Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cudi'de çatışma

ovchinnikov

Öne çıkan mesajlar

ne güzel bir ülkedeyiz abi.

sen adam gibi evinde oturup sakin bir yaşam varken,
bilerek ve isteyerek dağa çıkıyorsun. şehirdeki insanların ırzına geçip, bombalayıp, yakıp yıkıyorsun,
askerleri öldürüp köylüleri linç ediyorsun,
sonra asker sana karşı bir operasyon düzenleyince "buna hakkı yok, nerde barış, orda masum çocuklar öldürülüyor, gidip canlı kalkan olalım" diye bağırıp çağırıyorsun.

şu olayda böyle bir yorumu bir PKK'lı değil, anca IQ'sü 30'un altında olan birisi yapabilir.

işin komik yanı, Ergenekon davasını yürüten ve savunanlar da aynen bu kişiler gibi düşünüp hareket ediyor.

bir ay sonra Ergenekon davasına bugün bombalama yapan askerler de dahil edilir.
"terör örgütü kurmak" suçundan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ne güzel bir ülkedeyiz abi.

sen adam gibi evinde oturup sakin bir yaşam varken,
bilerek ve isteyerek dağa çıkıyorsun. şehirdeki insanların ırzına geçip, bombalayıp, yakıp yıkıyorsun,
askerleri öldürüp köylüleri linç ediyorsun,
sonra asker sana karşı bir operasyon düzenleyince "buna hakkı yok, nerde barış, orda masum çocuklar öldürülüyor, gidip canlı kalkan olalım" diye bağırıp çağırıyorsun.

şu olayda böyle bir yorumu bir PKK'lı değil, anca IQ'sü 30'un altında olan birisi yapabilir.

işin komik yanı, Ergenekon davasını yürüten ve savunanlar da aynen bu kişiler gibi düşünüp hareket ediyor.

bir ay sonra Ergenekon davasına bugün bombalama yapan askerler de dahil edilir.
"terör örgütü kurmak" suçundan.

İşin komik yanı halkın %90 ı senin gibi düşünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

İnternet uzerinden de olsa teror orgutu sempatizanligi yapmak suc degil mi? Adnan oktar ve roket adam yuzunden o kadar mesgul ki bu islerle ilgilenen savcilar bu tiplere vakit bulamiyolar

terör örgütü sempatizanlığı yapmak, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak suç değil.

ama terör örgütü şüphesi, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak şüphesi bir suç.
Sosyal ağlarda paylaş

huseyinsevkitopuz said:

girdim şuraya bu savaş sadece olayları körükleyecek yazmaya,34 senedir bitmeyen terör yine bitmeyecek,5 sene önce de basılan karakol haberlerinden sonra mehmetcik icin oturup agladık,10 sene önce de,15 sene önce de,cok bombaladık cudi dagını,hepsinde ölsün gebersinler diye sevindik,ama duraklamadan sonra hep yine azıttı terör,şuraya bu işin silahla bomba ile bitmeyecegini yazmaya geldim,pkk sempatizanı olduk.

napalım? öldürmeyelim de besleyelim mi?

sonra bizi molotofla yaksınlar diye.

zaten akp iyi besliyor pkk'yı.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:
İşin komik yanı halkın %90 ı senin gibi düşünüyor.

sanmıyorum. akp'nin yaptıklarından memnunlar. akp'nin daha hazırlayamadığı anayasaya teredütsüz evet diyen de baya bir çoğunluk var.
askerin ölmesinden, pkk'nın güçlenmesinden memnunlar demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

huseyinsevkitopuz said:

girdim şuraya bu savaş sadece olayları körükleyecek yazmaya,34 senedir bitmeyen terör yine bitmeyecek,5 sene önce de basılan karakol haberlerinden sonra mehmetcik icin oturup agladık,10 sene önce de,15 sene önce de,cok bombaladık cudi dagını,hepsinde ölsün gebersinler diye sevindik,ama duraklamadan sonra hep yine azıttı terör,şuraya bu işin silahla bomba ile bitmeyecegini yazmaya geldim,pkk sempatizanı olduk.

öldürmek kısa vadede çözüm olur.

naparsak yapalım istikrarlı bir politika olsun yeter.

yani dedigim 1 sene önce habur da cicekle karşıladıgımız adama daha sonra silah sıkmayalım ya da top yekün bir savaşla kıbrıs da oldugu gibi sınırları genişletmek olur pkk ile mücadele.

ama su an devletin başındaki en büyük sorun tıpkı 17.yüzyılda ahlak kavramını kilisenin tekeline alması ve kiliseye baglı degilseniz din dışısınız demesi gibi pkk nın da kürtsen pkk lısın ben senin haklarını savunuyorum demesi.iş böyle olunca t.c. nin de kürtlere abilik yapması,ayrıcalıklar vermesi (kendi dilinde egitim) gibi kacınılmaz olucak,kürtlerin sempatisini kazanmak zorunda.
Sosyal ağlarda paylaş

huseyinsevkitopuz said:

Bone said:

huseyinsevkitopuz said:

yani dedigim 1 sene önce habur da cicekle karşıladıgımız adama daha sonra silah sıkmayalım ya da top yekün bir savaşla kıbrıs da oldugu gibi sınırları genişletmek olur pkk ile mücadele.

ama su an devletin başındaki en büyük sorun tıpkı 17.yüzyılda ahlak kavramını kilisenin tekeline alması ve kiliseye baglı degilseniz din dışısınız demesi gibi pkk nın da kürtsen pkk lısın ben senin haklarını savunuyorum demesi.iş böyle olunca t.c. nin de kürtlere abilik yapması,ayrıcalıklar vermesi (kendi dilinde egitim) gibi kacınılmaz olucak,kürtlerin sempatisini kazanmak zorunda.

