Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eti tartini

Ren

Öne çıkan mesajlar

Ren said:

hepsini hemen yedim, yemekten önce gelen kolayı ayranı da yemeği bekleyemeden içerim zaten :(

yemekten önce kola içilir mi miden delinir
aslında yemekte de içmemek lazım kolayı, nasıl soda midedekilerin hazmını kolaylaştırıyorsa kola da aynı şeyi yapıyor. yemekte kola içince de hem yediklerinin yarısı bi boka yaramıyor hem de miden tembelleşiyor gitgide daha az asit üretiyor. ama içiyoruz işte alışkanlık. mesela bugün sarımsaklı yoğurtlu kıymalı makarna yedik yemekte, hani bunun yanına kola içmezsen gözün açık gidersin. ha içmedik gerçi kola sıcak diye, kalktım hemen bi bardak su koydum ama oda sıcaklığında su öyle sıcak soğuk falan değil normal ısıda ılık, hemen onu içtim üstüne çünkü tamam kola içmek iyi değil yemekte ama bişeyler içmek lazım, su en iyi içecek aslında o yüzden. zaten günde şu kadar litre bilmemkaç litre su içmeniz lazım diyolar ama hiçbirimiz yapmıyoruzdur heralde, yapana da saygı duyarım ama öyle 5 dakkada bir işiyosa saygı duymam aksine gülerim arkasından dalgamı geçerim kimse de "abi napıyosun?" diyemez, o ne öyle adama sidikli derler valla kaçış yok yani o yüzden her şeyi üstüruplu yapmak lazım bokunu çıkarmicaksın.

ama ayran içersen bişey olmaz sadece biraz tıkanırsın çok yemek yiyemezsin o kadar zaten o da zarardan çok fayda. çünkü zaten yemek yedikten 20 dk sonra beyne ulaşıyormuş tokluk sinyali, yani o yüzden uzmanlar bilirkişiler filan diyorlar ki hızlı değil yavaş yavaş yemek lazımmış, öbür türlü haldır huldur abanınca geberiyor insan sonrasında. yani böyle yapmak lazım tabi de biz de pek yapmıyoruz kaç kişi yavaş yavaş yiyor ki öyle yemek buldun ye dayak buldun kaç diye büyüdük biz obez olmadığımıza şükretmek lazım valla obez arkadaşlar varsa da çok özür diliyorum ama kesin arkanızdan dalga geçiyolardır sizin şişko falan diyolardır bence bi an önce kilo vermeye bakın. ama kilo vermek de öyle az yemekle filan olmuyor, bunun sporu falan da var öyle açlık grevine gireyim zayıflarım diye bişey yok çok görüyorum etrafımda. özellikle kızlar da var bu kızın kollar patlıcan bacaklar daha patlıcan, rejimdeyim hiç kilo veremedim diyolar, e diyorum spor? yok.. diyolar bi sonraki lafımı bekliyolar, ben de durur muyum tüü diye tükürüyorum suratlarına insanda birazcık irade olucak disiplin olucak eskiden böyle miydi kızlar kadınlar ata binerdi, savaş zamanı evinde değil atının sırtında oturur erkeğinin yanında savaşa girerdi, savaş bitince çayırlarda deli gibi sevişirlerdi ama şimdi öyle aşklar anca kitaplarda pembe dizilerde var.

sen en iyisi eti tartini yeme zaten o da zararlı
elma ye
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...