Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uçan spagetti canavarına sahtekar desem

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

"nutella yerim" said:

şimdi maglum uçan spagetti canavarına inanan ciddi bir kesim var türkiye de,onu hayatının merkezine koyan,günlük işlerini,kisisel iliskilerini,hatta ticareti ve siyaseti onun söylediklerine / koydugu kurallara göre uygulayan.

peki şimdi ben şahsen inanmıyorum buna,ben buna burda sahtekar desem nefret suçu işlemiş,toplumun deger yargılarıyla oynamış olur muyum ? savcılıga verirler mi beni

"lol dinli topic" diyip geçmeyelim diye allah yerine uçan spagötü canavarı demişsin ama biz bu numaraları yer miyiz, yemeyiz, biz osmanlının torunlarıyız
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Tam popüler kültürle yeni tanışmış angst topiği.

Tebrkler, a new low.

Suark said:

ateistlerin ( yani böle şeyler yapan ateistlerin ) butthurtunu anlayabildiğimiz gün pazarlamanın sırrını keşfedicez dostlar

İki çeşit ateist var .
Biri rasyonel düşünüp , sosyal teoremleri araştırıp diyalektik materyalist bir anlayışla dinlerin çıkış noktalarını anlar ve yine aynı şekilde tanrının var olmadığına ikna olur.
İkinci ise tanrı kompleksi olan , bir sosyal kimlik özentisi ve kuul olma meraklısıdır.Bu kişinin bu konularda gerçekten çokta bilgisi yoktur . Anlattıkları tanrının var olmamasını tasvir etmekten ziyade olan tanrıya tavır almaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

I've got nothing against God, it's his fan club I can't stand.

İnanmıyorsanız bu ortadan her türlü butthurt'ü kaldırıyor, çıkıp din eleştirmek gerçekten çok lüzumsuz birşey ateist bir adam için.

Ha biz de dalga geçiyoruz arada inançlı arkadaşlarla da, müslüman fanatiklerimiz şakirt topicleri açınca ne kadar komigime gidiyorsa şu 3. sını elitizm çabası da o kadar komik geliyor.

İnanmayan bir birey için ne kadar umrunuzda birilerinin inanmaması.

U mad?
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Tam popüler kültürle yeni tanışmış angst topiği.

Tebrkler, a new low.

2 kelimenden biri ingilizce keko,gelip bi de ahahah popüler kültürle yeni tanışmış oysa biz popüler kültür sıçıyoruz LOL LOL :=)))) internette bilmedigim meme yok kafasındasın.

ben popüler kültürün daniskasını bilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

hedehodohop said:

İkinci ise tanrı kompleksi olan , bir sosyal kimlik özentisi ve kuul olma meraklısıdır.Bu kişinin bu konularda gerçekten çokta bilgisi yoktur . Anlattıkları tanrının var olmamasını tasvir etmekten ziyade olan tanrıya tavır almaktır.

nutella bu işte.

ah nerde yav,isterdim söyle cihangir de bi kafede şu kelamları edeyim de ortamın balını kaymagını yiyeyim,ellemedigim meme kalmasın,öpüp koklayım vs.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

İnsanların birbirini aşagı çekmesi inançlarıyla değil gerzeklikle alakalı.

Her dindar fanatik veya aurasıyla zeal emitlemiyor zaten, sakin olun çocuklar.

gerzeklik demeyelim de saflık diyelim, kalpler kırılmasın. insanlar saf olmasa zaten o inançlara sarılmazlar, bunlar birbirleriyle bağlantılı.

önemli olan bireylerin kollektif bilince kattığı değerlerdir. eğer çok sayıda birey topluma dayatılmış bir doktrin yüzünden içinde senin benim de bulunduğu bu kollektif bilincin içine pisliyorsa bu beni de etkiler.

bu topraklarda zamanında "meleklerin bacaklarına mı bakacağanız la" diyerekten rasathane kapatıldı, matbaa günah diye geç geldi, her türlü felsefi ve bilimsel gelişmeden geri kalındı.

burda eleştiri sadece islama değil; aynı zamanda diğer doktrinleşmiş dinlere, serbest global piyasa ekonomisinin gerçekten serbest olduğuna, özgür demokratik seçimlerin olduğuna vs. yani sorgulanmadan kabul edilen her türlü saçmalığa..

inanmıyosanız saygı duyun / sizi ilgilendirmez muhabbetini geçelim o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğimi yanlış anlamışsın sanırım biraz, hiçbir modern dinin normunda toplumu aşağı çek default gelmiyor.

Gerzek dediğim zaman herhangi bir kütleye konuşmadım o yüzden, bireysel gerzekliğin kitleye hitap etmemesi gerektiginden bahsettim. İslam dünyasının nüfusu ortata, ve çoğu zararsız.

Beni aşağı çeken şey bir tanrı değil sosyal erdem ve vicdan eksikliği, ve bu kaltesizlik dindar yada inançsız ayırt etmiyor, direk bir karakter sorunu.

Daha açıklayıcı olabildim umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

@emanet
dost uzun uzun yazasım yok; southparkın scientology başlıklı bölümü izleyebilir misin , sorunun insandan kaynaklandığını çok güzel anlatıyor.

Birbirine saldırmakla inanca sarılamk arasında farklar var. Mesela ben makara olmak dışında saldırmam kimseye, kimseye gidipte yanacaksın lol yapmışlığımda yoktur. Ama 7/24 sarık vaziyette geziniyorum inancıma.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

"nutella yerim" said:

ah nerde yav,isterdim söyle cihangir de bi kafede şu kelamları edeyim de ortamın balını kaymagını yiyeyim,ellemedigim meme kalmasın,öpüp koklayım vs.

kardeş bunu ergenken yapacaktın geçti gitti artık. 19'undan önce yapamadıysan bırak bu işleri başka şeyler bul.

memenin yaşı yok. senin için geçmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...