şurda belli ettin işte kendini
Sosyal ağlarda paylaş

huseyinsevkitopuz said:

Bone said:

huseyinsevkitopuz said:

bu dediklerini yapmak için 10 yıl geç kalındı.bazılarının işine gelmiyor bu dediklerin.

şimdi bu dediklerini yapsak bile gene dağa çıkacaklar gene molotof atacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

O kadar uzun boylu değil o işler. Karayılanın falan başı ezildimi bir daha kolay kolay toparlanamazlar da, bunu yaptırtmıyor bazı haysiyetsiz şahıslar...

abi sorun inan ki o degil,mutlaka yeni birini cıkartırlar,yani bireylerin ortadan kaldırılması ile halledilebilseydi coktan halledilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

huseyinsevkitopuz said:

off buna mı takıldın gercekten :=) hararetli hararetli yazıyordum kısaltma kullanmak kolayıma gitmesi beni pkk lı mı yapıyor

burda belki yüzlerce sayfa tartışıldı bu konular

hiç bir vatan evladı tc kısaltması kullanmaz, kullananlar belli
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

huseyinsevkitopuz said:

off buna mı takıldın gercekten :=) hararetli hararetli yazıyordum kısaltma kullanmak kolayıma gitmesi beni pkk lı mı yapıyor

abi burda haksızsın ben kullanırım yni,pkklı ebnetorlarında ölülerini sevmek!için can atan biriyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

huseyinsevkitopuz said:

hadi ya,ben bilmiyo musum pkk lı oldugumu o halde,bu vatanın evladı olmadıgımızı da ogrenmis olduk.

dicek daha sacma bi şeyin yoksa cekilir misin ciddi konular tartışıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

huseyinsevkitopuz said:

paticikte daha önce sayfalarca tartışma olmuştu bu dediğin mevzuyla ilgili. orada yazmıştık, yazmıştım.

özet geçmem gerekirse:
- hükümet siyasi anlamda ordunun hep arkasında olmalı, destek vermeli, ordunun siyasetle uğraşmasına gerek bile kalmamalı
- onun yerine hükümet hep orduyu kötü gösterdi, hükümetin taraftarları her adımda orduyu suçlamayı tercih etti
- yeni icat edilen "gizli tanık" sistemiyle pkk'lılar gelip askeri suçladıkları "ergenekon" davasıyla ordu çok zayıfladı, pkk bu sayede moral kazandı
- hükümetin bir ara savunduğu "alt kimlik - üst kimlik" tartışmasının pkk'ya büyük faydası dokundu ve azalan terörün artmasına sebep oldu
- pkk'nın yabancı ülkelerde kampları, televizyon kanalları ve medya organları bulunuyor, hükümetin diğer ülkelerle anlaşıp bunları kapattırması gerekiyordu, etkisiz kaldı
- her kürt pkk'lı değildir, bunu savunan kişiler pkk'nın ırkçı tutumuna alet olmakta, öte yandan her pkk'lı da kürt değildir
- pkk ne kürt haklarıyla, ne de barış ile ilgilenmez, tek istediği kendi topraklarına sahip olup kendi devletini kurabilmektir

evet, sırf askerin dağ bombalamasıyla çözülecek bir sorun değildir,
ama asker dağ bombalamayıp terörist öldürmezse, o teröristler dönüp başka canlar yakacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

huseyinsevkitopuz said:

paticikte daha önce sayfalarca tartışma olmuştu bu dediğin mevzuyla ilgili. orada yazmıştık, yazmıştım.

özet geçmem gerekirse:
- hükümet siyasi anlamda ordunun hep arkasında olmalı, destek vermeli, ordunun siyasetle uğraşmasına gerek bile kalmamalı
- onun yerine hükümet hep orduyu kötü gösterdi, hükümetin taraftarları her adımda orduyu suçlamayı tercih etti
- yeni icat edilen "gizli tanık" sistemiyle pkk'lılar gelip askeri suçladıkları "ergenekon" davasıyla ordu çok zayıfladı, pkk bu sayede moral kazandı
- hükümetin bir ara savunduğu "alt kimlik - üst kimlik" tartışmasının pkk'ya büyük faydası dokundu ve azalan terörün artmasına sebep oldu
- pkk'nın yabancı ülkelerde kampları, televizyon kanalları ve medya organları bulunuyor, hükümetin diğer ülkelerle anlaşıp bunları kapattırması gerekiyordu, etkisiz kaldı
- her kürt pkk'lı değildir, bunu savunan kişiler pkk'nın ırkçı tutumuna alet olmakta, öte yandan her pkk'lı da kürt değildir
- pkk ne kürt haklarıyla, ne de barış ile ilgilenmez, tek istediği kendi topraklarına sahip olup kendi devletini kurabilmektir

evet, sırf askerin dağ bombalamasıyla çözülecek bir sorun değildir,
ama asker dağ bombalamayıp terörist öldürmezse, o teröristler dönüp başka canlar yakacaktır.

Güzel tespitler. Sorunun kaynağı da o maddeler arasında sık sık geçiyor.

Not: LOL şimdi kesin ateşli bir grup arkadaş ORDU MU DEMEK İSTİYORSADUNASD der hayır sorunun kaynağı HÜKÜMET
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...