Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

allah yok peygamber yalan

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

ekşide dinle ilgili böyle bişey yazanlara dava açmaya başladılar.

boşyere uğraşmayın abi. bedave eğitim istiyoruz diyeni hapise atıp, içerde ıslık çaldı diye bahane edip 2 yıl boyunca annesine göstermediler çocuğu çıkana kadar. sence uğraşmaya değer mi.

boşuna uğraşma başın ağrımasın sonra abi yeni türkiyede. gogogo vpn biyere kadar yada.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Kim almış o cezayı ya? Takipsizlik kararı çıkmıştı onda. Öyle bir şey olmaz zaten. Atatürk'ü sevmediğini dile getirebilirsin tabiki hakaret edemezsin.

bi insan atatürk ü nasıl sevmeyebilir lan çok garip ama.sffs

aslında garip değil. bir kişi nasıl tanrıyı ve peygamberini sevmiyorsa kendince sebeplerinden oda onu sevmez. bence normal. ama malesef ülkemizde insanlar kendi bildiği doğruları zorla brilerine dayatma peşinde olduğu için,ters tepki verdiğinde ya dayak diyorsun ya yakılıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

abi insanın ona herşeyi veren sağlayan anne babasını sevmemesi gibi bir şey atatürk'ü sevmemek.

Tanrıyı sevmeyebilirsin
dinin sevmeyebilirsin

görmedin, bilmedin, duymadın.

ama Atatürk'ü sevmiyorsan vicdan yoksunu bir insansın demektir.

tanrıyıda,atatürküde kitaplardan yada bize anlatıldığı şekilde biliyoruz. günümüzün geç kuşağının hepsi böle yetişiyor sevmeyenlere de sorarsan ben görmedim,bilmedim,tanımadım der. tıpkı tanrıyı kendine arayış haline getirmeyenler gibi. açıksası umrunda değil :)

ayrıca neden dinle,atatürkü kıyasladık onuda çözemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Allah'a inanmıyorum demek suç değildir de , bu forumda durduk yere böyle dini inançları kuvvetli insanları topiğe çekip tartışma yaratmaya çalışmak forum kurallarına göre suçtur.. Kaç yaşına geldin daha bu tip şeylerin cevabını forumlarda mı arıyorsun? Fikir soruyorsan ayrı ,yok uygulamayı soruyorsan yer yanlış.. go go www.hukukforum.com
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Hakaret etme de haktan sayildi. Vay anasini. Olcut bu oldugunda adam olmak gecerli bir kavram olmasa gerek.

Kendi içinde hakaret etme özgürlüğümüz olmasa, alenen değil de kendi çapımızda bunu yapma özgürlüğümüz olmasa, bu şartlarda dışarda kalması gereken bir adam bana gösterebilir misin? Şöyle diyeyim, bunu ulu orta dallandırıp budaklandırmadan, efendice söyleyebildiğin takdirde bir mesele olmaması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Girmez.İfade özgürlüğünün de sınırları var ama taraflar tarafından belirlenir.Günde en az 5 kez Allah vardır diyerek ezan okunuyorsa sen de en az o kadar yoktur deme hakkına sahipsin.
Kutsal kitaplarında inanmıyanlar şöyle kafir böyle şerefsiz diye saydırıyorsa sende alay etme , dalga geçme hakkına sahipsin.

"nutella yerim" said:

sımdı pekı gunde 5 kere allah var dıyen ımam bır ateıst ın ınanclarına saygısızlık gostermıs olmuyor mu

söyleniş tarzına bakar.

eğer "ben allaha inanmıyorum" dersen o zaman ifade özgürlüğüne girer.

ama birilerini kışkırtmak için müslüman birisine "ehe ehe mehe allah yok peygamber yalan inanan herkes de salaktır ehe" dersen o zaman nefret söylemine ve inançlara saygısızlığa girer.

günde 5 kere allah var deniyor ama bir dinin ibadeti olduğu için deniyor.
nasıl hristiyan bir kişi çan çalabiliyor,
ateist birisi oruç tutmuyorsa,
müslüman birisi de günde 5 kere allah var diyebilir.

ne nefret söylemine girer ne de inançlara saygısızlığa.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam senin için aynı şey değil çünkü sen ateistsin.

ama inanan birisi için eşittir.
hristiyan birisi kilise vaktini çan ile duyurur, müslüman birisi de ezanla.

ha olayı "ben islamiyeti sevmiyorum, çok ezikler, çok salaklar, nefret ediyorum hepsinden"e çekiyorsan zaten amacın belli...
neyi tartışabiliriz ki.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Bence Allah'a inanmıyorum demek suç değildir de , bu forumda durduk yere böyle dini inançları kuvvetli insanları topiğe çekip tartışma yaratmaya çalışmak forum kurallarına göre suçtur.. Kaç yaşına geldin daha bu tip şeylerin cevabını forumlarda mı arıyorsun? Fikir soruyorsan ayrı ,yok uygulamayı soruyorsan yer yanlış.. go go www.hukukforum.com

+1
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

tamam senin için aynı şey değil çünkü sen ateistsin.

ama inanan birisi için eşittir.
hristiyan birisi kilise vaktini çan ile duyurur, müslüman birisi de ezanla.

ha olayı "ben islamiyeti sevmiyorum, çok ezikler, çok salaklar, nefret ediyorum hepsinden"e çekiyorsan zaten amacın belli...
neyi tartışabiliriz ki.

yoo degilim,kendime göre bi müslümanım,sadece adaletsiz ve saçma geliyor yukarda bahsettiklerim.o nerden cıktı

ha bir de "zaten amacın belli" vs. demen cok komik,1-2 post da amaç,niyet,karakter okurum ben vs. triplerindeysen zaten ben de seninle bir şey tartışmam konuşmam.bu kadar tepkinizi çektiyse konu da kilitlenebilir,konusmasak da olur.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

durduk yere derken ? baslık acmadan önce bi zamanı mı var,bi şeyi mi beklemeliyim,sence ne zaman acılmalı mesela.

amacım bi tartışma baslatmak,provake etmek vs. falan degil,amacım sadece insanların tepkisini,dusuncelerini ogrenmekti ama konuya dalıp "sizin amacınız bu" vs deyip yaftalarsan ben senin amacının bu oldugu soylerım.garbage a actım konuyu,bu kadar ciddiye almıssınız,forum kurallarına göre suctur deyip de mod.lara göz kırpman cok hoş,neyse konu kapansın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...