Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kumar konusu

Nivea

Öne çıkan mesajlar

@Absolut

Arkadaşının durumu kötü olmuş ama dediğim gibi, yanlış bir tercih yapmış ve sorunun temeli onunla ilgili birşey. Mesela limitini bilip oynayan ve eğlenen adam için ise çok eğlenceli birşey kumar.

Bu durumda kumar kötümü gerçekden demek işte biraz göreceli hale geliyor. Bu tamamen insanlarlar ilgili birşey kendinizi tüketebileceğiniz birşey her zaman bulursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şahsen kumar çevresinde oluşacak mafya yapılanmalarına, esnafın falan çeteye dönecek olmasına karşıyım. Devletin önünü alamayacağına inanıyorum.

Ama biri hastaymış, zaafı varmış o çok umrumda değil. Obez var diye fast foodları kapatmaya gider o iş o zaman. Zaafı olan adamı tanıdıkları kontrol altına almadıktan sonra bir milyon tane piyango alarakta batar slota para vereceğine.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ne %1 ne %5 nede %10 en az %50 si hayatını yok eder bu ülkenin, insanların hali ortada, ha yurt dişinda oynamaya giden adam gider paşalar gibi oynar ona yapıcak bişiy yok, atlar özel jetine, helikopterine yada alır uçak biletini gider ama sen ülke sınırları içerisinde serbest biraktığın an gidemeyen herkes gider ve öncedende dediğim gibi mevcut bitik adamlar var evet yapıcak bişiy yok ama bu bitik, bağımlı insanlara yenilerini ekleyip bitik insan sayısını da göz göre göre eğlenmek adına arttırmak, daha çok insanın canının yanmasını sağlamak bence özgürlükcü ve humanist bir insaın savunmaması gereken bi hadise
Sosyal ağlarda paylaş

cambazct said:

evet secme özgürlüğü var peki kötü bir şeyi secip hayatı tepe takla olan bir insana da seçme özgürlüğü mü yardım edicek düzlüğe çıkıp kurtulmasına ? yani bana ne ya kendi seçimi her koyun kendi bacağından asılır, herkes kendi yaptığından sorumludur diyip işin içinden sıyrılmak bencilce sen kumarhane açılmasını kendi seçim özgürlüğün için savunup kumarhanelerin acılıp serbest birakıldığı an gidip orda kumar oynayıp elinde avcunda ne var ne yok hepsini kaybeden bir insana karşı herhangi bir sorumluluğun olmadığını düşünmek etik değil ve bencilce cünki dolaylı da olsa sorumlusu sensin

Etiğe vurursak ve topluma karşı sorumluluk bilinci ile hareket edeceksek işin içinden çıkamayız gerçekden nefes alamaz hale glir eyleme geçemez duruma düşeriz. Kumarhane kapansız sonra ? Bunun sınırı yok ki, insanlara değilde insanlığa diyelim bir sorumluluk bilincinin olduğunu düşünüp, bencilce davranmayalım dersek bunun sınırı ne ? Kumarhane kapandı peki sonra, belki başkası sigara der, diğeri içki der, internet der, derde der.

"Ben şahsen kumar çevresinde oluşacak mafya yapılanmalarına" bu esas tehlikeli bence, devlet bunu kontrol edemez ise evet kumar değilde, kumarhane fikri tehlikeli.
Sosyal ağlarda paylaş

neyin mafyası ?

devlet kendi açsın işletsin ozaman, sonuçta bu da bir eğlence çeşidi, üyelik sistemiyle çalışsın, banka hesabında belirli miktar parası olmayanı üye yapmasın, fakirler oynamasın

yapılmak istense her türlü yapılır da neyse..

http://inciswf.com/16873245912.swf
Sosyal ağlarda paylaş

Pipet said:

neyin mafyası ?

devlet kendi açsın işletsin ozaman, sonuçta bu da bir eğlence çeşidi, üyelik sistemiyle çalışsın, banka hesabında belirli miktar parası olmayanı üye yapmasın, fakirler oynamasın

Yapılmak istense yapılır diyince olmuyor ama işte. Türkiye'de kapatılmalarından önce çok ağır bir mafya faaliyeti vardı. Kuzey Kıbrıs'ta ise hala var. Yapılsın görelim, sonra desteklerim.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar arasında ara sıra 50*100 lirasına oynarız, kumarhanelerde de tek tük oynamışlığım var; ama dünyanın en saçma işi olduğu apaçık belli kumarın.

