Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord of The Rings 3 : Return of The King

Hollow-Man

Öne çıkan mesajlar

ilk iki film de gayet güzeldi ama kitaptan ayrı kaldığı kaldığı noktalarda sırıtıyordu ki bunun ana nedeni de liv tyler'ın rolü. tolkien'in başı kel miydi de arwen'e o kadar yer ayırmadı, sen gidip yüzılın en çok satan kitaplarından birini böyle değiştirirsen sırıtır. hadi tom bombadil'i saymayalım, sting'i saymayalım, arwen'i de saymayalım ama saruman'ın ölümünü, shire'ın kurtarılmasını da görmeyeceksek kitaptan geriye helm's deep'le gondor savaşları mı kaldı sadece?

yine de üçüncü filmden benim tek beklentim eowyn ile witchking'in çarpışma sahnesi, o sahneyi john howe'un resmindeki gibi gerçekleştirebilmişlerse benden kafadan 8-9 puan alır film başka bişi olmasa da.. :)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Dvd versionunda sanırım bombodil filan herşey olacakmış en azından öyle biliyorum.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

John Howe filmin Art Director'ü. Filmlerden önce kitabı okuduğum zamanlarda en sevdiğim çizerdi kendisi. Filmin içinde yer alacağını duyunca acaip sevinmiştim, zaten izlerken filmi çoğu yerin aynı onun çizimlerindeki gibi birebir olduğunu görünce acaip sevinmiştim.

Eowyn vs Nazgul resmi gerçekten muhteşemdir ve eğer PJ o sahneyi kesmediyse aynı o resimdeki gibi olacağından eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

kılıç olayı da çok çirkin kitapta rivendel e kadar aragornun belinde kırık bi kılıç ve kısa kılıçlar vardı serüven ve kardeşlikle beraber kılıç da yapılıyodu ama bunnar komik oldu kılıç soradan gelio ama o sahnede elrond'un kılıcı çekmesi çok deli yuh oldum aragorn noluyoz lan derken dah elrond kılıcı çekip doğrultmuş oluyo annadık elfsin babasın yüzüün de var ama o danumenoran kralı yani
Sosyal ağlarda paylaş

yaw filmi izlediniz mi ki biliyorsunuz son tarafların kesik oldugunu?

kesikse bile extended a koyacaklardır büyük ihtimalle...

tabiki bazı şeyler koyulmayabilir,atlanabilir.bu doğaldır.mesela gidip umbar korsanları ile deniz savaşlarını falan koyacaklarını zannetmiyorum açıkçası.

yani p.j nin elinde olsa bazı şeyler bütün kitabı koysun ama şirketler buna izin vermez ki,tarantino kill bill i çekiyor 3 saati aştı diye kabul görmüyor o da inadına 2 ye böldü volume 1 volume 2 die[hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

spoiler
shire temizliği olmayacak kesin çünkü solucandil'in legolas tarafından bir şekilde öldürüleceği açıklandı.solucandilsiz olmaz işler...
end of spoiler

afişi gelmiş buraya ya sinemanın tepesinde duruyor ben de kuduruyorum heyecandan[hline]Grim Fandango Turkish Fan Club
Yiyemedikten sonra araba ne işe yarar ki?
AssassiN, 05 October 2003 22:15 tarihinde demiş ki:
regulus azman gibisin masallah
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vodan, 26 October 2003 01:34 tarihinde demiş ki:
Ayrıca hobbit de çekilmiş diye duydum warmı aslı astarı duyan fln?

O haberler bomba.Trailer'ı var Kazaa'da ama LotR filmlerinden alınma sahneler.Ben de bayağı sevinmiştim duyunca ama bomba olduğunu öğrendim.Aslında iyi de oldu.PJ'in elinde Hobbit ten nasıl bir yaratık çıkardı merak ediyorum doğrusu[hline]Dagger, 25 July 2003 03:39 tarihinde demiş ki:
My head enter!
ascraeus, 27 July 2003 17:15 tarihinde demiş ki:
garbage bolumunun kaldırılmasını istiyorum
aente, 11 July 2003 17:34 tarihinde demiş ki:
I am very şaşıring olayı..
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Lotrlan ba_lamaklan yanlis yapildi silmarilyon gibi bir eserden baslamak ve gerisini getirmek animca daha cok tutulurdu.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Virus, 26 October 2003 23:07 tarihinde demiş ki:
Lotrlan ba_lamaklan yanlis yapildi silmarilyon gibi bir eserden baslamak ve gerisini getirmek animca daha cok tutulurdu.

Silmarillion'un lotr serisine tek başına 25 bastığı bir gerçek, fakat şuda var ki, insanlar ilk önce lotr'ı öğreniyorlar sonra silmarillion'u.Esas şimdi Silmarillion'un filmi yapılırsa şahsen 29 kere giderim.[hline]ymumcuoglu

Even the smallest person can change the course of the future...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 26 October 2003 00:58 tarihinde demiş ki:
said:
Sam, 25 October 2003 23:22 tarihinde demiş ki:

kafam girsin sana liv tyler

Benimde benimde![hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Her şey forum için! Her şey forum için!

Benimde Benimde![hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Shire temizliğinin ve düzgün adamakıllı bir Gri limanlardaki ayrılık sahnesi filme güzel bi hava katar hatta filmin sonunda gemi Valara ulaşsa sislerin arkasında gözükse ole bitde to be continued.......... yazsa[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

Gri limanlardan ayrılış sahnesi olacak, PJ 2 yıl evvel en sevdiği sahnenin 3. filmdeki ayrılış sahnesi ve ölümsüz diyarların gözüktüğü sahne olduğunu söylemişti.

