Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Padişah Anma Günü Hadi Toplaşalım

Sleeep

Öne çıkan mesajlar

ya da

dil bilgisine pek hakim değiliz sanırım?

Bak şu postun zaten senin hangi yöne baktığını açıkça gösteriyor.
Neden orada 10 kasım davetiyesinin düzgün yapılmasını gerektiğinin üzerinde durmuyorsun da gidip sempozyumun davetiyesinin A4 kağıda basılmasının üzerinde duruyorsun?

sana bir bebeğe anlatır gibi anlatacağım,

10 kasım anma töreni ile padişahı anma töreni aynı zamana denk geliyorsa, iyi niyetini göstermek amacıyla iki davetiyeye de aynı özeni göster.

özen
a. Bir işin elden geldiğince iyi olmasına çabalama, özenme, itina, ihtimam.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten bu TBMM'nin tarihi boyunca düzenlenen ilk sempozyum. Daha önce hiç olmamıştı... TR'de sempozyum diye bir şey yoktu varsa bile davetiyeleri peçeteye basılırdı.. Sonra AKP geldi sempozyum düzenledi ve davetiyesini a4 kağıda basmayarak gerçek niyetini gösterdi!11

300" full hd lcd kafası yaşıyorum şu an. ooo yeee
Sosyal ağlarda paylaş

Kalten said:

Hala itibar gösterilsin diyorsun yahu 1 tane itibarlı işini göster ki itibar edelim.Ülkeyi kuran adamın yazdıkları 2 post yukarda hadi Atatürk kim lan ne sallıcam onu diyosundur belki peki dedigim gibi bir tane mantıklı işini göster adamın bak sunu yapmıs diye

Adamı savunanların agzında hep aslında istemeişti ama imzalamak zorunda kaldı aslında yardım ediyordu Atatürk e sonra ingilizler anlamasın diye idam fermanı çıkardı bogazı geçirmemek için 100 binlerce sehit verildi sonra bi tane kıçı kırık masada korkusundan altını imzaladıgı bi belgeyle okadar şehidin kanını yok sayıp adamları istanbula soktu ama kesin onuda istememiştir mecbur kalmıstır.

Kısacası güzel kardeşim bu kadar tesadüf olmaz yada bi insan bu kadar çok işi hep zorla yapmaz demek ki içinde varmış kansızlık.

Yayımladığım ve senin de izlemediğin videoda , bunun yanı sıra "Şahbaba" isimli eserde Son Padişah Mehmet Vahdettin'in tüm yazıları, sözleri, mektupları açıkça yer alır. Tüm bunlar sizin için popülist tarihçiler klasmanında yer alıp dinlemiyorsanız( ki Türkiye'de en iyileri arasında gösterilir bunlar); Bülent Ecevit'in Son Sultan Mehmet ile ilgili notlarını takip edebilirsin. Bu kaynakları tamamen okuyabilirsen zahmet edip, kendi kendine yaptığın suçlamalarının cevaplarını rahatça bulabileceğin için o konuda bir polemiğe girmeye gerek duymuyorum. Zira konu o da değil, lüzumu da yok.

Vahdettin sen ne kadar zorlasan da vatan haini olmamıştır. Evet hatalar yapmıştır, kusurları vardır fakat nihayetinde koskoca bir devletin son padişahı olma talihsizliği onu bulmuş, zorunlu göçünde sefillik ve rezaleti yaşamıştır. Kendisine devlet büyüğü olması sebebiyle gerekli itibar ve intiba, Suriye Şam dolaylarında gösterilebilmiştir.

Benim derdim bu yalan yakıştırmaların hedef gösterildiği Son padişaha bir devlet büyüğü olarak gerekli saygının gösterilmesinden yanadır. Çünkü bunu hak etmektedir.

Mustafa Kemal'in başarılı bir general ve komutan olarak, yeni bir ülke kuruluş aşamasında onu tamamen karalayıcı sözler söylemesini baz alıp ideolojik bir tarih gütmenin bir alemi de yoktur. Mustafa Kemal'in bunları söylemesi son derece doğaldır. Kimileri doğru karşılar, ya da karşılamaz ama bunun adı siyasettir. Sürgündeyken tekrar Sultan Mehmet'in ülkeye geri çağrılmaması sebebi de bir vefasızlık olarak değil, tıpkı kendisinin göçü gibi bir zorunluluk kabul edilmektedir ki öyledir. Bunu, sonrasındaki Osmanoğlu ailesi de kabul etmektedir.

Bu konu dışında bu konuyu buraya çaptırmanızın bi alemi yoktur. Mustafa Kemal ülkemizde en iyi şekilde anılmaktadır. Madem bizim milletimize göre "şu daha iyi hürmet görmedi" tereddütü taşınıyor, sizden tutup da biri Fatih Sultan Mehmet'in ölüm tarihinde ve saatinde İstanbul'un durmasını isteyebilir. Böyle saçma tartışmaların ve kıyaslamanın bir anlamı yoktur.

