Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nuub soruları

Myshkin

Öne çıkan mesajlar

Larva injectin yolu
ilk önce o sahane islevi olan her base e atlama tusunun blizzardın neden backspace e atadıgını düsüne duruyoruz daha sonra aynı blizzardın bize verdiği imkanı kullanarak backspace tusunu bize en uygun olan tusla degistiriyoruz (bende w'dur kendisi) sonra tüm queenlerimizi seciyorum v click w v click w v click ... diyoruz sonra elimizde yüzbirmilyoncuk larvacık oluyor zerg op ...
Sosyal ağlarda paylaş

acayip sıkıldım oyundan. sürekli p-p oyunu baydı artık. her el aynı şey: rush yeme, makroyu kontrol et, drop yeme en son üniteyi fazla basmış olan kazansın.

40 yılda bir zerg yada terran geliyor onlar da genelde deneme sürüşünde oluyor muhtemelen çünkü çok kötü oluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

toss çünkü şu an oynaması en basit ırk. bw'de de öyleydi ilk zamanlar, toss ağırlıklıydı. sonradan geçmişin nuubları kendini geliştirdikçe diğerlerine kayıyor.

basit derken evet hem oynanış açısından kolay nooblar için hem de sc'nin temeli gibi toss oynamasını öğrenmek.

ayrıca t op değil.
Sosyal ağlarda paylaş

şuan zergle akıyorum resmen. 7 oyundur tek bi kere yenildim onda da çok saçmalamıştım.

eğer 2 kişilik haritasıysa direk 6 pool yapıyorum.

eğer 4 kişilik haritaysa

karşımdaki zergse 6 pool

protes veya terransa 10 işçi olana kadar bas, pool yap sonrasında direk zerglin yolla. o arada queen bas ve overlord bas. bu şekilde en başta ya direk girip dağıtıyorum. en başta dağıtamasam bile çok zarar veriyorum 5-10 dakkaya direk giriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

O tarz stratejiler kısa vadede birkaç fazladan galibiyetten başka bir işe yaramaz. Gold seviyesinde bile hiçbir Terran'ın 10 pool yiyeceğini zannetmiyorum. Oralara geldiğinde oyunun diğer yönlerini bilmediğin için hiç maç kazanamamaya başlarsın. Bence standart oyna, böylece oyununu gerçekten geliştirebilirsin ve lig atladığında gerçekten o seviyeye geldiğin için atlamış olursun, silver-gold sınırında takılmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

şuan zergle akıyorum resmen. 7 oyundur tek bi kere yenildim onda da çok saçmalamıştım.

eğer 2 kişilik haritasıysa direk 6 pool yapıyorum.

eğer 4 kişilik haritaysa

karşımdaki zergse 6 pool

protes veya terransa 10 işçi olana kadar bas, pool yap sonrasında direk zerglin yolla. o arada queen bas ve overlord bas. bu şekilde en başta ya direk girip dağıtıyorum. en başta dağıtamasam bile çok zarar veriyorum 5-10 dakkaya direk giriyorum.

http://a1108.hizliresim.com/11/8/22/17732.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Başlangıç liginde de yemiyorlar zaten ama önden pressliyince yine vaantjalı oluyorum çünkü en başta savuştursa da ekonomide öne geçiyorum, 2. base i alamıyor veya daha geç alıyor falan.
4 kişilik bir haritada 10 pool base'ine gelene kadar duvarı tamamlar normal bir Terran. O yüzden baskı bile kuramazsın, sadece ekonomik olarak geri düştüğünle kalırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

6 pool dandik liglerde işe yarıyor mantığı şu. bu adamların yaptığı 6pool değil sadece. 6 pool arkası drone ayarlaması exp alması yada duruma göre queen basıp speed upgli ling basmak yda roacha abanmak gibi 3-4 farklı versiyona çıkıyor. yani bronze ligde yapılan 6pool orda kalır gm'dekiler için onun arkası başlı başına stratejidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

full marine-medic basanlara zergle ne yapmak lazım ya. Demin 5-6 infestorum vardı yıgınla baneling falan yine de alamadım herifin marine'ları kıl oldum.
Alman gerekiyor. Özellikle de düşük liglerde o stratejiyi işe yaratacak kadar iyi mikro yapamaz kimse. Muhtemelen ekonomin Terran'ınkinden daha gerideydi o yüzden yenildin. Ünite kompozisyonu doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...