Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Başbuğ'a tutuklama talebi

Revenant

Öne çıkan mesajlar

Aket-Atum said:

O dalga geçtiğiniz resimde adam "Bu bir LAW silahıdır ve kullanılmıştır, boştur. Tek kullanımlık olan bu silahın bu halinin oraya gömülmesinin mantığını anlayamadım. Bu sadece bir boru parçasıdır ve atılır." diyordu. Çıkan silahların iddia edildiği gibi işi bilen ve devleti devirmek isteyen adamlar tarafından gömülmüş şeyler değil de rastgele gömülmüş şeyler olduğunu ima ediyordu.

Bilmediğim birşey mi var yoksa zamanında o lafından canınız mı yanmıştı, moraliniz mi bozulmuştu da şimdi adam tutuklanınca bir anda resimleri konulmaya dalga geçilmeye başlandı?

Şu gayet mantıklı bir konuşma ve bence bu ergenekon davasının komik bir noktasına dikkat çekiyor. Adamlar traktör kepçeleri ile dalıp yerden gömülü el bombaları falan çıkarıyorlar. Bakın normalde yarı gömülü bir el bombası çıkarmak için bile ne kadar tedbir alınıyor

http://newtownbee.com/News/News/2011/05-May/2011-05-06__16-55-28/Discovered+Hand+Grenade+Prompts+Emergency+Response

Benim dediğim şey ya bu davanın aşırı gayri ciddiyetine işaret ediyor ya da sahteliğine. Hiç bir sağlam yanı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Aket-Atum said:

O dalga geçtiğiniz resimde adam "Bu bir LAW silahıdır ve kullanılmıştır, boştur. Tek kullanımlık olan bu silahın bu halinin oraya gömülmesinin mantığını anlayamadım. Bu sadece bir boru parçasıdır ve atılır." diyordu. Çıkan silahların iddia edildiği gibi işi bilen ve devleti devirmek isteyen adamlar tarafından gömülmüş şeyler değil de rastgele gömülmüş şeyler olduğunu ima ediyordu.

Bilmediğim birşey mi var yoksa zamanında o lafından canınız mı yanmıştı, moraliniz mi bozulmuştu da şimdi adam tutuklanınca bir anda resimleri konulmaya dalga geçilmeye başlandı?

Şu gayet mantıklı bir konuşma ve bence bu ergenekon davasının komik bir noktasına dikkat çekiyor. Adamlar traktör kepçeleri ile dalıp yerden gömülü el bombaları falan çıkarıyorlar. Bakın normalde yarı gömülü bir el bombası çıkarmak için bile ne kadar tedbir alınıyor

http://newtownbee.com/News/News/2011/05-May/2011-05-06__16-55-28/Discovered+Hand+Grenade+Prompts+Emergency+Response

Benim dediğim şey ya bu davanın aşırı gayri ciddiyetine işaret ediyor ya da sahteliğine. Hiç bir sağlam yanı yok.

abi cidden hala şüphe ediyor musunuz?

sehven telefon numarası kopyalamalar, yanlış isimli adamı tutuklamalar, ergenekon iddianamesindeki zilyon tane tutarsızlık, ıslak imza davasındaki uzman uydurma skandalı, odatv baskınındaki polis kamerası görüntüleri falan saymakla bitmiyor yani
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

darbe yapma gücü: zayıf

Valla bu ergenekon davasından önce ordu darbe yapmak istiyor deseler daha çok inanırdım. Ama darbe yapma gücü zayıf olan ordu değil bence orduyu darbe yapıyormuş gibi gösterme gücü zayıf olan devlet.

Allah aşkına yani bilgisayarında darbe.doc diye bir döküman bırakacak, yerin altına el bombası gömecek bir asker semih cumhuriyetinde bile olmaz ki darbe tecrübesi olan bir TSKdan bahsediyoruz. TSKnın ana kurulma sebebi zaten başarısız (yapılış yöntemi başarsız ama şansımıza sonuçları nispeten iyi olan) bir darbe hahah.
Sosyal ağlarda paylaş

migros poşetiyle binbaşıların, özel eğitimli komandoların silah gömdüğünü söylüyorlar sonra inanmamızı bekliyorlar. Mal mı bu adamlar? bilmiyorlar mı kar yağar, yağmur yağar, köpek eşeler, birisi boru döşer, diğeri hat geçirir öyle sağa sola mühimmat gömülmez.

Millet prezervatif kullanıyor silahı korumak için ki bu saklama falan değil bildiğin direk sıcak çatışma koşullarında silahı tozdan, kumdan, topraktan korumak için. Bukadar eğitim almış, elinin altında ne olduğunu bilen, nasıl kullanması gerektiğini bilen adam lav silahını gazeteye sarıp, poşete koyup toprağa gömer mi ? E haliyle poşetle gömülen lav silahına boru parçası der tabi genelkurmay başkanı.