dünyanın en saçma işinin serbest olup olmaması da zerre umurumda olmadığı gibi özgürlükleri kısıtlıyor diye konuya yanaşmak da saçma.

sonuçta 10000 tane özgürlüğümüzü kısıtlayan kanun var, kafayı taka taka buna mı takacağız ya da dur denilmesi gereken nokta neresi? ben de kokainmanım, serbest olsun, özgürlüğüm kısıtlanıyor diyen adama ne cevap vermek gerek? "tabii canım, dozunda kullanırsan yıkıcı etkisi yok. kullanamayan da doğal seleksiyona uğrar işte" diye sığ ötesi bir yaklaşım mesela saçma olmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Fakire zaten banka kredide vermiyo, kredi kartı limitide azoluyor. Hatta kredi kartı limiti kadar oynansın kumar. Sıcak para dönmesin ortamda. Evliyse kişi eşinin de onayı lazım olsun kredi kartında kumar oynayacaksa, hatta atıyorum limit 500 tl ise kartında mesela 200 tl ile oynanabilsin kumar. Ve evli olanlar da eşinin rızası aransın.

Fakir adam böylece uzak duracak kumarhaneden, cazibe merkezi olmasın onun için. Fakir için kumar lüks oynamasın temel ihtiyaç maddesi değil ki onun için, toplumsal sorumluluk bilinci gereği herhalde yapılacak en mantıklı karar olur. Bankalarda osrumlu olsun mesela adamın maaşı 800 mü, ona 200 tl den fazla kumar limiti veriyorsa ve adam batıyorsa borçdan banak sorumlu olsun vs gibi. Böylece banka daha dikkatli olur kart verirken.
Sosyal ağlarda paylaş

Pipet said:

neyin mafyası ?

devletin kendi acip islettigi bir kumarhane var zaten, merkezi yonetim butcesi diyoruz buna
Sosyal ağlarda paylaş

Pipet said:

neyin mafyası ?

kumarhane çalışma prensiplerine aykırı şeyler söylüyosun o şartlarda gelin açın desen zaten türkiyede kimse kumarhane açmaya yanaşmaz bide kefil istensin kurana el bastırılsın valla 3 saatten fazla oynamıycam diye yemin ettirilsin, ne derseniz deyin eğlenmekle fln alakası yok bu işin, bakın hepiniz eğlenmek diyosunuz yanlış olduğunuz noktalardan biri de bu eğlence gibi gösterilir kumar her zaman daha çok insan çekmek için gereksiz para kaybetmekten eğlenebilen, hoşlanan insanlarsanız eğer ben daha yazmıycam ama gördüğüm kadarıyla forumun %70'i köleler gibi çalışıp ay sonunu ucu ucuna denk getirebilen hak ettiğinden çok azıyla yetinmek zorunda olan insanlardan oluşmakta
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Law said:

Ve evli olanlar da eşinin rızası aransın.

Kumar yüzünden millet karısını parçalasın diyorsun yane :P
Sigara parası için karısına 54 bıçak saplayan insanlardan bahsediyruz yav.

İşte bak o adamla ilgili bir sorun, o adama evlenmekde yasak olsun o zaman, yaşamakda yasak olsun. Kumar için öldürmez, sigara için 54 bıcak darbesi sallar. Yani birilerine bıçak sallayan birileri hep olacak. Kumar olmaz, sigara olur, sofraya yemek koymadı olur, yan bakdı olur, töre olur, abi seviyordum ondan öldürdüm olur, yani o zaman sevmek mi yasak olsun ?
Sosyal ağlarda paylaş

Kıbrıs zaten las vegas gibi ya daha ne yapacaklar. turkiyede olmasın işte kumarhane falan. bu kadar oynayacak diye tutturan varsa gitsin bi şekilde kıbrısa oynasın. Sonucta kıbrısa gidiş geliş 150tl falan yani kumar oynayacam ben illa diyen adama koymaz nasılsa orda kazanacak :P :P
Sosyal ağlarda paylaş

Kumarhane açılsa zenginler ortamı için gider, fakirler zengin olmak için.

milli piyango mesela..

adamın evinde faturalar birikmiş halde ama 9 lira verip 3-5 tane çeyrek bilet alıyor. satın aldığı bilet değil aslında zengin olma hayali. 31 Aralık gecesine kadar bu hayalin kafasını yaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...