Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nuub soruları

Myshkin

Öne çıkan mesajlar

oyman'ın dediği gibi sadece 6 pool değil o adamın yaptığı. 6 pool ile rakibin öldürebildiği kadar amelesini öldürüp aynı zamanda mining time çalmaya amaçlıyor.

6 pool açayım, kazandım kazandım değil herhalde o kadar uzun mesajda anlatmaya çalıştığı :D

ilginç analize benziyor ama boş bir vakitte detaylıca inceleyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ligde 1.yim de çıkamadım birtürlü üst lige ya, hep bu terranlar yüzünden yemin ediyorum. şu noob kardeşinize bir işe yarar taktik veren de çıkmıyor ya biz de paticik dedik kadim sc cileri barındırır dedik güvendik başlık açtık, meğer hepsi yalanmış.

tl'de replaylere falan bakıyorum şimdi. şu oyun baya güzelmiş http://www.sc2replayed.com/replays/140681-1v1-terran-zerg-xelnaga-caverns
Sosyal ağlarda paylaş

Untouchapple said:

Larva injectin yolu
ilk önce o sahane islevi olan her base e atlama tusunun blizzardın neden backspace e atadıgını düsüne duruyoruz daha sonra aynı blizzardın bize verdiği imkanı kullanarak backspace tusunu bize en uygun olan tusla degistiriyoruz (bende w'dur kendisi) sonra tüm queenlerimizi seciyorum v click w v click w v click ... diyoruz sonra elimizde yüzbirmilyoncuk larvacık oluyor zerg op ...

Ty so much :) protossun Warp ı ile çakışıyo ama evet oldu şimdi yaa oh beeee :D
Sosyal ağlarda paylaş

baybety said:

Untouchapple said:

Larva injectin yolu
ilk önce o sahane islevi olan her base e atlama tusunun blizzardın neden backspace e atadıgını düsüne duruyoruz daha sonra aynı blizzardın bize verdiği imkanı kullanarak backspace tusunu bize en uygun olan tusla degistiriyoruz (bende w'dur kendisi) sonra tüm queenlerimizi seciyorum v click w v click w v click ... diyoruz sonra elimizde yüzbirmilyoncuk larvacık oluyor zerg op ...

Ty so much :) protossun Warp ı ile çakışıyo ama evet oldu şimdi yaa oh beeee :D

Geçen sayfalara bak o kadar video attıp tutolu anlatım yolladım sözüm dinlenmedi ühühühühühühü T_T
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Ligde 1.yim de çıkamadım birtürlü üst lige ya, hep bu terranlar yüzünden yemin ediyorum. şu noob kardeşinize bir işe yarar taktik veren de çıkmıyor ya biz de paticik dedik kadim sc cileri barındırır dedik güvendik başlık açtık, meğer hepsi yalanmış.

tl'de replaylere falan bakıyorum şimdi. şu oyun baya güzelmiş http://www.sc2replayed.com/replays/140681-1v1-terran-zerg-xelnaga-caverns

Dostum bu oyunun taktiği yok öyle yani bir şey öğrenince oynayış stilin ya da ne kadar iyi oynadığın gelişmiyor al sana en iyi strateji daha iyi makro yap minerali az tut işçi sayın optimal seviyelerde olsun harass'le zaten bunun gibi en temel şeyleri yapman önemli yoksa öyle kompleks stratejiler master'dan falan sonra kullanılabilir ancak. Zaten o zamana kadar bu temel elementlerinde kesinlikle eksiklikler vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
Uzun bir aradan sonra tekrar oynamaya başladım ,terrandan zerg'e geçtim ,ciddi sıkıntılarım var ,rica etsem zamanı olan şu replaya bi baksın zaten 16 dk.

Toss fast exp +1 wep oldugunda all in yapıyor ne var ne yoksa ki burda all in bile değil ,onu bile tutamadım :S

Çok hatam vardır muhtemelen ,yavaşım vs ama genel olarak şunu nasıl tutabilirim ,neyi yanlış yaptım,biri şeyederse sevinirim.

http://drop.sc/168977
Sosyal ağlarda paylaş

mac 3.30da bitmiş zaten.

forge expand giden toss'a hatch first değil poolhatch atman lazımki cannon rush yemiyesin.

sonrasında stargate yok twilight yok neden spore attın o kadar erken? detection içinse daha öne atman lazımki dtler yukarı kacmasın. zaten overseerda cıkmıssın.

1 base geridesin, ya all in yapıcaksın o saatten sonra baneling bust falan, hadi yallah diyip laira gecmeden thirdünü alıcaksın bakalım nolcak diceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

overseer +2 spore tamamen toss'a karşı tükendiğim için scoutsuz önlemlerdi ,evet gereksiz oldu haliyle aşırı refleks vermişim.

yani o cannonlardan ve adamın yaptığı ilk pushtan sonra macroya dönüp dronelamam kaybettirdi sanırım,gerçi hiç birbirimizi dürtmeden forge expand yapan toss u yine tutamıyorum orası da ayrı :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...