Bu adam eğer darbe planı yaptıysa, hükümeti yıkmaya çalıştıysa elinde yetki varken neden başbakan görevden almadı ? Önünde hiçbir engel yok. Emekli olduktan 1.5 sene sonra ifadeye çağırılıyor. neymiş 12 eylül referandumuyla geçen anayasaya göre yargılanabiliyormuş. E ulan maden yargılayamıyorsun ozaman görevden alırsın. Komplo kuran , hükümeti devirmeye çalışan adamı emekli oluncaya kadar genelkurmay başkanlığında tutar mısın ? O kişiyle milli güvenlik kurulu toplantılarına katılır, en gizli bilgileri paylaşır mısın ?

Ergenekon davası derin devleti bahane edip sivil darbe ile tüm kurum ve kuruluşları ele geçirmek, Ahmet Şık'ın dediği gibi dikensiz gül bahçesi yaratmaya çalışmaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ilkokul terk senaryolari bunlar inanan çok var.AKP sıçsa altın dese alacakda çok var ama yapacak birşey yok, referandumda basıldı evetler ve startı aldılar o gün.

Ne oldu verilen sözlere çağdaşlık idi vs..vs..vs..vs..kendi oğlunu soksun önce içeri katil pezo vs.vs..ABDnin bölge oyunu bu vs..vs..Askeri alt yapıyı yık sivilleştir ve yor vs..vs.. Neden vs.vs. Asker tek taş idi ülkede onuda kırdılar vs..vs..İslamlaştır şimdi çek geriye ilk okul terk beyinleri vs..vs. Askeri ücrete işsizlikde bitti vs..vs..Ne mutlu türküm diyene....
Sosyal ağlarda paylaş

Cute said:

Ilkokul terk senaryolari bunlar inanan çok var.AKP sıçsa altın dese alacakda çok var ama yapacak birşey yok, referandumda basıldı evetler ve startı aldılar o gün.

Ne oldu verilen sözlere çağdaşlık idi vs..vs..vs..vs..kendi oğlunu soksun önce içeri katil pezo vs.vs..ABDnin bölge oyunu bu vs..vs..Askeri alt yapıyı yık sivilleştir ve yor vs..vs.. Neden vs.vs. Asker tek taş idi ülkede onuda kırdılar vs..vs..İslamlaştır şimdi çek geriye ilk okul terk beyinleri vs..vs. Askeri ücrete işsizlikde bitti vs..vs..Ne mutlu türküm diyene....

vsvsvsvsvsvs
Sosyal ağlarda paylaş

4Ever said:

Herşeyi geçtim, ülke umarsamaz bir halde olan olayları

Aynen öyle o Legendary türk milleti tabusu yıkılalı çok oldu benim gözümde.Araştırmıyor kimse yada izlediği okuduğu bir haberi ilerleyen haftalarda nereye gittiğini takip etmiyor herşey günlük gündem tartışmasına dönmüş.

Kötü hocam kötü.

Buna göremeyenin ben ta gözüne sokayım.10 yılda herşeyi çek gibi bozdurup nakit paraya çevirdiler kısaca özelleştirme vs...vs..Kolay mı lan ülke gelişmesi kolay mı öyle kalkınmak.Lap diye hazır para ile yol yapmak ufak tefek düzenlemeler yapmak bumu yani.

LOL.

Yazık ya küfür etsem ayrı dert kendime stress yapıyorum.Halka pek üzülmüyorum uyanıklar dışında ama şu zamana kadar canını vermiş insanlara üzülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bu olayın açıklanabilir yanı yok. başbuğ'un tutuklanmasını haklı gören istisnasız herkes ya ikiyüzlü hükümet yandaşıdır ya da askerde yaşadığı ezikliği hala üzerinden atamamış kuyruk acısı olan bireydir. tamamiyle saçmalık, tamamiyle şov. direkt şov yani, o tutuklanma sebebi nedir öyle? terör örgütü kurmak?

ayrıca pkk ile mücadalenin zayıf olmasıyla ordunun alakası yok. adamlarda tam yetkiyle beraber arkalarında uluslararası desteği kesmek için sağlam siyasi kanat olsa 1 ayda pkk biter. pkk'nın bu hale gelme sebebi akp'nin başarısızlığıdır, ordunun değil.

imam hatip terklerden siyasetçi, belki de başbakan olur ama o general diye küçük gördüğünüz insanlar hepinizden daha çok kitap başında durmuş, en az 2 yabancı dil bilen kendini geliştirmiş kültürlü insanlardır.

