Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

#gençliğehitabekaldırılamaz twitter hashtagi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

throine said:

guzeladamcengiz said:

bence peygamber efendimizin islamiyeti kılıçla degil nasıl sevgi ve şevkat dili ile bütün bir ortadogu ya yaydıgı anlatılsın,ne de olsa dinimiz sevgi barış dini,militarist öğeler icermiyor,konuşarak müslüman yaptık herkesi.

yoo yanlış biliyorsun. islamiyet kılıçla, savaşla yayıldı daha çok. türkler de bu kılıçtan nasibini almıştı zamanında.
bir mektup yazıp islama davet etti diye koca imparator, koca bir kavim islamiyet'e mi geçecek sanıyorsunuz? bu kadar saf mısınız cidden? lol

edit: ayrıca off topic olmuş bu yeni bir konu aç bence bunu tartışacaksan. burada gençliğe hitabeyi tartışıyoruz.
ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

peki madem o kadar mükemmel bir ülke kurdu mustafa kemal,herşeyi sıfırdan tasarladı,neden medeni kanunu isviçreden,ticaret kanununu italyadan böyle toplama mix yaptıda,koydu memlekete ya bırakın hacım %70 i yemiyor bu milletin o zamanların hikayelerini uyandı millet kusura bakmayın:=)
ahaha bu da iyiymiş cehalet akıyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

saplashaman said:

yazık ya gerçekten,bütün ülke 0 dan 1923 de kuruldu değilmi,0 km demiryolu hattı vardı,0 bilim adamı vardı,neyse devrim kanunlarına muhalefetten içeri atmasınlar hahahahaha

bu arada hiçbir cemaate ve gruba mensup değilim,ayrıca abi muhabbetine özel bir gıcığım vardır bilen bilir,böyle fikirlerinize ters konuşan insanları neden yaftalamayı üstünüze vazife sayıyorsunuz,ben size ilkokul 3.sınıf ağzıyla konuşuyorsunuz diyormuyum?

Elde sıfır, hatta sıfırın ötesinde eksi para vardı (Osmanlı'nın borçları, 30 sene onları ödedi bu ülke). Elde sıfıra yakın genç nüfus vardı (savaşlar ve ölümler, sırf Çanakkale'de 250.000'den fazla ölüm var), elde sıfır yönetim/yönetici (eski sistem komple çöktü), sıfır düzen (savaş, tahribat ve sonrasındaki isyanlar), sıfır anayasa, sıfır ekonomi, sıfır maddiyat, sıfır gelir vardı.

Bilim adamı? Evet, sıfıra yakındı, Osmanlı'nın son dönemlerine ait kaç bilim adamı tanıyorsun? Demiryolları da Almanlar'ın kurup düzenlediği kadar vardı işte.

Sıfırdan ülke kursak daha iyiydi, en azından Osmanlı'nın savaşıyla, işgalci güçlerin ordularıyla uğraşmazdık. Sıfırdan değil eksiden kuruldu ülke.

Bunu yapanlara (Sadece "Atatürk ve silah arkadaşları" şeklindeki ilkokul hayat bilgisi kitabı kalıpları değil köylüsü doktoru memuru askeriyle o dönemin tüm yaşayanlarına, hatta bunlar bitince hilafet saltanat geri gelecek sanıp o hevesle çalışanlar da dahil olmak üzere elini taşın altına koymuş herkese) saygısızlık yapacak düzeyde bir ahmaklık dolu mesaj olmuş yukarıdaki.

İlkokul 5.siinif kitapları giibisiniz söyle sorayım peki Atatürk zamanında kaç km demiryolu yapıldı? Osmanlı'da 4300km demiryolu vardı mesela bı araştırın bakalım
Ayrıca bir nesli devrimler yoluyla yok ettiler o zaman ,ama çok sukurkii bugün dindar bir gençlik yetiştirmek istiyoruz diyen bir başbakan var,ve o adam bugün annesi için Kur'an okuyor,hatasız bir sekilde,yarında inşallah Ayasofya'da arkasında namaz kılarız o son nokta iste bazıları için :),ve o günlerde çok yakın zaten Ayasofya da ibadete açılsın olsemde gam yemem artık
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de müslüman olmadığı, sadece sizin gibi şovenistler olduğu çok belli. adam gibi müslüman olsan namazını evinde kılman ya da aya sofya'da kılman senin için bir şey farkettirmez. ama siz sadece etrafınızdakilere "ben müslümanım" diye gösteriş yapmayı seversiniz. değişik bi sürü psikolojisi.
Sosyal ağlarda paylaş

senin evinde ya da evine yakın bir camiide namaz kılmanı engelleyen yok zaten, aya sofya'da namaz kılıp kime artistik yapacaksın? ayarı yiyince hemen konuyu saptır protestanlıkmış vs. vs. hepinizde aynı ağız yapısı var. amacın tamamen gösteriş işte ibadet de bahanesi, palavrası. müslümanım diye geçiniyorsun bir de, geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

