Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

astral seyahat 1.elden

elming

Öne çıkan mesajlar

evet anladığım kadarı ile yaptığımız şey bizim lucid dreaming oluyor...

bu arada ben bu thread i nasıl yapıldığını anlatıp deneyimlerimizi paylaşmak için açmıştım ama alakasız yerlere gelmiş hatta dark bile kool luğunu bozmayan konuyla %50 alakalı kısa ve net sözünü bile söylemiş. iyice arapsaçı olmuş herşey...

o bilinçaltı olayı da kesinlikle doğru insan birçok sorununu rüyalarda çözebiliyor...

ha bu arada bu lucid dreaming olayı bana olmadı ama bazen berbat kabuslar görmenize sebep olabiliyor uyanamıyorsunuz falan...

deneyen varsa bekliyorum deneyim ve önerilerini...
Sosyal ağlarda paylaş

birader enteresan bi olayimi anlatiyim, tam yusuf muhabbeti. simdi lisede her sabah peder kaldiriyo beni kahvaltiya okuldan once. bigun geliyo gidiyo kalkmiyom. geliyo bi daha soyluyo, kalktim diyorum gene uyumusum. sonra geliyo hede dakka kaldi gec kaldin diyo, gidiyo allah yan bastik diye bir firliyorum yatakdan bi kalkiyorum, yuzum kapiya donuk bakiyorum odanin ortasinda kapiya bakar haldeyim, bir yandan da yattigim yerden tavani goruyorum. uyanigim ama. ulan dedm allah buraya kadarmis bitti hersey tamam. neyse sonra yattigim yere dondum megersem yatiyomusum. hala uyaniktim yani araya ruya girmedi. benim tahmin ettigim sey hede diye firlama istegi gecince icimden daha tam bedene donememis halimizle dobart diye astral bedenle firladik ayaga, ama beden kalkmayinca hem tavani hem kapiyi ayni anda ustuste gorduk. en yusuf olaylardan biriydi.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

Astral Seyahat ruyadan cok farklıdır ruyada bilincin yerinde degildir bikerem ama astral seyahatte bilincin yerindedir orada agzin gozun elin olmaz ama bilincin acık oldugu icin gorebilirsin duyabilirsin yuruyemezsin orayı hedefliyerek dusunerek istedigin noktaya ilerlersin
Sosyal ağlarda paylaş

olm sen caldigin topazlar yuzunden spazm geciriyosundur.

ote yandan eger burnunda kemik egriligi ya da et nedeniyle tikaniklik varsa bu uyurken nefes almada zorluga ve o tarz uyanmalara yol acabilir cok ciddi olay hemen ameliyat olmak lazim. ameliyat zor diil yaptiriyosun 2 saat sonra evine geliyosun.

her neyse. simdi halusinasyon konusuna gelince, halisunasyon ismi geregi tutarsiz bir olaydir, bir halusinasyon digerini tutmaz ucucudur. astral seyahatte ise her sey her zaman ayni sartlarda ve ayni rutin sekilde gerceklesir, ne yapilinca ne olacagi bellidir.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

ne oluyoruz felan da olmam
en kötü kalkıp bir doktora görünürüm
şizofreni denen bir şey var
ha sağlıklı bir beyine böyle abuk şeylerin yaklaşabileceğine de açıkçası inanmıyorum ama
beyin bazen görmek istediğin görür
inanmak istediğine inanır[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin
Sosyal ağlarda paylaş

astrali yaparım, ama sandığınız kadar basit değil olay.
trans aşaması oldukça zor. gece yatağıma yattım uyur uyanık bi şeyler gördüm ahanda astrale çıktım değil o iş.
şamanım ben, bağnaz bir şaman hem de. bir saat kadar, nefesimi açarak bedenimi hazırlarım transtan önce. sonra, rahat bir konumda, ruhlara dokunabileceğim bir yerde (tercihen serin, açık, sessiz bir yer, orman ya da deniz kıyısı en iyisidir.) yerleşir ve trans egzersizine başlarım. teker teker zihnimle vücudumdaki her kasa dokunarak onları serbest bırakır, bedenimin üzerinden yüklerini kaldırırım. bütün bedenim gevşediğinde, aklım dışarı uzanır ve normal görüşünüze kapalı şeylerle konuşur.
bu, kolay değildir. disiplin önemli bir noktadır ve her yerde, her zaman doğru sonuçları vermez. ruhlar her zaman hazır değildir konuşmaya, düşmanca davranabilirler veya hiç cevap vermeyebilirler. bu ruh halinize, transı ve konuşmayı denemedeki amacınıza ve çevrenin koşullarına bağlıdır. kural olarak, doğaya (özellikle yaşlı ağaçlara) ne kadar yakınsanız, o kadar başarılı olursunuz.
ilk denemede olmayacaktır, vazgeçmeyin. ruhlar elbet sizi de duyacaktır.[hline]The great lord Krsanthian, the master!
Sosyal ağlarda paylaş

ehuea...Bende Anormalim diyordum kendime bir gece 25 üzeri ice tea tüketince... LoL..