Bir basit sempozyumu nerelere çektiniz bir bakın da demogojilerinizle gurur duyun ne diyeyim. İyi
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Zaten bu TBMM'nin tarihi boyunca düzenlenen ilk sempozyum. Daha önce hiç olmamıştı... TR'de sempozyum diye bir şey yoktu varsa bile davetiyeleri peçeteye basılırdı.. Sonra AKP geldi sempozyum düzenledi ve davetiyesini a4 kağıda basmayarak gerçek niyetini gösterdi!11

300" full hd lcd kafası yaşıyorum şu an. ooo yeee

hala mı sitcom esprileri ya. Her postunuz da ne kafası bu lcd kafası plazma kafası esprilerinden geçemiyorsunuz. Daha kreatif düşünebilecek kapasitedeki insalar olmalısınız. En azından zorlamak gerek beyni iyi gelir.

Yukarıda güzel denmiş, 10 kasım davetiyesi de pek tabii gayet güzel basılabilirdi. Ben ilk defa düzenlenen bir sempozyumun davetiyesine laf atmıyorum. Bak sen çok yönlü düşünemediğin için sorun buradan kaynaklanıyor. Zaten yapmaya çalıştığın espride yapılmışlardan alıntı.

Eğer aynı zamana denk geliyorsa, 10 kasım davetiyesi için de özen gösterebilirlerdi. En azından iyi niyetlerini gösterebilirlerdi.
Bizim kültürümüz de vardır "ötekine ayıp olmasın" düşüncesi. Bu sefer de 10 kasım davetisini A4 kağıdına basma arkadaş biraz daha kıy paraya düzgün bir şey olsun. İlla A4 kağıdına basıyorsan da sempozyum davetiyesini o şekilde yap ki böyle konuşmalara mahal verme.

not: mesajı tersten okursan daha iyi olur en azından giriş cümlelerim kalır aklında.
Sosyal ağlarda paylaş

Muharrem İnce'nin yaptığı ucuz muhalefet değildir. Basın yanlı, hiç bir milletvekilinin de maçası yemiyor böyle şeyleri açıklığa kavuşturmaya.

Benim paramla yaşıyorlarsa bana tek tek hesap verecekler arkadaş. Şeffaflık isterim ben oradan. Muharrem İnce söylemeseydi kimin haberi olacaktı, kim bilecekti. Orası meclis, kafana göre at koşturamazsın. Ben gördüm rahatladım en azından kapalı kapılar arkasında artık ne bok yendiğini daha da iyi biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

18 Kasım'ı Padişah'ın ölüm yıl dönümü ilan edip anma günü diye bir gün olsaydı bu dediğin doğruydu. Ama bakıyoruz öyle bir şey söz konusu bile değil ne resmi ne de gayriresmi.

YÖZDİL gibi yazayım daha iyi anlarsınız.

Israrla anlamadığınız şu;

bu sıradan bir sempozyum...

TBMM tarihinde bir ilk değil, son da olmayacak...

TBMM 10 kasımda a4 kağıda basarken tarihi boyunca düzenlediği bütün etkinlikler için binlerce davetiye basılmıştır böyle şu an ki sempozyum gibi.

Şurada karşılaştırdığınız şeylere bakın.

TBMM tarihinde hiç davetiye basılmamış, hiç başka etkinlik düzenlenmemiş gibi davranıyor millet.

Ama yözdil ve mince böyle yazmışsa doğrudur panpaa diyerek ucuz muhalefetin müşterisi oluyorsunuz siz de bir nevi.

Yözdil ve mince ne yapsın? Böyle ucuz bir muhalefete prim verenlerin ülkesinde kendilerine yer ediniyorlar kolaylıkla.

throine

qlrblrq said:

"Ben seçimde hiçbir partiye oy vermedim! Ne Chpliyim ne Akpli!" diyen adamın "Ekiekeiek böyle muhalefete böyle parti" "Muharrem İnce ucuz muhalefet yaptı!" demesi de bambaşkaymış.

Nesi yanlış? Oy vermemekte bir seçim.
Ben cidden CHP seçmenine acıyorum başta kendi yakınlarım olmak üzere çünkü baya baya içindeler bu işin parti il yönetimi vs. veridikleri oyları bırak bunun için ayırdıkları zamana yazık diyorum. Seçim/referandum arefesinde yüzlerini bile görmüyorum nerdeyse.

Oy verip karşılığında aldıkları muhalefeti görünce acımamak elde değil çünkü. Zaten elle tutulur gözle görülür bir muhalefet olsaydı AKP %50 almazdı. Görünen köy klavuz istemiyor yani. Tabi anlayana.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Atatürk'ü her 10 Kasım'da 1 gün boyunca ve saati- dakikasında saygı duruşları ve törenlerle layıkıyla anmıyor muyuz ? Ne saçma bir şey şu karşılaştırma olayları. Ne doyumsuz adamlarsınız.

