Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dns sunucusu bulunamıyor

Dddbb

Öne çıkan mesajlar

firefox kullanıcaksın canım kardeşim.

sonra http://www.ip-adress.com/proxy_list/ bu siteye girip, özellikle united states proxylerini firefoxtan işliceksin. sonra rusya ve ukrayna proxyleri iyi iş yapar. porxy ve yanında yazan port numarasını işle ite. firefox üzerinden proxy değiştirmeyi şimdi bana burda uzun uzun anlattırma ara bul işte onuda. chrome kullanıyosan onla da olur ama biraz meşakatli
Sosyal ağlarda paylaş

Spesifik bilgi vermemişsin. Aşağıdaki soruları cevapla lütfen.
1. Domain ortamında mısın?
2. Bilgisayarın ayarlarını değiştirmek için yetkin var mı?
3. Ağ bağlantısı ayarlarından dns ve ip'yi elle ayarlamayı denedin mi?
4. Ağ bağdaştırıcında ip adresin 169.xxx.xxx.xxx (x=random sayı) olarak mı gözüküyor?
5. Modemi neden açıp kapayamıyorsun?
6. Kullandığın modemin markası nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

bigisayar benim ama internete çatıdaki modemden giriyorum. ona res atma imkanım yok markasınıda bilmiyorum. ip dns filan hepsini denedim. dns geçmişi filanda sildim herşeyi yaptım hiç biri işe yaramadı.

internette gezinirken enderde olsa böyle birden bu sorunla karşılaştığım oluyor. günlerce haftalarca giremiyorum ne zaman internet gider geri gelince sorun düzelir. bazen arkadaştada olduğu oluyor (ikimizde aynı anda olmuyor)
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

firefox kullanıcaksın canım kardeşim.

sonra http://www.ip-adress.com/proxy_list/ bu siteye girip, özellikle united states proxylerini firefoxtan işliceksin. sonra rusya ve ukrayna proxyleri iyi iş yapar. porxy ve yanında yazan port numarasını işle ite. firefox üzerinden proxy değiştirmeyi şimdi bana burda uzun uzun anlattırma ara bul işte onuda. chrome kullanıyosan onla da olur ama biraz meşakatli

dns, proxy?
Sosyal ağlarda paylaş

Bazi ISP ler Güvenli İnternet çözümlerinde DNS lerle bazı şeyleri halletmeye çalıştılar. E tabii böyle durumlarda onların size push ettiği DNS ler dışında başka DNS leri kullanmamanız için, bir kaç ACL girmek durumunda kaldılar.

Eğer ki bu ISP lerden birindeyseniz, ne yazık ki onların DNS lerini kullanmak durumundasınız.

Proxy konusunda da bir detay vereyim, bilgi eksikliği var gördüğüm kadarıyla. Proxy kullanılan ortamlarda, DNS Query lerini de Proxy ler üzerinden yapabilmeniz mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...