Shire Temizliği %70-80 olmayacak. Bazıları çekilmedi bile diyor ama elimde parçalanmış bir Hobbit evinin ve kararmış bir Shire'ın resmi var, yani çekilmiş olabilir.
Belkide filmde olmaz ama Extended Edition DVD'sinde yer alabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Virus, 26 October 2003 23:07 tarihinde demiş ki:
Lotrlan ba_lamaklan yanlis yapildi silmarilyon gibi bir eserden baslamak ve gerisini getirmek animca daha cok tutulurdu

Silmarillion'u çekmek g*t ister babacığım çünkü Silmarillion tek kitap olmasına rağmen içinde 3 kitaplık LotR serisinden 30 kat fazla olay, karakter, yer ve zaman var.O yüzden üç LotR filmine harcanan zamanı ve parayı tek Silmarillion filmine harcasan bile tamamıyla başarıya ulaşıcağını sanmam[hline]Dagger, 25 July 2003 03:39 tarihinde demiş ki:
My head enter!
Sosyal ağlarda paylaş

Ya kitabı okumasan belki ama kitabı okuduktan sonra ister istemez karşılaştırıyosun o zaman da böyle beğenmiyosun işte[hline]Dagger, 25 July 2003 03:39 tarihinde demiş ki:
My head enter!
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer Aragorn kılıcını çektiginde ve This day we fight! diye bağırdıgında ben kendimi orada olan biri gibi hissedebilirsem ne mutlu bana!

Gondor u ne kadar da güzel oluşturmuşlar.Tam resimdeki gibi.

Bence P.J serinin en güzel filmi bu diyorsa bu filme aşık olacagız :)[hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

Peki aynı kaynakları, oyuncuları ve zamanı sana verselerdi daha iyisini çeviremez miydin gerçekten? Yani kitaba sadık kalmayıp saçma sapan değişiklikler yapar mıydın?[hline]Dagger, 25 July 2003 03:39 tarihinde demiş ki:
My head enter!
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
film için çok fazla şey söylenebilir ve çok geniş bir açıda olur bu eleştiriler ama kitaba bağlı kalma konusunda her ne kadar bu konuda bende çok üzülüp sinirlensem de bir şekilde bir yerlerin kitapla aynı olmaması olaylarına soğuk bakmamamız gerekiyor
bu konuda en güzel açıklamayı da PJ zaten yapmıştı 1. filmden önce veya sonra "herkesin hayalindeki yüzüklerin efendisi farklı olabilir ve bu filme yüzüklerin efendisinin(kitabın) film yorumu olarak değil de Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi olarak bakın" diyerek.

bu bakımdan kabul etmeliyiz ki bir şekilde değişiklikler kafanızdakilerden farklı şeyler çıkmak zorunda bunu doğal karşılıyorum ama üçüncü kitabın daha yarısında yüzük macerasının sona erdiğini göz önünde bulundurursak üçüncü filmde Shire TEmizliği'ni göremeyecek olmamız büyük ayıp
ki filmin 3 saat 15 dakika falan süreceğini de düşünürsek o kadar sürede ne yaptı bu herif diye düşünmeden edemiyorum

bu arada dükkanı kapatıp gitmeden birinci filmin her ne akdar en başta bir garip karşılasam bile zaman içinde gerçekten kitaba oldukça yakın(ARwen ve Glorfindel eşşekliklerini saymazsak) ve nasıl değerlendirirseniz değerlendirin oldukça güzel bir film olduğunu söyleyeceğim. Ama her ne hikmetse bana göre PJ aynı başarıyı ikinci filmde kesinlikle gösteremedi
bağımsız bile baksak yine de çok da başarılı bir film olarak gelmedi bana
ama imdb kullanıcıları öyle düşünmüyor
birinci film en son baktığımda 8.4 alırken ikinci filmin notunu 8.6 olarak belirlemişler diyerek dükkanı kapatıyorum[hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
valla en çok kutluyoruz arkadaşı
abuzittin, 15 August 2003 14:22 tarihinde demiş ki:
ben büyüyünce frp olmak istiyorum
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 25 October 2003 22:41 tarihinde demiş ki:
ben gri limanlar'dan mavi yolculuğa çıkıyorum filmin sonunda..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..

kitapta Sam evden ayrılıyo ama gri limanlardan gittiği kesin değil.
bi yüzük taşıyıcısı olarak sadece gri limanlardan dünyayı terk ettiği sanılıyor.
demiyomuydu ya ben öyle hatırlıyorum.
Ama gitmiştir yinede ehueh[hline]i love this game!
Yatay kuvvetlerin,düşey bileşimi...
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci bölüm zaten ikinci kitabın sonunda bitmedi en az 130140 sayfa daha 3. filme aktarılması lazım :)
PJ savaşa baya zaman ayırmıştır onun için Shire a dönüş'e falan yer vermemiştir ama Gri Limanlara giderlerse çok boktan olur yani shire a dönüşü göstermeden gri limanlarda görürsek ki iyi olmicak bu.
heralde limandaki kaptanı falan (kaptanmıydı gemi yapımcısımı) görecez birinden öyle duydum.[hline]i love this game!
Yatay kuvvetlerin,düşey bileşimi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...