Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ingiltere'den TR'ye ne getirilir ?

di

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Hatun ayda bir kere TR'ye gidip gelicek. Haliyle boyle yaninda macbook, telefon tarzi seyler goturebilir yalniz sorun su ki buranin fiyatlarinin TR'den cok bi farki yok.

Boyle alinip ese dosta uygun fiyatla goturulebilecek neler vardir acep ?
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa'nın Türkiye'den tek farkı çeşit fazlası olması ve indirimlerde falan çok hesaplı şeyler bulunabilmesi.

Ben sürekli amazon.de'yi takip ediyorum, amazon.co.uk .de'den de iyi. Elektronik indirimleri falan bayağı iyi amazonun.

Onun dışında tekstil hayatta alınmaz Avrupa'dan, Türkiye'de 120 liraya aldığım mavi jeans pantolon geçen hafta burada mağazada 80 euroydu.

Şimdiye kadar Türkiye'den daha hesaplı olarak, 560 euro'ya Canon 550d (400 lira falan ucuzdu TR'den) ve 188 euro'ya 24" monitör aldım. (o da 670 lira mı neydi vatanda işte.)

Iphone'lar falan pek değmiyor çünkü 300 lira falan oynuyor TR fiyatlarıyla (gerçi UK'i bilmiyorum.)
Sosyal ağlarda paylaş

Sleeep said:

sanki en ucuz mac ingilterede diye hatırlıyorum, yükte çok büyük olmayıp, para da iyi de kar bırakabilir sanki

Abi oyle olsa kendime alirim once. =)

Olay genel olarak soyle isliyor fiyat konusunda. USA'da 999 dolarsa, burda 999 pound, Avrupa genelinde 999 euro. TR'de + %20 kadar bir vergi.
Sosyal ağlarda paylaş

ingilterede ucuz bisey yok ki.

bi tek bildigim benim arkadasimin yillik kotali bi kredi karti var, onda da indirim sektorunu seciyosun (mesela teknoloji, giyim, kozmetik) o sektore ait bi aylik ya da yillik kota veriyolar. o kadar harcama sozune karsilik %40 falan indirimle aliyosun her seyi (tabii o sektorden yalnizca) oyle bisey yapabilirsin.

onu yap ya da kontratli ayfon alip sim lock mu ne yapiliyosa onu yap getir satsin yenge burda.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Selam,

Hatun ayda bir kere TR'ye gidip gelicek. Haliyle boyle yaninda macbook, telefon tarzi seyler goturebilir yalniz sorun su ki buranin fiyatlarinin TR'den cok bi farki yok.

Boyle alinip ese dosta uygun fiyatla goturulebilecek neler vardir acep ?

sorulur mu

http://she12.com/uploads/2011/12/booze.jpg

şimdiden sipariş verebilirim de
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'da 470 pound. 1350 TL'ye denk geliyor Sim Free olarak.

http://www.amazon.co.uk/Galaxy-Nexus-16GB-Free-Smartphone/dp/B005XYU45E/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1327523557&sr=1-1

Gecenlerde bi site bulmustum, orda kesin daha ucuzdur ama tekrar bulamadim simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...