Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bakin bakim bi begeniceniz mi ?

di

Öne çıkan mesajlar

Abi SEO konusundaki tasarimi sikintili biraz sitenin. Gelistirilmesi gerek ama benim buna vaktim kalmadi. Elimden geldiginde duzelticem. Yine de dikkat ettiysen menunun link'leri gecerli ve arama motoru tarafindan index'lenebilir icerik sayfalarini isaret ediyorlar. Haliyle arama motoru siteyi her sekilde index'leyebiliyor su durumda.

Kojiroh said:

Abi gayet iyi de benim merak konu SEO. Yani arama motorları düzgün olarak indeksleyebilcek mi bu siteyi?
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Gorsel olarak tasarimci ne yaptiysa o var esasen. Pek birsey gelmiyor elimden. Font'larin olayi da o anda islemcinin yuk altinda olmasindan ya da eski bir bilgisayar kullaniyor olmandan olabilir bir ihtimal.
nomsaR said:

Güzel olmuş, görsel olarak bi kaç şey yapılabilir, renklerle ilgili olarak. Yeşil background üzerine koyu yeşil yazı falan biarz göze batıyor.

Bi de geçiş çok mu hızlı acaba?

onun dışında hızlı hızlı geçerken, fontlarda önce bi font gelip sonradan değişiyo gibi oluyo bende, bi tek bende mi böyle acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

stimpak said:

alttaki navigasyon bar mı desem, ne desem fazla solda kalıyor, widescreen monitördeyim belki ondan olabilir ama rahatsız etti beni biraz.

anasayfa kurumsal vs. yazılar sayfa dibine yabışmış, sıkıntı veriyor hafiften. biraz daha yukarı alıp, ortalasanız daha bi güzel olacak sayın di. 50-60px yukarı alsanız cidden farkedicek.

onun dışında rahatsız eden bişey göremedim desem yeridir, çogzel olmuş ^^

Abi cozunurluk konusunda bir sikinti var evet ama bu ne tasarimdan ne de benden esasen. Tasarimi expand edebiliyorum, tasarimci bana o imkani tanimis ama ben yarismaya yetisicem diye diger islerden el surup yapamadim.

Yine de standart notebook cozunurluklerinde boyle bir sorun yok neyseki. Yetisebilirsem duzelticem.

Sitenin solda olmasi ise hem dusuk cozunurlukte sorun yasanmamasi, hem de arkaplanin izlenebilmesi icin. Zira sitenin on yuzunde izlenecek kayda deger birsey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

MelihMercan said:

bence hoş duruyor. ama ekran büyüklüğünden mi artık neydense toprak kısmı bence çok fazla mezardan bakıyormuşum gibi geldi sanki bana...
yani o anasayfa kurumsal cart curt yazan menu sayfanın en altına gelse az bi toprak görsek. üstü çayır çimen heheeyy hohoooy olsa... sanki daha güzel olur. böyle pek karardı içim.

Abi stimpak'a yazdigim gibi. O post'a yonlendireyim seni bunlar icin. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

elinize sağlık güzel olmuş. bitek içeriklerin bulunduğu yuvarlaklar çok yuvarlak olmuş. kenarları çok hafif dalgalı, bulutumsu, belki biraz elips hale getirilirse sitenin havasıyla daha uyumlu olur.

Bana kalsa icerik yine bulut, inet, cicek, bocek icinde olmali ama tasarimcinin istedigi uygun gordugu bu oldugu icin o konularda soz hakkim yok maalesef. =)
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ben bayağı beğendim.
işte bi var centerlarana bilir belki, solda kalıyor o biraz.

bide nası yapılıo lan böyle alengirli şeyler?
flashta değil bu.

en basitinden alttaki bar mesela nasıl doluyor gözüküyor?
gif mi onların her biri aslında.

Bu mesaji okurken camekandan kizarmis tavuklari seyreden sezercik geldi gozumun onune yeminlen. ahah.

Gitmicek olsam gel anlatayim dicem valla o kadar uzuldum lan. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

logo problemler var di. degiştirebiliyorsanız şimdiden halledin. özellikle renkler. espaslarda acılabilir . bakarken acı cektim mavi fon üstünde acıkcası.

Abi logo cok kotu evet. Degisecekti zaten ama yarismaya bu sekilde giriyor sanirim mecburen.

