lık olduğunun farkına varır, gözleriniz nasıl kör olmuş çözemiyorum yahu, bu kadar olur.

ne duble yola karşıydım ne ders kitaplarının ücretsiz dağıtılmasına, doğru yaptı mı helal deriz, yanlış oldu mu ilk bizim sesimiz çıkar.

"roket adam" said:

doğru yaptı mı helal deriz

gözlerim yaşardı :(
Sosyal ağlarda paylaş

iarwain said:

Trans said:

bu proje daha önceden vardı yahu, hatta pilot okul seçmişlerdi bazı okulları. oradaki zeki öğrenciler tabletleri alıp satmışlar :D

nasıl satıyorlar ya tabletler eğitim bitince alınmak üzere veriliyor.

satıp parasıyla yatırım yapmışlar mezun olurken de kaybettim deyip parasını vermişler sdfdsc
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

aquila said:

ben bu projenin amacini hic anlamadim.

öğretmenlerin çoğu bok gibi, yaptığı mesleğe nalet eden tipler bari çocuklar tabletten kitap okuyup kendi başlarına öğrensinler diye herhalde

devlet memuru kafası ile iş yaparsan bu paraya bu kadar der hoca da çok normal değil mi , atanmayan sürünenleri doğuda askerlik gibi mecburi hizmeti saymıyorum bile
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

ulan bu herifler dansözle göbek atsa yaranmaz size ne adamlarsınız ya,o sıraları kaldırıp rahle koysa dahamı iyiydi ahahahaha

eğitim fakültelerinin halini gör de öyle konuş. okuduğun bölümün bilimsel temellerinden haberi olmayan, öğretmenlikten nefret eden bir sürü insan yetiştiriyor her sene ülkedeki en iyi üniversitelerin bile eğitim bölümleri.

bunu düzeltmeden "10000 öğrencimize ebook sağladık" diye yapılan reklamı ancak cahiller yer kusura bakmak. muhtemelen hem birileri para kaldırdı hemd e akpye reklam oldu. aynı şekilde yeni açılan üniversitelerin ne kadar dandik ötesi olduğuna bakmadan "15 üniversite açtık" propagandasını da ancak cahiller yer ve gayet güzel yiyorlar afiyetle. O seçim öncesi açılan üniversitelerin hala adam gibi hocası yok yandaki üniversitelerden ders alıyor oranın öğrencileri. Berbat olan bir duruma iyice berbatlaştırdılar.

Her seçim hükümet olabilmek için ülkenin can damarlarından bir kaçının üstüne basıyorlar. Bir kaç seçim sonra Uganda olcaz inşallah (ugandalılar kusura bakmasın).
Sosyal ağlarda paylaş

Trans said:

benim dediğim olay kocaelindeki olaymış,yine benzer muhabbetten öğrencilere netbook falan verilmiş,velilerde satmış.

bu da ilginç

meb kırılamayan yazılım geliştirmiş bu tabletler için :D

"Tablet, okuldaki akıllı tahtadan sinyal alamazsa kilitlenecek."
http://www.texanstalk.com/forums/images/smilies/Mario_Facepalm_Ava_mote_by_Artemendo.gif
-
Vizesiz gidilen ülkeler nelerdi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

devlet memuru kafası ile iş yaparsan bu paraya bu kadar der hoca da çok normal değil mi , atanmayan sürünenleri doğuda askerlik gibi mecburi hizmeti saymıyorum bile

Malesef en kötüsü bu kafa yapısı öğretmenlik sırasında başlamıyor, ondan bile önce ortaya çıkıyor. Bizzat eğitim fakültelerinden yetiştirilmekte olan öğretmen adaylarından gözlemlediğim şeyler bunlar. Ve bu konuda da pek çok hoca hem fikir. Matematik bölümünden yakinen tanıdığım pek çok hoca boğaziçi matematik öğretmenliği bölümündeki matematik öğretmeni adayı öğrencilerin matematik bilgisinin VE ilgisinin oldukça zayıf olduğunu söylüyor.

öğretmen olmak kolay iş değildir, lise ya da ilkokul fark etmez, idealist olmayı gerekir. zamanında bir takım gerizekalı darbeciler her yere eğitim fakültesi açalım binlerce öğretmen yetiştirelim sorunumuz çözülsün demiş ama bu kadar çok öğretmen yetiştirmeye çalışırsan bunların oran olarak çok az bir miktarı ancak öğretmen olabilecek kadar mesleğini sever.

Bu gerizekalıca "daha çok üniversite, daha çok lise daha çok hoca" mantığını bir kenara bırakıp az ve kaliteli eğitim kurumu, az ve kaliteli eğitmen mantığına geçerse bu ülke ancak adam olur. Geri kalanları da teknik lise, teknik üniversite olur. Oradaki dinamikler çok daha farklı, oraya verilecek eğitmenlerin idealist insanlar değil sadece işinde tecrübeli kişiler olması yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...