peki madem o kadar mükemmel bir ülke kurdu mustafa kemal,herşeyi sıfırdan tasarladı,neden medeni kanunu isviçreden,ticaret kanununu italyadan böyle toplama mix yaptıda,koydu memlekete ya bırakın hacım %70 i yemiyor bu milletin o zamanların hikayelerini uyandı millet kusura bakmayın:=)

bunu alın burdan
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

Rewendor said:

saplashaman said:

yazık ya gerçekten,bütün ülke 0 dan 1923 de kuruldu değilmi,0 km demiryolu hattı vardı,0 bilim adamı vardı,neyse devrim kanunlarına muhalefetten içeri atmasınlar hahahahaha

bu arada hiçbir cemaate ve gruba mensup değilim,ayrıca abi muhabbetine özel bir gıcığım vardır bilen bilir,böyle fikirlerinize ters konuşan insanları neden yaftalamayı üstünüze vazife sayıyorsunuz,ben size ilkokul 3.sınıf ağzıyla konuşuyorsunuz diyormuyum?

Elde sıfır, hatta sıfırın ötesinde eksi para vardı (Osmanlı'nın borçları, 30 sene onları ödedi bu ülke). Elde sıfıra yakın genç nüfus vardı (savaşlar ve ölümler, sırf Çanakkale'de 250.000'den fazla ölüm var), elde sıfır yönetim/yönetici (eski sistem komple çöktü), sıfır düzen (savaş, tahribat ve sonrasındaki isyanlar), sıfır anayasa, sıfır ekonomi, sıfır maddiyat, sıfır gelir vardı.

Bilim adamı? Evet, sıfıra yakındı, Osmanlı'nın son dönemlerine ait kaç bilim adamı tanıyorsun? Demiryolları da Almanlar'ın kurup düzenlediği kadar vardı işte.

Sıfırdan ülke kursak daha iyiydi, en azından Osmanlı'nın savaşıyla, işgalci güçlerin ordularıyla uğraşmazdık. Sıfırdan değil eksiden kuruldu ülke.

Bunu yapanlara (Sadece "Atatürk ve silah arkadaşları" şeklindeki ilkokul hayat bilgisi kitabı kalıpları değil köylüsü doktoru memuru askeriyle o dönemin tüm yaşayanlarına, hatta bunlar bitince hilafet saltanat geri gelecek sanıp o hevesle çalışanlar da dahil olmak üzere elini taşın altına koymuş herkese) saygısızlık yapacak düzeyde bir ahmaklık dolu mesaj olmuş yukarıdaki.

İlkokul 5.siinif kitapları giibisiniz söyle sorayım peki Atatürk zamanında kaç km demiryolu yapıldı? Osmanlı'da 4300km demiryolu vardı mesela bı araştırın bakalım
Ayrıca bir nesli devrimler yoluyla yok ettiler o zaman ,ama çok sukurkii bugün dindar bir gençlik yetiştirmek istiyoruz diyen bir başbakan var,ve o adam bugün annesi için Kur'an okuyor,hatasız bir sekilde,yarında inşallah Ayasofya'da arkasında namaz kılarız o son nokta iste bazıları için :),ve o günlerde çok yakın zaten Ayasofya da ibadete açılsın olsemde gam yemem artık

aboooww adam cok baska bi kafa yapisindaymis. bu cagda bu devirde hem de... tamam kardes swn surada dinlen hele...
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

suç sizde, salağın biri gelip eğlenmek için bir başlık açıyor siz de sayfalarca adama alet oluyorsunuz ya. hayret bişi gerçekten.

Evet haklisin aslında kusura bakmayın artık fikirlerim cogunu rahatsız eder bu ülkede ama ulu orta yerde konuşmayı sevmezdim nOldu bana neyse kim neye hitap ediyorsa etsin beni ilgilendirmiyor bu topicte artik
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

suç sizde, salağın biri gelip eğlenmek için bir başlık açıyor siz de sayfalarca adama alet oluyorsunuz ya. hayret bişi gerçekten.

http://forum.paticik.com/read.php?13,6123546

şu tarz başlıklar için söyledim bunu bu arada. ve saplashaman tarzı mesaj atan insanlar için.
Sosyal ağlarda paylaş

adam haklı

Radikal gazetesi Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin ’in Kanal a daki Görüş Farkı’na katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, önemli açıklamalar yaptı. Andımız ve Gençliğe hitabe’nin kaldırılmasını tartışmaya açan Çelik, “Bunlar ayet mi?” diye sordu. Çelik, Atatürk’ü koruma kanunu için de, “Kimseyi kanunla sevdiremezsiniz. Atatürk gibi Cumhuriyeti kuran birisinin kanunla korunuyor olması ne büyük hüsran ve garip bir durum” diye konuştu.

milliyet
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...