Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaçak elektrik ve Trt payı faturalarda gözükmeyecek

qlrblrq

Öne çıkan mesajlar

Hayır zaten elektrik dağıtım şirketleri özel artık, devlet daha niye bunlara kol kanat geriyor ki.
Bunları kendi başına bıraksa öyle bir tarar bulur çıkarırlar ki kaçak kullananları, özel sektör adamın gözünün yaşına bakmaz çat diye keser, üstüne hapse attırır.
Ama şu an anca şikayetle ihbarla iş yapıyor bu kurumlar, çünkü kaçak bedelini kalan halktan alıyorlar, niye uğraşıp başlarını ağrıtsınlar çirkeflerlen ohhhh
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
bunun birkaç sebebi olabilir, aralık ayında erken kesiyorlar normalden faturayı. En az 4-5 gün Ocak ayına kaydırıp 30 yerine 35 gün zamlı tarife işletiyorlar. Öte yandan, bir üst dilime geçerek tarifen artmış olabilir, dağıtım şirketiyle arandaki sözleşmeye göre.

Aynı zamanda ciddi soğuklar vardı, elektrikli ısıtıcılar normalden fazla çalışmış olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

konuyla alakalımı bilmiyorum ama elektrik 190 lira geldi normalde max 120-130 lirayı geçmezdi.nasıl bir zam lan bu

Zam diil üstte denildiği gibi kaymış fatura o.

Normalde 20'sinden 20'sine kesiliyo diyelim mesela. Yıl sonunda 10 günlük daha eklendi bu sene bazı dağıtım şirketlerinde.

Ayın 1'i olarak hesapladılar galiba işte.

Uludağ elektrik dağıtım aş öyle yaptı mesela, bizim fatura da 1.4 katı fln geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...