şurada yazanların neredeyse hiç biri istese bile general olamaz mesela, o kapasite yoktur. profesor olursun ama general olamazsın, daha zordur general olmak. adamların hayatı çalışmakla geçiyor ve çok büyük fedakarlıklarla o konuma geliyorlar. en nefret ettiğim şeylerden biridir okumuş, kaliteli insanların böyle hor görülmesi. böyle yapa yapa zaten ilköğretim mezunlarının kölesi olmaya mahkum ediyorsunuz kendinizi.

böyle kaliteli insanların aslında bu ülkede ne işi var ki, bundan sonra islam fuck yeah yapan subayları direk torpille general yapsınlar kurmaylık filanda gerekmesin hatta. eğitimli adamın bu ülkede işi ne. çok geliyor ki yalanla dolanla silip atılabiliyor hemen. bırakın tek sağlam kalan kurumunda içi pislikle dolsun. 20 sene sonra yabancı ülkelerin direkt sömürgesi olunca götünüzde giyecek donunuz kalmayınca da "ama site açmışlardı, ama darbe yapcaklardı borusu da vardı yae" dersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Seele said:

zamaninda ne gencleri onlar iceri aldi iskence yapti öldürdü. birazda onlar girsin iceri bisi olmaz.

sahip olduğun hak, adalet, hukuk, demokrasi anlayışı gözlerimi yaşarttı o derece.

Bencede.Sol kapsam hareketi hala öğrenci hareketi dışında görmek büyük hata 2. olarak diyeceğimde derin konu neyse.

Cute said:

Buna göremeyenin ben ta gözüne sokayım.10 yılda herşeyi çek gibi bozdurup nakit paraya çevirdiler kısaca özelleştirme vs...vs..Kolay mı lan ülke gelişmesi kolay mı öyle kalkınmak.Lap diye hazır para ile yol yapmak ufak tefek düzenlemeler yapmak bumu yani.

LOL.

Aynen

kami said:

bu olayın açıklanabilir yanı yok. başbuğ'un tutuklanmasını haklı gören istisnasız herkes ya ikiyüzlü hükümet yandaşıdır ya da askerde yaşadığı ezikliği hala üzerinden atamamış kuyruk acısı olan bireydir. tamamiyle saçmalık, tamamiyle şov. direkt şov yani, o tutuklanma sebebi nedir öyle? terör örgütü kurmak?

Yok tabi millet Rütbe bilmiyor ki yada bu rütbedeki insanların ne tür bilgilere sahip olduğunu onuda bırak darbe nasıl yapılır onuda bilmiyorlar neyi biliyor bu halk çok merak etmeye başladım.

Tek sorun maaş alıp ayı kurtarmak mı oldu yani ülke içinde olan biten veya geçmişe sahip çıkmak bumu anlamıyorum cidden.

Atatürk konuşmalarına baktığında Türk insanı halkı milleti hakkında lider ruhani adil ve önder olduğunu söyler ve bu yapıda konuşur her zaman heryerde eşitlikden basheder çağdaşlıkdan basheder ama her daim tek bir noktası vardır ÖZGÜR İRADE anlayana canım feda anlamayana zil zurna.
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:
şurada yazanların neredeyse hiç biri istese bile general olamaz mesela, o kapasite yoktur. profesor olursun ama general olamazsın, daha zordur general olmak. adamların hayatı çalışmakla geçiyor ve çok büyük fedakarlıklarla o konuma geliyorlar.

O kadar da abartmayalım, her meslekte olduğu gibi onların da iyisi gibi kötüsü de var.

Süresi dolan terfisi gelen kötü hareketlerle göze batmamışlarsa gayette paşa oluyorlar, hatta paşalık için torpil ve çevre de dönüyor orduda, bizzat orduda üst düzey bir tanıdıktan dinlemiştim bunu
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Seele said:

zamaninda ne gencleri onlar iceri aldi iskence yapti öldürdü. birazda onlar girsin iceri bisi olmaz.

sahip olduğun hak, adalet, hukuk, demokrasi anlayışı gözlerimi yaşarttı o derece.

tabiki o adam haksiz yere girdiyse üzer beni. ama tsk yaptiklari ortada degilmi. 1960/81 darbesi olmasaydi bu ülke simdi cok farkli yerlerde olabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

mani said:

Seele said:

tabiki o adam haksiz yere girdiyse üzer beni. ama tsk yaptiklari ortada degilmi. 1960/81 darbesi olmasaydi bu ülke simdi cok farkli yerlerde olabilirdi.

kişilerin yaptıklarını kurumlaya yormayalım,
1950-2011 arası devlet olmasaydı bu ülke şimdi nerelere gelirdi gibi bi yorum olmuş bu.
Ki darbeleri yapan adamlar gnkrm. başkanları bile değil lol.

