Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spoiler 21. Yüzyıl Şımarıklığı mı?

BramStoker

Öne çıkan mesajlar

Kabak gibi sonu ortada hikayeler veya odun gibi zorlama twistler artık izleyicide, okuyucuda yer etmiyor, ince ve planlanmış son isteniyor. Pek katılmıyorum. Veya başka bir tarzla hikayenin sonunu başta gösterip sonra olayların oraya nasıl geldiğini anlatma methodu var, ama orada da aradaki bağlar sölenirse spoiler oluyor işte.

Spoiler almak tabii ki işin tadını kaçırır. Ama spoiler nedir, neler spoilera girer orası tam net değil. Yani spoilera karşı witchhunt başlatıp hikayeyle ilgili adeta konuşmayı engelleyenle çok. Patiden örnek verirsek "Game of Thrones'da çok ölüm var" diyene (bak şu karakter ölüyo falan gibi değil, genel yorum olarak hikaye akışıyla ilgili yorum) saldırıp spoiler verdi diye höyküren barzolar var mesela. Utanmasa bi filmin türü polisiye desen spoiler verdin diyecek. Öte yandan sırf ilgi çekmek için imzasına "lostun sonunda x oluyo" diye birebir sonunu yazan vitamin israfları ya da vereceği spoilerı spoiler koduna alan ama başlığını x'in ölümü hakkında diye atan adam da vardı. Bi de mesela patide çok görmedim de ekşi sözlükte garip adamlar var, "x. bölümünde bilmemne olan dizi" yazıp bırakıyo adam. Ulan onu niye yazdın şimdi? Hani "bilmemne oldu ama şu şöyle bence" falan diye yorum yapmak için yazsan tamam, ya da o konuyu bir yere bağlasan tamam. Sırf milletten önce izlediğini göstermek için ne olduğunu yazıp bırakmış adam, manası ne?
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

bruce willis ölü
prof gellar ölü
jack ölü
john lock öldü

spoiler yemek deil de, spoiler ın gerçekleşme zamanını bilmeyince kötü oluyor
mesela walking de yarım sezon boyunca aradıkları kızın zombi olduğunu spoileroıını yiyiorsun ama hangi bölüm de bulacaklarını bilmiyorsun
sıkıntı var

kınıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...