Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vampirlikle Alakalı

Odune

Öne çıkan mesajlar

Vampirleri genel olarak bilmem de, Kont Dracula'nın olayını bir belgeselde izlemiştim:

Dracula, Avrupa'yı inceden istila ederekten ilerleyen "kafir barbarlara" karşı (Burada gerçekten barbar kabileleri mi yoksa Türkler mi kastediliyordu hatırlamıyorum) kutsal Hristiyan topraklarını savunmak üzere derebeyliğinin sınırlarında çarpışan yobazlık derecesinde dindar bir konttur. Önemli bir bölgeyi tutan bir sınır kalesinde, kuşatma altındayken içeri bir okla düşmandan gelen bir mesaj atılır, mesajda diğer sınırlarının düştüğü, canından çok sevdiği karısının olduğu şatosunun ele geçirildiği ve karısına sırayla tecavüz edilip öldürüldüğü gibi olaylar detaylarıyla anlatılmakta ve Dracula bu manasız direnişten vazgeçip kaleyi teslim etmeye çağrılmaktadır. (Klasik psikolojik savaş taktiği işte)

Bu nota inanan Dracula "Tanrım ben senin topraklarını kafirlere karşı korumak için canımı ortaya koydum, sense benden karımı aldın!" diyerek Tanrı'ya isyan eder ve delirir. Kaledeki adamlarından bir kısmını öldürüp kanını içtiği doğrudur, ancak kale düştüğünde ele geçmemiştir ve kayıplara karışarak bir mit haline gelmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

ben dracula kazıklı voyvoda diye biliyordum.
osmanlı ordusunu kazıklara geçirmişti felan[hline]Wacky, 15 May 2003 01:45 tarihinde demiş ki:
Ya çok zeki, "o kadar spastik bişi yapcam ki herkesin aklında yer edicek", ya da moron, "süper olcak abi fikir süper ehe ben bi dahiyim" diye düşündü.
Sosyal ağlarda paylaş

herkesten farklı bir yorum geldi bu işin herhalde kesin bir çıkış noktası yok ama anladığın ve bildiğim kadarıyla en ünlüleri çıkış noktası kazıklı voyvoda oluyor. bu efsanelerin gerçek olma ihtimali nedir acaba??!!!!!![hline]Dünyasını Kaybedenler Yeni Bir Dünya Kurmak Zorundadır. (David Eddings)
Sosyal ağlarda paylaş

kazıklı voyvoda ilginç bi kişiymiş türklere karşı özel bi düşmanlığı varmış 20000 türkü falan kazığa geçirmiş bir seferinde,ülkesinin her tarafında bütün ortamlarda kazıklı insanlar olurmuş. hatta osmanlı ordusunu vergi yüzünden çıkan ilk savaşta yenmiştir. sonradan yenilip başka bi ülkeye kaçmış, ortalığın durulmasından sonra geri dönmüş falan. bir şekilde öldürülmüş, ama kafası yokmuş hiç bulunamamış zaten. (vampirlerin kafasını kesincede ölürler zati )

bu şekilde vampir hikayeleri türemiştir zaten. bu uzuun bi yazıydı ama aklımda bunlar kaldı tarihte bu şekilde geçiyor.[hline][i]WoW - Swg - Do I really exist? - Begin[/b][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Dracula:
Eski roma dilinde drac= dragon(şeytan manasına da gelir)
ul ise tamamlayıcı ektir.

Dracul, bizim bildiğimiz Kazıklı Voyvoda'nın babasına verilen bir lakaptır. Vlad II, Vlad Dracul olarak bilinir çünkü zamanında Hıristiyanlığı savunmak ve Türkler'le mücadele etmek için "Order of the Dragon" adı altında, gizli bir şövalye birliği kurmuştur. Ve Vlad Dracul, yani Vlad the Dragon lakabını almıştır.

Kazıklı Voyvoda(Vlad III), Vlad Dracul 'un oğludur.
"ulea" eki "oğlu" manasını taşıdığından bu ek Dracul ile birleşerek
Dracula olmuştur ve Vlad III' e hitaben kullanılır.

Dracula(Drac+ul+ulea) = The son of the dragon = Vlad Tepeş(gerçek ismi) = Vlad III

Gerisini zaten az çok millet anlatmış. Bu adam 15. yy'da, Balkanların bir bölümünü kontrolu altına almak için Osmanlı Türkleri'yle mücadeleye girişmiş. Ve bildiğiniz gibi Gözü dönmüş deli adamın tekiymiş.
Yaşlı genç,çocuk, kadın, erkek demeden herkesi canlı canlı, kazıklara geçirmesiyle ünlüdür. Şarap kadehinden insan kanı içtiği de bilinir.

Ben sadece eksik kalmış yerleri doldurmak istiyorum: Karısı Türkler'in kalesini kuşatması üzerine, teslim olmamak için kalenin tepesinden atlayarak ölüyor. Vlad ise gizli bi geçitten kgeçerek Transilvanya'ya kaçıyor. Burada yardım beklediği kral tarafından tutuklattırılarak bir kuleye hapsediliyor.

Adamın tutuklu olduğu zamanlar bile fareleri ve kuşları yakalayarak onlara eziyet çektirdiği, hatta onları bile küçük kazıklara geçirdiği söylenir.

Bu noktadan sonra nasıl öldüğü konusunda birçok fikir var ama en çok kabul göreni, Vlad'in kardeşlerinden birinin başa geçerek Vlad'in, Türkler'le olan mücadelede yararlı olabileceğini düşünmesi ve onu tekrar orduların başına geçirmesi.