Bireyler suçludur, düşünceler veya kurumlar değil. Ve birine ceza keseceksen hala yaşayan darbeci liderler varken, çok alakasız bir adama ceza kesmek neden?
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

kami said:
şurada yazanların neredeyse hiç biri istese bile general olamaz mesela, o kapasite yoktur. profesor olursun ama general olamazsın, daha zordur general olmak. adamların hayatı çalışmakla geçiyor ve çok büyük fedakarlıklarla o konuma geliyorlar.

O kadar da abartmayalım, her meslekte olduğu gibi onların da iyisi gibi kötüsü de var.

Süresi dolan terfisi gelen kötü hareketlerle göze batmamışlarsa gayette paşa oluyorlar, hatta paşalık için torpil ve çevre de dönüyor orduda, bizzat orduda üst düzey bir tanıdıktan dinlemiştim bunu

kurmay albaylıkta takılan general olamayan çok subay var. evet torpil kesinlikle var, atamayı yapan general kendi tanıdıklarını alıyor ama torpille seçilen adam bile kaliteli oluyor.

bir subay kurmaylık sınavını kazandıktan sonra senelerce yurtdışı görevinde bulunuyor, gerek elçiliklerde gerek nato'da vsvs görev alıyor, sürekli bir çalışma sürekli sınavlara hazırlanma durumunda oluyor. her 2 senede bir tayini çıkıyor oradan oraya gidip duruyor, ne sağlam bi aile hayatı oluyor ne kendine vakit ayırabiliyor, sürekli disiplin içinde çalışıyor ve aldığı maaşlarda bu çalışmaya göre nispeten az. hep düşünmüşümdür bu adamlar mal mı neden bu mesleği tercih ediyorlar diye. çünkü gerçekten zor.

ancak son atamalarda torpil olayı hep akp güdümünde, siyasi torpili olan kişiler atandılar hep. 4-5 dönem sonra sokak tipi psikopat ezik tipler general olmaya başlar yapacak birşey yok. ama şu ana kadar olan dönemde içeri atılan adamlar (albay ve üstü) hep kaliteli insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bundan belki bir 30 sene sonra da suanki olaylar konusulacak. 80'lerde askerelere kurtarici gözü ile bakildi ve %92 ile sunulan anayasa kabul edildi. Bu %92'nin icinde cogunuzun dedeleri de var.
Simdi AKP'yi ayni o zamanlar gibi kurtarici temizleyici vs ne derseniz olarak görenler, bundan 30 sene sonra da sizin torunlariniz/cocuklariniz tarafindan yargilanacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

aldığı maaşlar az mı? çok abarttınız. astsubaylar bile kral gibi yaşıyor bu ülkede. her türlü diğer meslek gruplarından daha fazla kazanıyor, çok fazla ayrıcalığa sahipler. gıda maddelerini piyasanın çok çok altında komik karla satılan yerlerden alıyorlar, her yerde sosyal tesisleri var kimisi 5 yıldızlı otelleri aratmayan cinsten.
40 küsür yaşında emekli olup bir ev alacak kadar para alan kaç meslek erbabı tanıyorsun? astsubaylar böyleyken generalleri düşünemiyorum bile. o rütbedeki birinin türkiyede açamayacağı kapı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Allah allah krallar gibi mi.Ankaradan mı bashediyorsun.

Türkiye dediğinde haritayı unutmayalım.Çok ciddi yerlerde görev yapanlar var.

Son olarak Asker ve Meslek karşılaştırması yapılamaz.Askere gidip görmek lazım ama herkese düzgün askerlikte kısmet olmaz.Askeri sivilleştirmek hele ki böyle bir hükümet zamanında büyük bir hata idi, her daim forumlarda yazdım hala arkasındayım ve tabi ki askeri kurumdada çürük elma vardır nerede yok ki.

Sen yargıyı bu kadar eline alır ve neredeyse bütün kurumları kendi rengine boyar, meclis başkanını satın alırsan yapacak pek birşey yok.

Bak anti atatürkçü bile atarükvs.vs.. kurumunun başına geliyor , koyan kim Cumhurbaşkanı.

neyse yazarımda yazarım konu ne tür bir ülke istendiğinden geçer
Sosyal ağlarda paylaş

400-500 darbeyle suçlanan general içerde diye bu devlet batacaksa batsın ama süper sacmalayanlar var neymiş torpille aliniomusda v.s AKP kendi kadrolarını yerlestiriomusda bahsettiginiz TSK fem Dersanesi değil o harp okullarında kaçınız okuyabilirde general olabilirsiniz merak ediyorum.komplo teorilerinde paticigin üstüne yok yani zuhahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...