Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Acun ile sömürülmeye var mısın yok musun?

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Şimdi şöyle bir konu var, şirketlerde tonla sözleşme imzalatır çalışanları korkutmak için aslen imzalama kardeşim diyebilirsin ama imzalamak zorundasındır. İşte bu nedenle ki mahkemede bu sözleşmeler geçerli kabul edilmez. İmzalamasam çalışmayacaktım gibi bir savın var şirkette sana çalış diye yalvarmıyor gibi bir mantığı yoktur yani.

Şimdi türkiyedeki tüm şirketler kalkıp sözleşmeye ne zaman istesem
xxx buraya asla kabul edemeyeceğiniz birşey koyun derse, sen açlıktan ölecek misin? Zorluyor mu adam seni gel bende çalış diye ???

Bu yarışma olduğu için dua etsinler iş hukukuna girmiyor :)
Girse beş kuruş alamazlar sözleşmeden. Haaa yasalar yarın öbür gün değişirse merak etmeyin çalışacağınız şirketlerde Acundan aşağı kalmaz ki , benim şuanda buraya yazdığım bu yazının bile telifi şirketime ait para kazancak olursam bu yazı üstünden :D

Neler imzalıyorsunuz hiç okudunuz mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes beğenmiyorsan imzalama diyor da şu durum da var

said:
SÖZLEŞME BİTER, SÖMÜRÜ BİTMEZ
Ayrıca sözleşmenin süresi bittikten sonra bile yarışmacı 9 ay boyunca müzikten kazanacağı gelirlerinin yüzde 20'sini şirketlere ödemek zorunda bırakılıyor. Sözleşmede yer alan başka bir madde de ise yarışmacının o sözleşmeyi hukuk danışmanı eşliğinde okuması gerektiğini belirterek, katılımcının “sözleşmeyi anlamadan imzaladım” diyerek mahkemeye başvurmasını engelliyor. Oysa yarışmanın ön elemelerine giden katılımcılar, yanlarında bir hukuk danışmanı olmadığı için, bir hukukçunun bile anlamakta zorlanabileceği maddeler içeren sözleşmeyi imzalayıp geçiyorlar.

Herkes sonuçta şehir hayatının getirdiği gözü açıklık ve uyanıklığa da sahip değil "anlamadan imzalamayım düdüklerler beni sonra" demiyorlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...