Daha sonraları Vlad Türklere karşı 1000 kişiden daha az askere sahip bir orduyla mücadele etmek zorunda kalıyor ve bir şekilde ölüyor(kendi adamlarından biri tarafından yanlışlıkla öldürüldüğü gibi söylentiler var) Kafası İstanbul'a yollanıp ibret olsun diye Fatih Sultan Mehmet tarafından sarayda kazığa saplanıp cümle aleme teşhir ediliyor. Ve öldüğü ilan ediliyor.

Sora Bram Stoker diye bi amcamız bu adamdan esinlenip malum eseri yaratıyor ve vampir olayı da buradan çıkıyor diyemiycem belki ama Vampirlerin bu kitapla daha çok üne kavuştukları kesin![hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Benim la, Phann!

Hatırlar mısın bir aralar OSI'de etrafa para saçan Wacky diye onurlu bi mage vardı... Verin lan paraları geri!

[Bu mesaj Wacky tarafından 22 May 2003 22:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

güzel yazmışsın ama küçük kazıklar olayını okuyunca bi gülme tuttu:)
düşünsene dracula dizlerinin üzerinde eğilmiş arkası havada şekilde fareleri kazıklara oturtuo felan:) bi yandandan ehehıhıhıh diye gülüo o sırada fare ısırıo felan[hline][Bu mesaj Chemical tarafından Çıkmaz ayın son Çarşambası tarihinde değiştirilmiştir]

Bu arkadaşdaki sorun ne? Örenmek için tıklayın ---->
Sosyal ağlarda paylaş

wacky nin yazdığı yazı history chanel daki belgeselden alıntıdır ama asıl vampir evsanesi daha gerilere gider hatta kutsal kitaplarda bile yer alır(bkz:incil tevrat)
ademin havvadan önceki karısı olan lillith cenneten atılıp bir succubus olduktan sonra havva ve ademin katil çocukları caine i yanına çeker ve ona kan emmenin sırlarını ve kanın ona vericeği gücü öğretir (lillith lausa kadınları bebekleri öldürür ve erkekleri baştan çıkarıp öldürür kanlarını emdiğine inanılır ) günümüzde bebeklere lausa kadınlara takılan kırmızı kurdelada buradan gelmektedir
caine yani kardeşini öldüren cennetten kovulan çocuk lillithin öğretileri ile vampir olur hikaye böyle daha sonra vlad dracul ve beth adlı bi kontesle bunlardanda önce erkek çocukları kaçırıp tecavüz edip kanlarını emen bi şövalye ile gelişir[hline]karga [project mayhem] Theurgist of the theurgists
Hatun [project mayhem] ooc Cleric

Sosyal ağlarda paylaş

Benim yazdıklarım History Channel o belgeseli yapmadan önce de biliniyordu belirtiyim. =)[hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Benim la, Phann!

Hatırlar mısın bir aralar OSI'de etrafa para saçan Wacky diye onurlu bi mage vardı... Verin lan paraları geri!
Sosyal ağlarda paylaş

her ırkın temelini olushturuan türklük vampirliinde temelini olushturur.. öhöm... vandan gelen vampir istanbula gelip isminin yanlısh telaffuzu sonucu vam.. piri pak olan o zamanın istanbul sokaklarına hayranlıını belli etmek için; vam ön adına pir ekini almıshtır (anca bu kadarına dili dönmüshtür). lakin sultan-ı hünkarımız padişahımız zabazuttin efendi tarafından lehçesinin bozuk olması nedeniyle memleketten romanyaya sürgüne yollanmıshtır... ısırdıı bütün tiplere türk genini de aktarıp dünyanın türkleşmesinde büyük katkıları olmush sonra devletü hünkarımız padişahımız zabazuttin efendi tarafından affedilmiştir ama gururu zedelenen vampirimiz dinini ve adını deiştirip değiştirip sanki birsürüymüsh imajı verip alemde şekil yapmıshtır...(klonlama fikri de ilk bu zat tarafından tasavvur edilmiştir.)[hline]lovin' all the non-existing things...
Sosyal ağlarda paylaş

Dur dur çok fena gaza geldim:)
Birisi imzasına almış sözümü:)
dur bişi daha buliiiim ne bulim? Buldum!

Vampir olmak isteyen o kadar çok insan varki...Fakat hiçbiri olamıyacak çünkü Vampirlik içden gelir... Sonradan olmazsın... Ama bu senin vampir Olmadığın anlamına gelmez....Belkide farkında değilsindir? denedinmi?

Ulan çok karizma oldu çok sevdim
Chemicaldan en güzel vampir atasözleri
3.basım
mauahuha
Abi cidden çok tatlı oldu:) çok eylendim yaa
[hline][Bu mesaj Chemical tarafından Çıkmaz ayın son Çarşambası tarihinde değiştirilmiştir]

Bu arkadaşdaki sorun ne? Örenmek için tıklayın ---->

[Bu mesaj Chemical tarafından 23 May 2003 02:10 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Chemical tarafından 23 May 2003 02:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 24 May 2003 09:25 tarihinde demiş ki:
Önce bir ba'al verzi (böylemiydi? *!Bone a bakar*) bıçağı alınır. itinayla bir adam üzerinde bir delik açılır. Sevgili pipetimiz delikten sokulur ve iştah kesilene kadar emilir.[hline]A mug of ale, and a fine tale!

Querquobad Quane[SnowLords]

olm pipet dağıtır karizmayı ya böyle ağzına yüzüne bulaşcak kan böyle pislik olcak açmış gibi neoöyle pipet fln :D[hline]karpuz, 30 April 2003 11:46 tarihinde demiş ki:
abi aşmış bişey o cici bebe
-------------------------------------------
Bu aralar ordunuzun arttığını görüyorsanız bilinki ben imzalarda gördüğüm her linke tıklıyorum.E bi zahmet artık
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...