Biz Atatürk'ü 10 Kasım harici günlerde de anıyoruz, onu anmanın layıkı ne bir gün boyunca ne de 1 dakika boyunca.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle oy vermemek bir seçim değil. Oy vermediysen konuşmaya hakkın bile yok. Açık ve net. Bu da zaten yeni moda, kafama uygun parti yok o yüzden vermedim.

Senin kafan partinin ideolojisini anlayabilecek kadar basıyor mu bakalım, ön görebiliyor musun yapabileceklerini. Her neyse.

İkinci olarak ise, eğer daha önce de yapıldıysa daha önceler için de lanet okurum ben. Hangi hükümet döneminde yapıldıysa hepsi için lanet okurum. Biz şimdi gördük biz şimdisini biliriz.

Çıksın bir tane maçası yiyen AKP'li milletvekili, bu olay hep böyleydi arkadaş desin. Biz de gerçeği bir de buradan görelim.
Kürsüyü boşuna koymadı Atatürk oraya.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Öncelikle oy vermemek bir seçim değil. Oy vermediysen konuşmaya hakkın bile yok. Açık ve net. Bu da zaten yeni moda, kafama uygun parti yok o yüzden vermedim.

demokrasi aşıkları bu lafına düştükleri ikilemi görmeden üzülürler ama :...(

Ayrıca bu tarihin altında art niyet ararım ben arkadaş. Kutlu doğum haftası diye birşey çıkardılar, Hicri takvime göre her sene 10 gün kayması gereken birşey mantıken ama ne hikmetse sürekli 23 Nisan haftasına denk geliyor. Kurban ile Ramazan bayramınlarını da sabitlesinler bari.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Öncelikle oy vermemek bir seçim değil. Oy vermediysen konuşmaya hakkın bile yok. Açık ve net.

Oy vermemek bir seçimdir. Kimse istemediği bir şeye oy vermemek zorunda değildir. Oy vermek bir görevdir, vermeyen aptaldır falan gibi şeyler partilerin fazladan oy kazanma çabasından başka bir şey değil. Kimsenin inanmadığı-desteklemediği bir şeye oy vermek gibi bir yükümlülüğü yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Oy vermemek bir seçimdir. Kimse istemediği bir şeye oy vermemek zorunda değildir. Oy vermek bir görevdir, vermeyendir aptaldır falan gibi şeyler partilerin fazladan oy kazanma çabasından başka bir şey değil. Kimsenin inanmadığı-desteklemediği bir şeye oy vermek gibi bir yükümlülüğü yok.

Onların dünyası siyah ve beyazdan ibaret. Turunculara ya da yeşillere pek yer yok.. Sonra bana demokrasiden, fikir ögürlüğünden bahsediyorlar ama

Ya benim gibi düşünürsün ya onun gibi ama 3. bir şekilde düşünemezsin. Bundan ibaret oldukları için böyle şeyler demeleri normal.

Onların hayatında iki tür insan var.
Bir kişi CHP'li değilse kesin AKP'lidir.
Kemalist değilse otomatikman Atatürk düşmanıdır, fetocudur. no exception
vs.. uzar gider bu.
Sosyal ağlarda paylaş

pardon, bu arada ben oy kullanmamaktan bahsediyorum. Oy vermemek farklı şey oy kullanmamak farklı.

Oy vermeme hakkın vardır ama kullanmama hakkın yoktur. Ama sanmıyorum ki siz sandığa gidesiniz. Muhtemelen oy kullanmadınız.
Bundan bahsediyorum, eğer oy kullanmadıysanız konuşmaya da hakkınız yoktur açık ve net.
Sosyal ağlarda paylaş

Gider boş oy verirsin kabul fakat gitmemişsen bile artiz hatun kaldırma çabası güten hipster 'oy vermıyorum benı temsil etmiyor hiç biri aynı platonun dedigi gibi...' ukalalara sen daha oy kullanmaya aciz birisin senin gibi parazitlerle konuşacak kadar bile düşüremem kendimi diyebiliriz aslında ama nedense her seferinde düşüyoruz oralara.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır eger oy vermıyorsan (seçim sandıgına gitmek) kimse sana karışmıyor ama oy kullanma gibi mecburiyetin oldugu ülkede bi tarafını boş oy atmaya bile götüremeyecek kadar siyasetten uzaksan banada uzak ol senin gibileriyle tartışmak zamanımızı götürmek dışında ne bize ne de başka boş beyinlilerinize fayda saglamıyor o yüzden cok uzatma git ayşegül namaz kılıyora falan buraları hep rahat bırak artık anlamında soylemiş olabilir bunu soyleyen. Ben degil tabii ben yorumluyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...