Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pkk kimin hakkını savunuyor ?

Katibim

Öne çıkan mesajlar

[video]http://video.yazete.com/watch.php?vid=3826?feature=oembed" width="459">

ben pek anlamadım bu şerefsizler neyi temsil ediyor kimi temsil ediyor ?

vatanını milletini seven ona düşmanlık güdmeyen Kürt kardeşlerimi bu adamlardan kesinlikle ayırıyorum... Ama bu adamlar gibi olupta arkasından gidenler varsa yazıklar olsun lanet olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sadece bunun mantığını düşünemiyorum

Düşün ben sadece zavallı basit sıradan bir adamım

70.000.000 içinde 1 kişiyim ben ölmüşüm yaşamışım düşünmüşüm 1 bilemedin 5 kişi bilir

Ama bu teröristler ve mensupları sayısız vatandaşı bünyesinde barındırıyor ve benim etrafımdan gördüğüm kürt vatandaşlarımızın çoğu da dindar insanlar

Hala dindar olupta bu örgüte katılanlar var cidden anlamak güç...
Sosyal ağlarda paylaş

Linke bakmadım, başlık üzerinden konuşayım.

Bugün bi apartmanın boru tesisatı işini yaptık. O arada ben yönetici amca ile muhabbet ettim biraz. Adam tunceliliymiş. Terör bokuna seneler önce kaçmak zorunda kaldık yerimizden yurdumuzdan dedi.

Senelerce sigortasız inşaat işçiliği yaptım sırf bu yüzden, köyümden çıkıp da buraların pisliğiyle uğraşmaya hiç niyetim yoktu yoksa dedi. Domatesimizi biberimizi ekiyorduk hayvanımıza bakıyorduk karnımız toktu, derdimiz yoktu, terör yüzünden kaçmak zorunda kaldık diye bayaa dert yandı adam.

Neyin hakkını savunuyor pkk?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Linke bakmadım, başlık üzerinden konuşayım.

Bugün bi apartmanın boru tesisatı işini yaptık. O arada ben yönetici amca ile muhabbet ettim biraz. Adam tunceliliymiş. Terör bokuna seneler önce kaçmak zorunda kaldık yerimizden yurdumuzdan dedi.

Senelerce sigortasız inşaat işçiliği yaptım sırf bu yüzden, köyümden çıkıp da buraların pisliğiyle uğraşmaya hiç niyetim yoktu yoksa dedi. Domatesimizi biberimizi ekiyorduk hayvanımıza bakıyorduk karnımız toktu, derdimiz yoktu, terör yüzünden kaçmak zorunda kaldık diye bayaa dert yandı adam.

evet çok haklısın .... abi nedir bu adamlar ya ? anlamıyormu bu adamlar bu örgütün hem kendilerine hemde vatanlarına sahip oldukları topraklara zarar verdiğini ??
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşın dayısı (tuncelili bunlar), adam tuncelide öğretmen ve anneannesi de köyde yaşıyor.

Dayısı hem köyde arıcılık yapıyormuş hemde öğretmen, birgün dayısnın yolunu pkk lılar kesiyor işte yokluyorlar adamı hani hangi tarafdasın okullarda şöyle yapın böyle yapın gibi, sonra dayısını salıyorlar.

Akabinde dayısı köyünü evini bırakıp izmire tayinini çıkarıp kaçmak zorunda klıyor, gittiğim berber yine tuncelili adam klanet okuyor, mis gibi dükknaım vardı orda gelip bizi haraca bağlamaya çalıştılar diyor oda kaçıp gelmiş.

Hakketten garip işler.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

daha önceki topiclerde yazmıştım.

pkk kürt haklarıyla veya ezilenleri korumakla felan ilgilenmiyor, bunlar sadece birer araç,
kendi devletlerini kurup kendi topraklarına sahip olmak istiyorlar.
bunun için kürt ırkçılığınden besleniyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

devlet sizi umursamıyor, size yol yapmıyor, istihdam sağlamıyor, ana dilinizde konuşma hakkı tanımıyor diyorlar, bu şekilde propaganda yapıyorlar.

Gidip kendi devletimizi kuralım o zaman diyorlar.

İşin daha beteri, gidip kendi devletlerini kursalar bu halk şu ankinden bile beter duruma düşecek, sıfırdan devlet kurduk diye refah gelecek, yollar, hastaneler yapılacak, herkesin karnı doyacak mı? Tabi ki hayır, o devlet demokratik olacak mı? Mümkün değil çünkü şu an mecliste kendini ifade eden pek çok BDP'li olası bir Kürt devletinde söz sahibi bile olamaz, çünkü PKK için maşalar, resmi devletle irtibat kurmak için tahammül ediliyorlar büyük ölçüde, ha bazı aynı kafada olan adamlar var onlar girer işte olası Kürdisyan hükümetine. O hükümette güya demokratik gözüken bir dikta rejimi olur ancak.

Kaldı ki bence ayrılmak isteyen sayısı %50 yoktur.

Artık insan gibi eksik olan tüm hakları sağlansın Kürtlerin, şu doğu bölgeleri adam gibi kalkındırılsın, şu adamların ağzına koz verilmesin artık.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu iş çok garip bir iş.

İnternette tanıştığım Kanada'da yaşayan Brezilya'lı kız bile PKK aleyhinde konuştum diye trip attı bana.

Ulan diyorum gel anlatayım saçma gelse de en azından dinle yok diyor senin beynin yıkanmış. "Kürdistan'daki arkadaşlarıma hakaret bu dediklerin bilmem ne. Fiks zaten sonra Ermeni olayı, türban falan geldi eh be dedim gavatların yüzünden sürekli önyargı ile mi yaklaşacak insanlar bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...