Dün gece yatmaya kastım,yatamadım,yatarken astral astral görüp şeetcem diye düşüncelere daldım,kafamı kaldırdım saat öğle olmuş..Ne rüya ne başka bişi..heh

Halisülasyon çok görürüm ama...Aha,kuş,baykuş,su,böcek..her bişi görmüşlüğüm olmuştur..Kediler en çok oluyor..Ama psikolojik etkisi çok fazla..

Panik ataklarım fazladır..Ani sinirlenmelerim aşırı nadirde olsa,bir kere olduktan sonra (a.k.a. evdeki kapıda yumrukla delik açma olayı) biraz kendimden geçerim..Ayrıca Sinir krizi anında kendime hakimde olamıyorum,evdekiler doktor olduğundan dolayı,hap-yatıştırıcı vs.. Kullandırtmıyorlar.Güya zararlıymış sinirler açısından.

Bu rüya olayı bence,eninde sonunda beyinde başlayıp,beyinde bitiyor.Yoga-Meditasyon yapıyorum.Heh,hatta bisikletteki korkularımın bazılarını(Aşırı hızı hissetmemek için) meditasyon yapmak ve müzik aşırı yararlı oluyor 8)

Zaten adım gibi eminim,geçen 2 yıl boyunca HİÇ BİR TANE rüya görmedim...Gördüğüm rüyaları AŞIRI iyi bir şekilde hatırlarım ve GÜNLÜK de tutuyorum. Tek tek kontrol ettiğim halde hiç bir tane rüya gördüğüm kayıtlı değil..Buda çok ilgincime gitmişti bir ara...[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
general83, 22 May 2003 02:27 tarihinde demiş ki:
ne oluyoruz felan da olmam
en kötü kalkıp bir doktora görünürüm
şizofreni denen bir şey var
ha sağlıklı bir beyine böyle abuk şeylerin yaklaşabileceğine de açıkçası inanmıyorum ama
beyin bazen görmek istediğin görür
inanmak istediğine inanır[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin

olay bu kadar basit degil. "sizofreni". sizofreni dedigin sey psikolojik bozukluklar neticesinde dis dunyayi oldugundan farkli algilamak, ya da dis dunyanin - daha yogunluklu olarak - kisinin duygusal dunyasi uzerinde dusmanca duygulara neden olmasi. astral seyahatte sizofrenide gorulen kisiden kisiye degisen farkli deneyimler ya da halisunasyonlar olmaz. butun deneyimleyen sahislarin gozlemledigi seyler aynidir. icine girip ciktiklari sartlar aynidir. boyle sizofreni olmaz. eger bir "inanc" ya da "istedigini gorme" meselesi olsaydi deneyimin de denekten denege degismesi gerekirdi.

doktorun da kendi istegi disinda astral seyahate cikan bir kisiye yapabilecegi herhangi bir sey olamaz, cunku zaten emekleme evresinde olan psikoloji bilimi anlamadigi cozemedigi her halti yatistirici ilac vererek cozme egiliminde. fakat gelin gorun ki istemsiz astral seyahate neden olan etkenleri uyusturucu ilaclarla kaldirmak neredeyse imkansizdir, hatta beden uyustukca astral seyahat kolaylasir.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 22 May 2003 02:57 tarihinde demiş ki:
ehuea...Bende Anormalim diyordum kendime bir gece 25 üzeri ice tea tüketince... LoL..

Dün gece yatmaya kastım,yatamadım,yatarken astral astral görüp şeetcem diye düşüncelere daldım,kafamı kaldırdım saat öğle olmuş..Ne rüya ne başka bişi..heh

Halisülasyon çok görürüm ama...Aha,kuş,baykuş,su,böcek..her bişi görmüşlüğüm olmuştur..Kediler en çok oluyor..Ama psikolojik etkisi çok fazla..