Bu siteyle ilgili hic bir icerik verilmedi bize. Alin eski site, hadi yenisini yapin dendi. Cogu yeri bizim uydurdugumuz seyler. O yuzden anca bu kadar oldu diyebiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Bana kalsa icerik yine bulut, inet, cicek, bocek icinde olmali ama tasarimcinin istedigi uygun gordugu bu oldugu icin o konularda soz hakkim yok maalesef. =)

o kadarıda fazla olurdu da çok hafif bi distort ister. ama çok ayrıntı bişey tabi bu bu halide çok iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:

Ben asagidaki barda illa konu basligi text'ine tiklanmasi gerekliligini sevmedim :) O status bar gibi seydeki deliklere tiklayinca da kaysa ya bar :(

Bu bir kac kisiden daha geldi ve cok guzel bir fikir bence ama yetisemicem sanirim.

Yil sonunda isi biraktim, hala calisiyorum, yazik bana da. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

senko said:

ben bayağı beğendim.

flashta değil bu.

jquery. yani javascript. üstteki içi transparan olan bi png alttada div var renkli. genişliği arttırdıkça dolmuş oluyor işte

Gida alaninda katiliyormusuz. Biraz once aldim haberini.
Sosyal ağlarda paylaş

uk said:

oradaki şeyler resimmiş ben canvas a çizilmiş sandım..

ama çok güzel omuş.

Ahanda son olarak buna cevap vereyim. Keske tek bir mesaj yazsaymisim bilemedim. hehe

Abi cok isterdim oturup bu tip bir calisma yapmayi ama Altin Orumcek degerlendirmeleri baya sacma yontemlerle yapiliyor. En basitinden kronik sorunlari olan IE8 kullaniyorlar ve her browser'da bakmiyorlar.

Degerlendirme yapacak ajanslar/kisiler hangi browser'i kullaniyorsa o anda, onunla degerlendiriliyor calisman.

Bir de pek sans gormuyoruz biz acikcasi. Hani guzel oldu katilalim dedik diye katiliyoruz. Zira flash ile sanat eseri misali is cikarak kisiler de var. Degerlendirenler icin ha html ve javascript'in sinirlarini zorlamissin ha flash ile cizip gecmissin farketmiyor.

En basitinden su site icin yuk dengesini kurmak 1 tam gunumu aldi benim. Sitenin boyutunun ne olacagindan, optimum goruntu icin maksimum kac element kullanacagima kadar kafa patlattim -zira ozellikle IE sikintili bu konuda- ama nafile. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Yazım hataları var bayaa (parakende gibi, önemsiz bi ayrıntı diyelim) İçerik gelişineymiş zaten pardon

İnanılmaz kasıyor pcyi, i5 işlemcili laptopumda bile hissedilir yavaştı

Kullanıcıları alttaki navbara yönlendirecek bir imge yok, rastgele boşluklara tıkladım, çalışmayınca alttaki yazılara tıkladım, yazılar da statikti zaten, oraya bi etkileşim katmak lazım bence.

Facebook twitter vs şeyi çok dikkat çekiyor, alta navbarın sağına alsanız daha iyi bence.

Yuvarlakların içine yazılar tam oturmuyor gibi sankim. Öyle kalas gibi tam düz yapmak yerine girintili çıkıntılı yapın bence paragrafları.

Falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

senko said:

ben bayağı beğendim.

flashta değil bu.

Bu mesaji okurken camekandan kizarmis tavuklari seyreden sezercik geldi gozumun onune yeminlen. ahah.

Gitmicek olsam gel anlatayim dicem valla o kadar uzuldum lan. =)

ahaha niye üzülüon abi
öğrenmek güzeldir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi şöyle, sanırım anchor clickleme eventlerinde tıklanan linkin getireceği sayfayı AJAX ile getirip anasayfayı animate ediyosun, sonra default evente false döndürüp başka sayfaya gitmesini engelliyosun. Mesela buna tıklandığında düzgün olarak geliyo sayfa: http://www.techpoint.com.tr/demo/kahvalti-pinari/markalar.php

Ama arama motorları linki indeksleyeceği zaman direk burdaki linke tıkladığında açılan sayfa gibi bozuk bi sayfa geliyo ama içerik düzgün olduğu için indexleme de düzgün oluyo.

Peki Google'da arama yapan birisi bu sonucu görüğ tıkladığında direk bu sayfaya mı gitmiş olacak yoksa anasayfa üzerindeki AJAX'lı linke mi (http://www.techpoint.com.tr/demo/kahvalti-pinari/#markalar)?

Eğer öyleyse süpermiş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...