Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hakaret ve akabinde şikayet talebi

Tron

Öne çıkan mesajlar

olması lazım. ama zor baya. tanıdığın biri gaza gelip yaptıysa ve hırslıysan, atıyorum kız arkadaşına internetten sarkan adam çakarımlı sokarımlı konuşursa kastırılır. yoksa ben şimndi sana küfretsem nolur küfretmesem nolur.

roketadam'ın 20'ye yakın davası var bu konuda diye biliyorum, ona pm at
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

roketadam'ın 20'ye yakın davası var bu konuda diye biliyorum, ona pm at

ahahahahhahah

şaka bi yana süreç aslında çok basit. yapman gereken tek şey savcılığa bir şikayet dilekçesi yazman ve istenirse ilgili ss'leri vermen. sonrasını savcılık takip ediyo. en büyük sıkıntı dava süreci bi 3-4 sene sürüyo öyle bi problem var. bi de iddianamede tam adın soyadın adresin ikametkahın falan hepsi belli. cins bi herife denk gelirsen poponu kesebilirler :)
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

şaka bi yana süreç aslında çok basit. yapman gereken tek şey savcılığa bir şikayet dilekçesi yazman ve istenirse ilgili ss'leri vermen. sonrasını savcılık takip ediyo. en büyük sıkıntı dava süreci bi 3-4 sene sürüyo öyle bi problem var. bi de iddianamede tam adın soyadın adresin ikametkahın falan hepsi belli. cins bi herife denk gelirsen poponu kesebilirler :)

teşekkürler, normalde net üzerinden yapılan küfürüdü hakaretti filan bunları hiç umursamam. lakin bunu kovalamayı düşünüyorum. bu gün iş yeri avukatımızla konuştum. gerekli bilgiyi kendisi verdi. popo olayına gelirsek, ben onun başka bir şeyini kesicem.
Sosyal ağlarda paylaş

banada açılmıştı böyle birkaç dava...

hepsindede ben kazandım üstüne tazminat aldım...

Olay ters savunmadan geçio...

hatta saldırdığım bir site ile ilgilide vardı. loglar filan yollamışlar dı vs
o logların değiştirilebileceğini ve kanıt olmadığını ortaya çıkartıp yine 10bin lira kapmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

Tazminati aliyorsun beskurus parada odemiyorsun avukat arkadasim oda parasini karsidan aliyor filan gayet karli bir olay aslinda...

En basitinden soyle anlatayim. Adama kufur ettim dimi sonra baktik saglam kanitlari var taniklari filan tek laf yetiyor ben degildim account um hacklendi. Eger karsi tarafin avukati gerzekse daha fazla arastirma yapamiyor bu konuda gincel haline bakiliyor accountun ve temiz is bu davada tazminat alamiosunn ama yirtiosun.

Diger bir yontem psikolojik yontem mahkemede bana kufur ederse dusuyor ama karsilik verip twitterda kufur ettiyse diyorum ki adamin daha cok follower i var benim kufurumu en fazla 5 kisi gordu diyorum onun kufurunu 10 bin kisi gordu diyorum ve tazminati aliyorum :) tabi akilllarina search olayi gelmiyo

Ama dedigim gibi olay mahkeme ve avukatta bitiyor ve kanitta.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

internet üzerinden hakareti sikayet edecek kadar gerizekalı olmak
butthurt capped.

bu çok yanlış bir düşünce. internet çok önemsiz cart curt evet ama bir yere kadar. burası sadece forumlar üzerinde bir birine laf sokuşturmak için kullanılmıyor.

hakareti kaldıran var kaldıramayan var. adamın hakkı bu. birisine hakkını neden kullanıyorsun mal mısın demek yerine diğerine kendini karşıdakine hakaret etmeden ifade edemeyecek kadar mal olduğun için tüm bu mahkemeyle uğraşmayı hak ettin denmeli.

internet sanıldığı kadar önemsiz bir mecra değil. facebook twitter forumlardan ibaret de değil internet.
Sosyal ağlarda paylaş

CryMeARiverfix said:

Tazminati aliyorsun beskurus parada odemiyorsun avukat arkadasim oda parasini karsidan aliyor filan gayet karli bir olay aslinda...

En basitinden soyle anlatayim. Adama kufur ettim dimi sonra baktik saglam kanitlari var taniklari filan tek laf yetiyor ben degildim account um hacklendi. Eger karsi tarafin avukati gerzekse daha fazla arastirma yapamiyor bu konuda gincel haline bakiliyor accountun ve temiz is bu davada tazminat alamiosunn ama yirtiosun.

Diger bir yontem psikolojik yontem mahkemede bana kufur ederse dusuyor ama karsilik verip twitterda kufur ettiyse diyorum ki adamin daha cok follower i var benim kufurumu en fazla 5 kisi gordu diyorum onun kufurunu 10 bin kisi gordu diyorum ve tazminati aliyorum :) tabi akilllarina search olayi gelmiyo

Ama dedigim gibi olay mahkeme ve avukatta bitiyor ve kanitta.

şu da nasıl bir yazış, nasıl bir yazış. baştan aşağı serin hikaye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...