Panik ataklarım fazladır..Ani sinirlenmelerim aşırı nadirde olsa,bir kere olduktan sonra (a.k.a. evdeki kapıda yumrukla delik açma olayı) biraz kendimden geçerim..Ayrıca Sinir krizi anında kendime hakimde olamıyorum,evdekiler doktor olduğundan dolayı,hap-yatıştırıcı vs.. Kullandırtmıyorlar.Güya zararlıymış sinirler açısından.

Bu rüya olayı bence,eninde sonunda beyinde başlayıp,beyinde bitiyor.Yoga-Meditasyon yapıyorum.Heh,hatta bisikletteki korkularımın bazılarını(Aşırı hızı hissetmemek için) meditasyon yapmak ve müzik aşırı yararlı oluyor 8)

Zaten adım gibi eminim,geçen 2 yıl boyunca HİÇ BİR TANE rüya görmedim...Gördüğüm rüyaları AŞIRI iyi bir şekilde hatırlarım ve GÜNLÜK de tutuyorum. Tek tek kontrol ettiğim halde hiç bir tane rüya gördüğüm kayıtlı değil..Buda çok ilgincime gitmişti bir ara...[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

ruya gormemek diye bir sey sozkonusu olamaz. her kez istisnasiz ruya gorur. bunlari hatirlamak ise baska birseydir. bazilari hicbirsey hatirlamaz, bazilari hepsini hatirlar. bu uyunan uykunun derinligiyle alakalidir. senin uykun bu durumda cok derin ve gordugun ruyalari hatirlamiyorsun demektir. fakat her deneyimlenen seyin oldugu gibi ruyalarin da bilincaltinda etkileri yerine gore de kayitlari bulunur. hipnoz metoduyla arastirilmasi mumkun.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 22 May 2003 03:12 tarihinde demiş ki:
said:
Halfmumi, 22 May 2003 02:57 tarihinde demiş ki:
Uzun...
[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

ruya gormemek diye bir sey sozkonusu olamaz. her kez istisnasiz ruya gorur. bunlari hatirlamak ise baska birseydir. bazilari hicbirsey hatirlamaz, bazilari hepsini hatirlar. bu uyunan uykunun derinligiyle alakalidir. senin uykun bu durumda cok derin ve gordugun ruyalari hatirlamiyorsun demektir. fakat her deneyimlenen seyin oldugu gibi ruyalarin da bilincaltinda etkileri yerine gore de kayitlari bulunur. hipnoz metoduyla arastirilmasi mumkun.[hline]www.mizzah.com

1-Rüya görmeyen insanların çıldırdığını yada paranormal olaylarda-psikolojik sorunlarda olduğunu duymuştum bir kere...

2-Rüya görmeme diye bir şey oluyor malesef...Ayrıca Uykum derin değildir..Narkolepsi hastalığımda var.Yani sık sık uyuma olayı tarzı bir şey.Bir insanın 9 saatte alacağı uykuyu 30 dakikada alırım.Ama sonra tekrar ve tekrar uykum gelir.Geliyorda.İşin ilginç tarafı,buna doktorlarında bir açıklama bulamaması..Bazılarıda,senin tarzınla;Görüp-unutan tarzsındır Dedi.Malesef ki,bir çok zaman aklıma bir şeyi kazıdığım zaman kolay kolay unutmam.Özelliklede önemli diye aldığım herşeyi.Yaşanılan bir film şeridini ise unutmam mümkün değil..Tabii zamanla belki yaşlandıkca bu değişebilir bende onuda bilemem.İnanmak zor ama dediğim gibi bu kadar bir süre kesin emin olarak söylüyorum ki hiç ama hiç rüya görmedim!

birde tüm bu yıllardan sonra gördüğüm rüya aşırı uzun gelmişti...Nedense Rüyanın etkisinden 2-3 gün çıkamamış,gerçekle-rüya kavramlarını karıştırır olmuştum..

1000de 1 lik vaka..heh[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Sosyal ağlarda paylaş

halfmumi sen cidden anlamadin herhalde, ruya gormemek demek zaten ruyayi hatirlamamak demektir. senin elinde olan, `benim hafizam super yaa, nasi unutiyim gordugum ruyayi` diyebilecegin birsey degil. yani `ben ruya gormedim abi eminim` diyemez kimse, derse de yanlis demis olur cunku istisnasiz her insan ruya gorur.
ruya hatirlamiyorsan ise sadece uykunun REM fazinda uyanmiyorsun demektir. ben de hic ruya gormuyorum(bi kac ay oldu heralde en son goreli), ama ruya gormuyorum demek ruyayi hatirlamiyorum demek oluyor, ruya gormemek sadece halk dilinde kullanilagelmis bir terim, bilimsel temelleri olan bir kullanim degil :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...